Wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost" zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Michała L., wydawcę tygodników "Do Rzeczy" i "Wprost". L. jest jednym z podejrzewanych o wyłudzenie 29 milionów złotych na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej.

Michał L. jest wśród czterech osób zatrzymanych w czwartek nad ranem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Informację jako pierwszy podał portal TVP Info. 

- Potwierdzam, że wśród zatrzymanych jest wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost", Michał L. Jest postanowienie o postawieniu mu zarzutów - potwierdza rzecznik CBA Stanisław Żaryn w rozmowie z Gazeta.pl.

CBA zatrzymało wydawcę "Do Rzeczy' i "Wprost"

CBA podejrzewa Michała L. o uczestniczenie w procederze wyprowadzania pieniędzy z masy upadłościowej firmy, która specjalizuje się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej. L. został zatrzymany wraz z trzema innymi osobami - Wiolettą R., Michałem F. i Marcinem K. Zatrzymania zostały przeprowadzone na terenie Warszawy, Torunia i Lublina. Chodzi o wyprowadzenie kwoty 29 milionów złotych.

Z ustaleń TVP Info wynika, że przed zatrzymaniem Michał L. chciał opuścić Polskę i kupił bilet na dzisiejszy lot do USA.

4 osoby zatrzymane przez CBA

- Jak ustalono w toku postępowania zatrzymani na podstawie pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek środki pieniężne - informuje CBA.

Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, działania na szkodę spółki i fałszowania dokumentacji. Grozi za to do 10 lat więzienia. Zgodnie z informacją CBA prowadzący postępowanie nie wykluczają, że lista podejrzanych i zarzutów się powiększy.  

Więcej o:
Komentarze (148)
Wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost" zatrzymany przez CBA
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 98 razy 96

  Michał Lisiecki liczył że po taśmach u Sowy biznes będzie kwitł. A tymczasem rewolucja pozera swoje dzieci , zacierając za sobą ślady.

 • laik404

  Oceniono 67 razy 61

  Przepraszam, a gdzie mam wysłać zapytanie, kiedy odbędzie się przesłuchanie Naczelnego Developera Kraju, niechcącego płacić podwykonawcom?

  Do Ziobry czy na Berdyczów?

 • pi.mi

  Oceniono 62 razy 58

  Nie zapłacił jakieś faktury....?
  To nie ma się czego obawiać - jest już precedens w podobnym postępowaniu... ;-)

 • pan.szklanka

  Oceniono 55 razy 49

  Jeszcze Karnowskich za sodomię i Leszka Bubla za wypiekanie macy bez zgody sanepidu i nie będę wiedział co o tym sądzić.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 53 razy 45

  Pis szykuje się na pejzaż powyborczy, chce całkowicie przejąć kolejne gazety bez zbędnych pośredników typu Lisiecki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX