Prudnik. Policja nagrała pościg za piratem drogowym. Jechał ponad 170 km/h, omijał blokady

Policjanci opublikowali nagranie z niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w Prudniku. Kierowca jednego z samochodów jechał ponad 170 km/h - omijał blokady policyjne, jechał "pod prąd", wjeżdżał na chodniki oraz wyprzedzał na łuku drogi.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 5 marca po godzinie 8 rano w Prudniku. Kierowca samochodu osobowego zlekceważył sygnał policjantów nakazujący mu zatrzymanie się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg i poinformowali o całej sytuacji dyżurnego policji w Prudniku, który wezwał na pomoc kolejne patrole.

Policyjny pościg za piratem drogowym w Prudniku - jechał ponad 170 km/h

Kierowca podczas kilkunastominutowej ucieczki złamał kilka przepisów drogowych. Mężczyzna kierujący samochodem marki volkswagen golf wyprzedzał na przejściach na pieszych, skrzyżowaniach, momentami jechał pod prąd i nie stosował się do znaków drogowych. Jechał z prędkością przekraczająca 170 km/h, a blokady policyjne omijał jazdą po chodnikach i poboczu.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowcą jest 36-letni mieszkaniec Prudnika. Badania wykazały, że mężczyzna nie prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci zabrali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Obecnie zarzucane są mu m.in. niezatrzymanie się do kontroli drogowej czy spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna wynosząca do 5 tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (67)
Prudnik. Policja nagrała pościg za piratem drogowym. Jechał ponad 170 km/h, omijał blokady
Zaloguj się
 • krynoilnka

  Oceniono 42 razy 14

  Jechał szybko, ale bezpiecznie. Na lusterku miał różaniec.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 11

  Auto poświęcone, obrazek św. Krzysztofa zapewne jest, co miało niby pójść źle?

 • zmichalg1

  Oceniono 13 razy 9

  Swoją drogą policjanci to też niezłe kozaki. Wyprzedzanie na łuku, gdy nie widać kawałka drogi, wyprzedzanie i jazda z tirem na czołówkę...
  Ja tam bardziej cenię sobie swoje życie i zdrowie niż awans... pośmiertnie.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 7 razy 7

  W stanach by dostal pare strzalow to od razu by sie zatrzymal. A tak to zaplaci te 5 tysiecy, dostanie ze dwa lata zakazu i dalej bedzie mial w d... cale to nasze prawo.

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 17 razy 7

  Czyli zachowywał się tak jak kierowcy SOP. W czym rzecz?

 • ptysiek

  Oceniono 19 razy 7

  Trzeźwy i nie pod wpływem,hm, to mógł być tylko pisowiec z wypranym mózgiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX