Ministerstwo likwiduje wydział sądu w Poznaniu. Kierował nim rzecznik "Iustitii"

Rzecznik stowarzyszenia sędziów "Iustitii" straci swoją posadę - razem z całym wydziałem. Ministerstwo sprawiedliwości zdecydowało się ten wydział zlikwidować. Kolejni sędziowie krytyczni wobec PiS-owskich zmian w sądownictwie obawiają się o swoją pracę.

Jeden z trzech wydziałów ds. gospodarczych w sądzie na poznańskim Starym Mieście zostanie zlikwidowany. Akurat ten, w którym pracuje sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik "Iustitii" - podaje poznańska "Gazeta Wyborcza". Przymusiński jest znany z krytyki zmian w sądownictwie oraz wystąpień na protestach. 

Rzecznik "Iustitii" jest kierownikiem wydziału, zatem utrata tego stanowiska (wraz likwidacją wydziału) oznacza niższą pensję. Przymusiński zapewnia, że jego IX Wydział Gospodarczy działał najlepiej z trzech w sądzie na Starym Mieście, a nikt z ministerstwa Zbigniewa Ziobry nie wyjaśnił przyczyn decyzji.

Onet.pl podaje, że teraz inni sędziowie ze stowarzyszeń obawiają się o swoje stanowiska. - W każdej chwili spodziewam się tego, że mogę usłyszeć o likwidacji także mojego wydziału - mówi w rozmowie z serwisem Dariusz Mazur, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów "Themis" i kierownik wydziału karnego w Sądzie Okręgowym w Krakowie. - Te działania są dla mnie czytelną próbą zakneblowania sędziowskich stowarzyszeń - ocenia.

Więcej o:
Komentarze (53)
Ministerstwo likwiduje wydział sądu. Kierował nim rzecznik "Iustitii"
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 18 razy 14

  Jeśli nie możemy czegoś zmienić, to likwidujemy - standardowa bolszewicka metoda...

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 14

  Boooooże !!! Takie "numery" przed wyborami ???
  Czują się na prawdę ... mocni.
  CO NA TO WYBORCY ????

 • duj

  Oceniono 17 razy 13

  Czysty bolszewizm

 • lkolesio

  Oceniono 19 razy 13

  Kolej na całkowita likwidację sądów. Wyroki będzie wydawał Zero ze swoimi kolesiami też prawniczymi ignorantami i nieukami.

 • dziadekjam

  Oceniono 23 razy 13

  Sądy są zbyteczne. Doskonale zastąpią je "Trybunały Parafialne"...

 • aga_pomaga

  Oceniono 16 razy 12

  Czym zasłużyliśmy, żeby lata "zaciskania pasa przez naszych Rodziców w imię lepszego jutra dla nas" poszły na marne?! tyle lat zmian i rozwoju. Zbliżyliśmy się do Europy, ba! staliśmy się Europejczykami bez granic, którzy mogą korzystać z mądrości i dobrodziejstw innych! Brak uczciwych sądów to brak bezpieczeństwa nomen omen dla "zwykłego człowieka". Czy chcesz zaufać gościowi w todze, który nie ma zasad ? Jest pacynką, a wyroki zapadają na Nowogrodzkiej? własnie do tego zmierza rząd, żeby "normalnych ludzi" ogarnął strach, a sąsiad bał się sąsiada. Myślę o tym by przenieść się do Europy - ale moi Rodzice tego nie zrobili, chociaż mogli- walczyli o lepsze jutro dla mnie... Czas ponownie zawalczyć o nas, o nasze dzieci i oto by trud naszych Rodziców nie poszedł na marne!

 • kolor

  Oceniono 16 razy 12

  Pisbolszewia

 • c.t.k

  Oceniono 17 razy 11

  Tak to się kończy ,kiedy młodych ludzi, od 1989 roku, uczy się interpretacji bajek, a nie zasad praworządności i Konstytucji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX