"SE": Martyna Wojciechowska z niższą pensją w NBP. "Nie jest najlepiej zarabiającym dyrektorem"

Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji w Narodowym Banku Polskim, sama wystąpiła o obniżenie swojej pensji - informuje "Super Express". Wynagrodzenie zasadnicze Wojciechowskiej według dziennika spadło z 26,5 tys. zł do 23,1 tys. zł.

Pod koniec lutego Narodowy Bank Polski ujawnił zarobki osób pracujących na kierowniczych stanowiskach. Dokument nie zawierał nazwisk, a jedynie funkcje.

Z danych udostępnionych przez NBP wynika, że średnie miesięczne zarobki dyrektora Departamentu Komunikacji i Promocji wyniosły w ubiegłym roku 49,5 tys. zł, uwzględniając nie tylko samą pensję, ale również dodatki i nagrody. Właśnie to stanowisko piastuje Martyna Wojciechowska.

Jak podaje dziennik "Super Express", Martyna Wojciechowska sama wystąpiła o obniżenie wynagrodzenia zasadniczego. W ubiegłym roku wynagrodzenie zasadnicze miało wynosić według "SE" 26,5 tys. zł, a od marca - 23,1 tys. zł. - Nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem - twierdzi informator dziennika.

Martyna Wojciechowska. Zarobki w NBP

W grudniu "Gazeta Wyborcza" informowała, że dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP Martyna Wojciechowska może zarabiać łącznie nawet 65 tys. zł miesięcznie (wraz z premiami i bonusami). Wojciechowska oprócz pracy w NBP zasiada również w radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Narodowy Bank Polski początkowo zaprzeczał medialnym doniesieniom, ale jednocześnie nie ujawnił rzeczywistych kwot zarobków Martyny Wojciechowskiej. Stało się to dopiero po przegłosowaniu przez Sejm ustawy nakazującej ujawnienie wynagrodzeń w NBP.

Więcej o:
Komentarze (161)
"SE": Martyna Wojciechowska obniżyła pensję w NBP. "Nie jest najlepiej zarabiającym dyrektorem"
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 46 razy 46

  Nie interesują mnie takie informacje,. Wiem że pisia mafia pasie się na moich pieniądzach z podatków wypłacając sobie miesięcznie więcej niż ja zarabiam w rok. A tych złodziei są tysiące. Jak nożna głosować na tą sitwę ?!

 • punter

  Oceniono 37 razy 35

  Biedny Glapa. Za nędzne 23 tys. to już bez połyku będzie.
  W ogóle pomnik jej postawić. Koło Jankowskiego, z napisem Skromność Tysiąclecia.

 • zegrz

  Oceniono 33 razy 31

  26,5 tys podstawy dawało 49 tys brutto,
  23,1 tys da pewnie tylko 42-43 tys brutto...

 • aala43

  Oceniono 29 razy 27

  po prostu wzruszające -tak wysokiej klasy specjalistka przecież na wolnym rynku zarobiłaby trzy razy tyle

 • dyskootantka

  Oceniono 23 razy 23

  Nie rozśmieszajcie, bo mam zajady. Zasadniczą 26.500 obniżyła o 3.400. przy zarobkach z dodatkami ponad 65.000 to chyba na waciki było. Nawet nie zauważy. Niech to powie takim, co pracują za 2.100 miesięcznie.

 • darek655

  Oceniono 22 razy 22

  Obniżka?! ha,ha,ha ciemny lud może to kupi.

 • marcinwojtkowiak

  Oceniono 23 razy 21

  To wszystko po filologii rosyjskiej✌ Niesamowite, wręcz niebywałe...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX