Radziejów. Chcieli odzyskać dług. Polewali mężczyznę benzyną i kazali kopać grób

Policjanci z Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o porwanie i torturowanie 34-latka, którego polewali benzyną i zmuszali do kopania grobu.

Policja z Radziejowa ujawniła szczegóły interwencji dotyczącej aresztowania trzech mężczyzn podejrzanych o ograniczenie wolności i torturowanie jednego z mieszkańców powiatu. O zaistniałej sytuacji poinformowała policję rodzina uprowadzonego mężczyzny. Kiedy funkcjonariusze zbierali zeznania, niedaleko domu bliskich mężczyzny przejechał samochód, w którym znajdował się poszkodowany mężczyzna.

Pozbawili wolności i torturowali 34-latka. Policja znalazła broń

Policjanci zatrzymali samochód marki Seat, a następnie uwolnili 34-latka i aresztowali pozostałych mężczyzn znajdujących się w pojeździe. Funkcjonariusze przyjęli od uwolnionego zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Z zeznań mężczyzny wynikało, że trzej zatrzymani w wieku 30, 32 i 36 lat torturowali go, aby zmusić do zwrotu rzekomego długu. Był on przywiązywany do drzewa, zamykany w kontenerze i polewany benzyną. Oprawcy grozili mu także bronią i zmuszali do kopania grobu.

Policjanci przeszukali zatrzymany samochód oraz firmę jednego z podejrzanych. Zabezpieczyli dwie sztuki broni, 11 pojemników mauser wypełnionych olejem napędowym oraz cysternę, w której było ok. 10 tys. litrów oleju napędowego. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. pozbawienia pokrzywdzonego wolności ze szczególnym udręczeniem. Zostali tymczasowo zatrzymani i osadzeni w areszcie na trzy miesiące - informuje Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie

Więcej o:
Komentarze (11)
Radziejów. Chcieli odzyskać dług. Polewali mężczyznę benzyną i kazali kopać grób
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Typowy obrazek w Polsce - jak rodak "kocha" rodaka i potem krzyczy na pochodach 'bog honor Ojczyzna'...

 • francek4

  Oceniono 4 razy 0

  ALE ŻADNA KARA IM NIE GROZI DLACZEGO ?
  NO BO DZISIAJ SIĘ ZAPISALI DO KABARETU RZĄDZĄCYCH Z PIS-du ...

 • po-nurak

  Oceniono 2 razy 0

  Cysterna oleju ?
  To jakaś firma windykacyjna na większą skalę chyba... Albo firma transportowa, którą konkurencja podpierydala. Albo jakiś cwaniaczek, który faktycznie nie płaci swoich zobowiązań.

 • maxxx35

  Oceniono 3 razy -1

  Czy to Vindix wynajął grupę specjalną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX