Wiesław Kilian nie żyje. Senator Platformy Obywatelskiej miał 66 lat. Wcześniej był posłem PiS

Zmarł senator PO Wiesław Kilian, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek Komisji Obrony Narodowej, były poseł.

Władysław Kilian w 2005 roku uzyskał mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2007 roku nie uzyskał reelekcji, ale w 2010 roku zajął miejsce Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Krótko później został usunięty z PiS za poparcie kandydata PO w wyborach na prezydenta Wrocławia. Przez jakiś czas należał do klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza, a następnie dołączył do klubu Platformy Obywatelskiej. 

W 2011 roku wszedł do Senatu z list PO, a w 2015 roku uzyskał reelekcję. W Senacie VIII kadencji był członkiem komisji: Obrony Narodowej, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

"Bardzo smutna wiadomość o śmierci Wiesława Kiliana, senatora PO z okręgu wałbrzyskiego. Skromny człowiek, zawsze pogodny, zawsze zaangażowany, zawsze biegnący na kolejne spotkania. Dobry duch każdego towarzystwa. Będzie naszego Wiesia bardzo brakować. Cześć Jego Pamięci!" - napisał były szef MON Tomasz Siemoniak.

Władysław Kilian przed Parlamentem

Jak informuje Senat, w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych XX w. Wiesław Kilian pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym. W okresie 1984–98 był zatrudniony na stanowisku kierownika Rejonu Obsługi Mieszkańców Wrocław-Stare Miasto, a od 1998 do 2001 r. – dyrektora w spółce "Centrum" we Wrocławiu. Pracował także jako kierownik działu w Urzędzie Miasta Wrocławia.

W latach 1998–2002 sprawował mandat radnego Rady Miasta Wrocławia, od 2001 do 2002 r. zasiadał w Zarządzie Miasta Wrocławia.

Więcej o:
Komentarze (22)
Wiesław Kilian nie żyje. Senator Platformy Obywatelskiej miał 66 lat. Wcześniej był posłem PiS
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 6 razy 6

  Sądząc po wPiSach, wolska to tolerancyjny land: tylko dlaczego nie chcieli wpuścić islamistów - wiem, nie chcieli mieć konkurencji?...

 • dk2017

  Oceniono 2 razy 0

  Cześć Jego pamięci, wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny.

 • levy

  0

  Czy teraz, na pół roku przed końcem kadencji, będą wybory uzupełniające?

 • vidi12

  Oceniono 8 razy -4

  Sie wzruszyłem... Jeden POwiec do piachu :(

 • antypolski_zyd

  Oceniono 8 razy -4

  Były pisior , więc jakoś mi go nie szkoda. Konserwatywna dusza musiała w nim pozostać.

 • 2345olskup

  Oceniono 6 razy -4

  NAPEWNO BYL SKROMNY PO --GODNY W STU PROCENTACH I KONIUNKTURALNY CALA GEBA

 • peowca888

  Oceniono 22 razy -4

  szkoda ze dopiero na odchodnym postanowil zostac porzadnym czlowiekiem

 • olal.bana.gw

  Oceniono 13 razy -5

  Znaczy sie czlek o niesprecyzowanych pogladach, balangista decydowal o losach Polakow. Mamy co may, chocholi taniec na drucie nad ogniem a czciciele ognia doladowuja szczapy oj doladowuja.

 • nietyp

  Oceniono 19 razy -5

  A czy miał on jakieś prawdziwe osiągnięcia życiowe, oprócz oczywistych sukcesów w przechodzeniu od jednych oszustów do następnych oszustów? Bo jakoś nie mogłem się tego doczytać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX