Pogoda. Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenia dla 14 województw

Pogoda wciąż nas nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące silnego wiatru. Obowiązują one aż w 14 województwach.

Polska znajduje się pod wpływem układów niżowych, zmierzających w naszym kierunku znad Skandynawii oraz Atlantyku. Takie warunki atmosferyczne powodują, że znowu poczujemy i usłyszymy silne podmuchy wiatru.

Pogoda. Silny wiatr nad Polską. Synoptycy wydali ostrzeżenia meteorologiczne

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia ostrzegające przed silnym wiatrem dla 14 województw - według synoptyków w piątek 15 marca podmuchy porywistego wiatru będą odczuwalne w całym kraju z wyłączeniem województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. We wszystkich pozostałych województwach prognozuje się wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość do 75 km/h. Meteorolodzy przewidują także, że oprócz wiatru towarzyszyć nam będą przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody. W sobotę brzydko, w niedzielę ponad 20 stopni

Musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wietrzna pogoda utrzyma się także jutro. Na sobotę IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla województw mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. W dniu jutrzejszym wiatr może osiągnąć prędkość do 70 km/h. Na szczęście już w niedzielę pogoda znacznie się poprawi - silny wiatr ustąpi, nad Polską zaświeci słońce, a w niektórych miastach termometry wskażą nawet 21 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda. Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenia dla 14 województw
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 6 razy 4

  Po co ostrzegać, przecie to cholerstwo nie ustaje już ze dwa tygodnie.
  Jak tu były jakieś wyspy na oceanie.

 • atibalo

  Oceniono 1 raz 1

  Wczoraj czy dzisiaj ?
  Kiedyś znalazłem na strychu jajka z napisem ŚWIEŻE JAJA ... wyprodukowano 1978 r .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX