Pogoda. Kiedy będzie cieplej? Już w niedzielę temperatura jak w Grecji

Pogoda. Po kilku dniach uporczywych deszczy i silnego wiatru przyjdzie czas na ocieplenie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w niedzielę miejscami będzie nawet 21 stopni!

Z map pogodowych wynika, że już za dwa dni nad Polską znacznie się rozpogodzi. Deszczowe chmury ustąpią miejsca słonecznej pogodzie, a temperatura odczuwalnie wzrośnie.

Pogoda. Kiedy będzie cieplej? W niedzielę nawet 21 stopni

Jak prognozuje IMGW, niedziela 17 marca będzie wyjątkowo ciepłym dniem. W okolicach Krakowa i Katowic, gdzie tego dnia będzie najcieplej, termometry wskażą 21 stopni. Tylko nieco chłodniej będzie w Opolu (20 stopni), Wrocławiu (19 stopni) oraz Rzeszowie, Jeleniej Górze, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Łodzi, gdzie tego dnia odnotujemy 18 stopni Celsjusza. Najzimniej tego dnia będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą 11 stopni. W niedzielę równie ciepło będzie m.in. w Grecji i Chorwacji.

IMGW prognozuje, że w niedzielę na niebie zobaczymy sporo chmur, ale nie zabraknie też przejaśnień. Przelotne opady deszczu prognozuje się tylko dla miast położonych przy północnej granicy kraju. Niestety, już w poniedziałek pogoda się popsuje,a temperatura spadnie. 18 marca w większości polskich miast będzie padał deszcz, termometry wskażą od 7 do 11 stopni Celsjusza. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Pogoda. Kiedy będzie cieplej? Już w niedzielę temperatura jak w Grecji
Zaloguj się
 • yuraathor

  Oceniono 8 razy 4

  redaktorze UZ, będzie można kupić lody w niedzielę?

 • cleryka

  Oceniono 1 raz 1

  Przy tak dużych zmianach temperatur wiosną,umiera najwięcej starszych ludzi.Serca i krążenie krwi nie wyrabia.

 • haha-to-ja

  Oceniono 8 razy -2

  "kiedy będzie cieplej" Od razu wiedziałem że to kolejne dzieło UZ. Standardy dzinnikarstawa meto zostały pobite tvn matoło czuje oddech na karku konkurecji z gazeta pl, tylko dlaczeg nie marekla sukienek??? redakcjo wyjasnij.

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 18 razy -6

  WIOSNA !

  koniec POstokunistów .... !

  policzymy się w maju !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX