Warszawa. Dziś rusza Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [UTRUDNIENIA, TRASA]

15 marca zorganizowany zostanie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, w którym wezmą udział uczniowie m.in. warszawskich szkół. Jaka będzie trasa przemarszu strajkujących?

W piątek, w co najmniej 82 krajach, odbędą się strajki uczniów, którzy chcą zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska. Inicjatywa Młodzieżowych Strajków Klimatycznych została zapoczątkowana przez protest 15-letniej Grety Thunberg. 20 sierpnia 2018 roku dziewczynka zamiast do szkoły, poszła protestować przed parlamentem Szwecji. O jej inicjatywie zaczęło się robić głośno, a do odważnej nastolatki zaczęły dołączać także inne dzieci.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Warszawie - trasa przemarszu i utrudnienia

Swój protest organizują uczniowie kilkunastu polskich miast. Strajk odbędzie się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Białymstoku.

Wszystkie marsze startują o 10 rano. Warszawski strajk ruszy ze skrzyżowania ulic Marszałkowskiej z Królewską, następnie dzieci przejdą do Ronda Dmowskiego, przez Aleje Jerozolimskie do ulicy Kruczej, gdzie znajduje się siedziba Ministerstwa Energii. 

Na stronie warszawskiego ZTM można znaleźć też informacje o utrudnieniach w komunikacji publicznej. Od godziny 10 do 14 autobusy i tramwaje będą kierowane na trasy objazdowe. Utrudnienia będą dotyczyć linii 107, 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 519, 520, 521, 522 i 525. Ponadto zmiana trasy dotyczyć będzie także tramwajów numer 4, 7, 9, 24, 15, 18, 22, 25 i 35.

Więcej o:
Komentarze (53)
Warszawa. Dziś rusza Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [UTRUDNIENIA, TRASA]
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 14 razy 4

  Ciekawe czy i ich zaatakują bojówki neonazistów, przy biernej postawie milicji?

 • chi-neng

  Oceniono 17 razy 3

  A jednka jest jeszcze mlodziez NORMALNYCH RODZICOW?!
  Jak oni uchowali sie w tej biednej Polsce od katastrofy, przed ZAMROCZENIEM SMOLENSKIM?!

 • komentator_2000

  Oceniono 10 razy 2

  Uczniowie chcą, czy ktoś chce przy pomocy uczniów? Wbrew pozorom jest to istotne rozróżnienie, a wykorzystywanie dzieci i młodzieży dla swoich politycznych celów (tak, politycznych) jest czymś wstrętnym.

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 2

  UWAGA, bo robię test na normalność;
  kto jest zdania, że ten "marsz" to kolejna lewacka prowokacja, tym razem z wykorzystaniem "niepełnoletnich", kciuk w górę!

 • duath

  Oceniono 12 razy 2

  "Syzyfowa praca" dzieciaki, oraz "obszczekiwanie nie tego drzewa".
  Smog, który Was powoli zabija, czyni bezpłodnymi, a nawet wprowadza zmiany w DNA ma niewiele wspólnego ze zmianami klimatycznymi.
  Dla nieuków łykających bzdury o tym jak światowa oligarchia walczy o czyste powietrze walcząc o ropę w Syrii, doczytajcie co to jest klimat.
  Przede wszystkim zwróćcie oczęta w kierunku "czynników klimatotwórczych", najlepiej teraz, bo to nie jest "pogoda za oknem".

 • gorillaglu

  Oceniono 9 razy 1

  Codzienne przypomnienie- uratuj planetę, zjedz bogatych.

 • wrednyluke

  Oceniono 10 razy 0

  Producenci "ekologicznych" czynników chłodnicznych, paneli słonecznych z "eko podatkiem" zacierają ręce.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 9 razy -1

  >Warszawa. Dziś rusza Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

  Dzisiaj wagarowicz - jutro samozwańczy "ekolog"-nieuk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX