Pogoda. Przed nami kolejna fala ocieplenia. W weekend prawie 20 stopni

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że zimna, deszczowa pogoda ustąpi już za kilka dni. Temperatura odczuwalnie wzrośnie już w najbliższą sobotę.

Po kilku dniach niepogody i złych warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr, deszcz, a nawet przelotne opady śniegu, do Polski powróci iście wiosenna aura. Pierwszym cieplejszym dniem w tym tygodniu będzie sobota, w czasie której nasze termometry wskażą od 7 stopni na Suwalszczyźnie do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Niestety, pierwszy dzień weekendu wciąż będzie deszczowy - IMGW przewiduje, że przelotne opady deszczu mogą wystąpić na terenie całego kraju.

Nadciąga ocieplenie. W najbliższą niedzielę nawet 19 stopni 

Przełomowa dla pogody w Polsce będzie najbliższa niedziela. Tego dnia temperatura wyraźnie wzrośnie, a termometry w całym kraju wskażą dwucyfrowe wartości. Najcieplej będzie w Krakowie i Katowicach (19 stopni), Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze (18 stopni) oraz w Przemyślu, Lublinie, Warszawie, Toruniu, Łodzi, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy (17 stopni). W niedzielę 17 marca najniższą temperaturę odnotujemy w Suwałkach i Koszalinie, gdzie ma być 14 stopni. Tego dnia na niebie będzie sporo chmur, ale pojawią się także liczne przejaśnienia. Przelotne opady słabego deszczu prognozowane są tylko dla województwa zachodniopomorskiego. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda. Przed nami kolejna fala ocieplenia. W weekend prawie 20 stopni
Zaloguj się
  • yslsl

    Oceniono 1 raz 1

    To wcale nie jest dobra wiadomosc. Jak w lutym 20, to wyobrazacie sobie ile bedzie w lipcu? A w lipcu za 3, 5, 10 lat? ... Masakra.

  • sztadeu

    0

    Trochę późno. Powinniście reagować natychmiast po umieszczeniu takich postów. Są chyba jakieś oprogramowania które wykryją coś takiego automatycznie. To nie powinno się wydarzać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX