Prezeska FOR opowiedziała o traktowaniu kobiet. Była "ozdobą posiedzenia" i "najlepszymi nogami"

Agata Stremecka, prezeska Forum Obywatelskiego Rozwoju, w Dniu Kobiet umieściła na Facebooku wpis, w którym opowiada o protekcjonalnym traktowaniu jej przez mężczyzn w życiu zawodowym. - Z krakowskiej konserwy udało wam się zrobić feministkę - twierdzi.

Forum Obywatelskiego Rozwoju to think-tank założony w 2007 roku przez prof. Leszka Balcerowicza. Zajmuje się tworzeniem analiz większości obszarów polityki gospodarczej, prawa oraz wydawaniem rekomendacji dla rządu i opinii publicznej.

Od 2014 roku prezeską zarządu FOR jest pochodząca z Krakowa Agata Stremecka, absolwentka politologii, specjalistka dr. PR i marketingu z dużym doświadczeniem w branży.

"Oto Agata Stremecka. Najlepsze nogi w Warszawie"

Z okazji Dnia Kobiet Agata Stremecka zwróciła się na Facebooku z refleksją nad traktowaniem kobiet w środowisku zawodowym. Oparła ją na własnych doświadczeniach. 

Jako pierwszą sytuację przywołała zaproszenie, które wysłała jej "poważna instytucja organizująca konferencję w Sejmie". "Szanowna Pani, czy zechciałaby Pani zabrać głos podczas naszej konferencji, bo uświadomiliśmy sobie, że nie mamy ani jednej kobiety i trzeba tę lukę wypełnić" - brzmiało zaproszenie. "Podobną treść otrzymuje średnio raz w miesiącu od rozmaitych instytucji" - zapewnia Stremecka.

Prezes FOR opowiedziała także o tym, jak została przedstawiona podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy na jednym z ważnych spotkań biznesowych. "Oto Agata Stremecka. Najlepsze nogi w Warszawie" - miał powiedzieć jeden z prezesów przedstawiając kobietę innym zebranym.

"Tydzień temu, lekko spóźniona wpadam na znów poważne spotkanie: Jest i ozdoba naszego posiedzenia - wita mnie gospodarz" - czytamy dalej.

"Udało się wam zrobić ze mnie feministkę"

Prezeska FOR, zamiast złożyć kobietom życzenia, pogratulowała im, że codziennie wytrzymują takie sytuacje. 

"Chcę dziś pogratulować wszystkim kobietom w biznesie, które przez to przechodzą codziennie. Chcę pogratulować wszystkim matkom, którym udaje się godzić macierzyństwo z pracą i nie zwariować. Chcę pogratulować wszystkim młodym singielkom, które przebijają się dopiero do dorosłości i chcą to zrobić po swojemu. Gratuluję wszystkim lesbijkom w pozornie postępowym, nowoczesnym, świeckim kraju" - napisała.

"A przede wszystkim gratuluję sporej części mężczyzn, że ze mnie - krakowskiej konserwy - udało się w końcu zrobić feministkę" - dodała na koniec.

Więcej o:
Komentarze (105)
Prezeska FOR opowiedziała o traktowaniu kobiet. Była "ozdobą posiedzenia" i "najlepszymi nogami"
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 28 razy 14

  Polska to takie pozory wspolczenego panstwa - pozory - pod spodem samczy katolicki patrialchalny swiat albo krotko Polacy to tacy ~rosjanie udajacy Francuzow

 • shtalman

  Oceniono 18 razy 12

  Halo, halo, przecież Glapa dał matkom polkom największe wynagrodzenie w swoim folwarku zwanym NBP, za obsługę obleśnego spasionego cielska

 • siplas

  Oceniono 24 razy 12

  A teraz wyobraźcie sobie tę kobietę, gdy prowadzi briefing w Sejmie i wita spóźnionego premiera Morawieckiego: "witamy, oto nasz przystojniak".

 • aqua7x

  Oceniono 23 razy 11

  nóg nie wiedziałem więc nie mogę się odnieść...

  ale jeśli chodzi o sytuacje... to buractwo pierwszego sortu w wydaniu pana prezesa...

 • miecztemidy

  Oceniono 14 razy 10

  Kobieta z mężczyzną potrafią się dogadać i razem IŚĆ i ZMIENIAĆ "ŚWIAT"
  Na przeszkodzie stają IM eunuchy religijne - lenie i pasożyty poprzebierani w czarne i purpurowe sukienki .
  Precz z patriarchatem !!!!!!!!!!

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 6

  Luksus w postaci równego traktowania nie do wzięcia. Byle pacan z jajkami w rozporku rządzi. A psują nam dziewczynom wizerunek takie lachonie jak u Glapy.

 • kukunapniu

  Oceniono 10 razy 4

  "Szanowna Pani, czy zechciałaby Pani zabrać głos podczas naszej konferencji, bo uświadomiliśmy sobie, że nie mamy ani jednej kobiety i trzeba tę lukę wypełnić"

  Jeżeli takie propozycje się przyjmuje w celu zaspokojenia swojej kobiecej próżności to nie powinno się później narzekać że jest się postrzeganym tak a nie inaczej.

  Gdyby Pani miała cokolwiek merytorycznego do powiedzenia w temacie spotkania, to wykorzystała by to Pani w ten sposób aby organizatorzy tej propozycji pamiętali o tym spotkaniu wyłącznie w swoich najgorszych nocnych koszmarach.

  ... ale po trewci artykułu mniemam że raczej Pani bliżej do tej pierwszej opcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX