Śląsk. Amerykanin wjechał prosto pod ciężarówkę. Nie miał najmniejszych szans, zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło na trasie między Miasteczkiem Śląskim a Kaletami. Z niewytłumaczonych przyczyn jadący osobową skodą Amerykanin zjechał ze swojego pasu ruchu i wpadł prosto pod koła jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego - poniósł śmierć na miejscu.

Policja z Tarnowskich Gór bada przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło 5 marca na drodze wojewódzkiej nr 908. Zamieszkały w Czechach 69-letni obywatel USA doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką.

Amerykanin zginął na śląskiej drodze

Kierowca jechał w stronę Tarnowskich Gór swoją osobową skodą. Nie wiadomo jeszcze dlaczego, Amerykanin zjechał ze swojego pasa ruchu prosto pod koła ciężarowego volvo.

Samochód transportowy prowadził 34-latek - policja nie poinformowała, czy odniósł poważne obrażenia. Na miejscu zginął Amerykanin, który doprowadził do zderzenia. Przez wypadek droga byłą zablokowana przez kilka godzin, a kierowcy zostali skierowani na objazdy.

Okoliczności śmiertelnego wypadku policja będzie badać wspólnie z tarnowską prokuraturą. Funkcjonariusze z Tarnowskich Gór postanowili ku przestrodze pokazać zdjęcia z miejsca tragicznego wypadku i apelują:

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Dlatego apelujemy: uważajmy i nie powodujmy sytuacji niebezpiecznych.
Więcej o:
Komentarze (33)
Tarnowskie Góry. Amerykanin wjechał prosto pod ciężarówkę. Zginął na miejscu
Zaloguj się
 • fruqo3

  Oceniono 16 razy 10

  Amerykanin w Skodzie. To się nie mogło dobrze skończyć...

 • gonzoe

  Oceniono 12 razy 8

  I nie napisali że "policja ustaliła że przyczyną wypadków była nadmierna prędkość"? Przecież dla policji to jedyna przyczyna, innych nie znają.

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 5

  >>> Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. <<<<

  Kulson analfabeta.
  Każdy ma ten margines i może decydować o jego wielkości na przykład przepisową jazdą.

 • mineteman

  Oceniono 9 razy 5

  Szkoda czlowieka. Jechalem kiedys za "repem", ktory wpadl w poslizg i wpakowal sie pod Jelcza z weglem. Z Seicento nietknieta zostala tylko tylna klapa bagaznika. Reszta to strefa zgniotu.

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Z pasu do tarasu... Język polski, język polski !

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 2

  "Zamieszkały w Czechach 69-letni obywatel USA doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarówką."
  ===========================
  Pewnie Chech przyjechał w rodzinne strony, żeby ze skromnej amerykańskiej emeryturki jakoś starość spędzić, a tu trach..:-(

 • synanki

  Oceniono 1 raz 1

  klasyczne samobójstwo,w którym narzędziem był samochód.

 • man13

  Oceniono 3 razy 1

  Miał dość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX