Karetka przed Sejmem będzie kosztować 9 tys. złotych dziennie? CIS: O wiele mniej

Przed budynkiem Sejmu dyżuruje karetka z zespołem ratowniczym. "SE" wyliczył, że za dzień takiego dyżuru trzeba będzie zapłacić 9 tys. złotych. Centrum Informacyjne Sejmu pisze, że gazeta "przeszacowała je niemal trzykrotnie", ale podaje koszt za inny okres.

W okolicach budynku Sejmu w Warszawie w dniach posiedzeń oraz dzień przed ich rozpoczęciem zawsze na posterunku jest karetka pogotowia z personelem ratowniczym. Jak informuje "Super Express" Kancelaria Sejmu właśnie rozpisała przetarg na usługę medyczną w latach 2020-2023.

Karetka przed Sejmem za 9 tys. złotych? CIS: Przeszacowane

W umowie zaplanowano, że wartość przetargu wyniesie 1,8 mln złotych. Jeśli zwycięska oferta faktycznie wyniesie tyle oznacza to, że przez kolejne cztery lata na opiekę medyczną w Sejmie wydane zostanie 450 tys. złotych rocznie, a 37,5 tys. miesięcznie.

Zakładając, że w każdym miesiącu jest jest średnio trzy dni posiedzenia i doliczając do tego dyżur w przededniu posiedzenia, wychodzi, że jeden dzień dyżuru w Sejmie to ok. 9 tys. złotych

- wyliczają dziennikarze "SE".

Na artykuł natychmiast zareagowało Centrum Informacyjne Sejmu. W wysłanej do redakcji wiadomości precyzuje, że "koszty - w stosunku do obecnie ponoszonych - zostały przeszacowane przez gazetę niemal trzykrotnie". 

W rzeczywistości, zgodnie z umową obowiązującą do końca 2019 r., koszt usługi za jeden dzień posiedzenia Sejmu wynosi ok. 3 800 zł i obejmuje dyżur karetki, kilkuosobowego zespołu ratowniczego oraz lekarza

- czytamy. 

CIS podkreśla również, że opieka medyczna na terenie Sejmu przewidziana jest nie tylko dla parlamentarzystów, ale dla wszystkich osób obecnych w gmachu: pracowników, dziennikarzy, ekspertów, gości i uczestników wycieczek.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dziennikarze "SE" nie pisali o obecnie obowiązujących kosztach opieki medycznej, a o tych, które mogą zacząć obowiązywać od przyszłego roku. 3 800 złotych, o których pisze CIS, to obecna stawka. 

CIS dodaje, że dzienny koszt wydany na opiekę medyczną w latach 2020-2023 będzie "uzależniony od wartości zwycięskiej oferty oraz liczby dni posiedzeń Sejmu".

Więcej o:
Komentarze (42)
Karetka przed Sejmem będzie kosztować 9 tys. złotych dziennie? CIS: O wiele mniej
Zaloguj się
 • taciakje_g.pl

  Oceniono 26 razy 24

  A nie wystarczyłoby żeby Szumowski powierzył opiekę nad posłami Matce Bożej?

 • adstr

  Oceniono 24 razy 22

  W karetce dyżuruje psychiatra czy "odtruwacz"?

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 22

  Mniej gorzały chlać to będziecie zdrowsi i wystarczy zadzwonić pod znany numer gdy ktoś znów zaliczy glebę w hotelu sejmowym.

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 19

  Może lepiej dla Polski by było gdyby do niektórych posłów lekarze się spóźnili.

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 16

  Niech pan czy pani z CIS nie opowiada bredni, że ta "opieka medyczna" jest DLA WSZYSTKICH.
  Bo jak wyraźnie napisaliście wyżej, karetka dyżuruje wyłącznie w dniach, w których odbywają się posiedzenia sejmu oraz dzień wcześniej :-))

 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 13

  Jak kacapy z PiS mówią że o wiele mniej to znaczy że o wiele więcej :-)
  Przykład: Pixi i Dixi :-)

 • nessuno

  Oceniono 20 razy 12

  Załogę karetki należy wyposażyć w Pavulon, po krótkim czasie budynek się oczyści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX