Silne wichury prawie w całej Polsce. Alerty RCB dla 10 województw. "Bez potrzeby nie opuszczać domów"

Pogoda w ten weekend nas nie rozpieszcza. Niemalże w całym kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia przed porywistym wiatrem. Mieszkańcy 10 województw otrzymają alerty RCB.

Silny wiatr nad Polską pojawił się już kilka dni temu. Jak poinformował Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, do godz. 14.00 w sobotę Straż Pożarna odnotowała 192 interwencje, najwięcej - w województwie śląskim (aż 58). Głównie polegały one na usuwaniu wiatrołomów. Ponad 9 tys. odbiorców z powodu wichur pozbawionych jest prądu. 

Wiatr powoduje straty w całej Polsce

W całym kraju dochodzi do incydentów związanych z silnym wiatrem. Wielu miejscach powalone zostały drzewa, które zagrodziły drogi. W Warszawie na Bielanach z jednego z bloków zerwane zostały fragmenty elewacji - informuje TVN Warszawa. W Bydgoszczy wiatr obluzował i zerwał część dachówek na II Liceum Ogólnokształcącym. 

IMGW wydało ostrzeżenia dla 15 województw

W związku z nieustającymi wichurami IMGW wydało ostrzeżenia. W 15 województwach do jutra obowiązują alerty 1. lub 2 stopnia. Wiatr powieje tam z prędkością nawet 95 km/h. Miejscami mogą występować również burze, a także opady deszczu lub gradu.

Jedynie województwo podlaskie nie doświadczy dzisiejszej nocy wichur.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła alerty

W związku z wichurami, które mogą potrwać do niedzielnego poranka Rządowe Centrum Bezpieczeństwo rozpoczęło wysyłanie sms-ów z ostrzeżeniami. Takie wiadomości otrzymają mieszkańcy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, a także południowych powiatów województw mazowieckiego i wielkopolskiego.

Alert RCBAlert RCB Gazeta.pl

RCB radzi, aby unikać otwartych przestrzeni, zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr i bez potrzeby nie opuszczać domostw. W większości województw obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia, co oznacza, że wiatr może osiągać w porywach prędkość do 100 kilometrów na godzinę.

Więcej o:
Komentarze (46)
Silne wichury prawie w całej Polsce. Alerty RCB dla 10 województw. "Bez potrzeby nie opuszczać domów"
Zaloguj się
 • kato-rznik

  Oceniono 36 razy 18

  Od kiedy PiS ogłosił Jezusa "królem Polski", wydaje mi się, tych nieszczęść jest jakby więcej. Czyżby "bóg" karał plebs za katolicyzm?

 • ps11111ps

  Oceniono 15 razy 11

  Ten wiatr to prezent od Kaczynskiego. Postanowil dac Polakom trochę czystego powietrza i dał. Jarosław tak walczy ze smogiem. Łaskawy Pan

 • pokon

  Oceniono 13 razy 11

  PiS dzielce powinni schować Kaczyńskiego., by wichura im guru i szefa mafii nie porwała.

 • extrafresh

  Oceniono 15 razy 11

  Niż Jarosław pustoszy nasz kraj.

 • maaac

  Oceniono 8 razy 8

  Jak mniemam za konsekwencje tej wichury będzie odpowiadało PO i Tusk. To chyba nikogo nie zaskoczy. Tylko jestem bardzo ciekaw CO PiSowcy wymyślą by zwalić winę i za samą przyrodę i za późniejsze problemy logistyczne przy pomocy poszkodowanym na swoich wrogów politycznych.

 • motyw4

  Oceniono 9 razy 7

  Jakie to szczęście, że w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • Stanisława Żebracka

  Oceniono 5 razy 5

  Beznadzejne komentarze, ludzie tracą umysł.
  Uwazam, ze lepiej nic nie pisać, aniżeli takie bzdury.....

 • bartekgryko

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem dlaczego RCB zwraca się do obywateli na TY, można przecież to załatwić z zachowaniem odpowiednich form grzecznościowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX