Katowice. Policja zatrzymała osoby, które zdewastowały drogę krzyżową. To trzech 16-latków

Katowice. Sukces śląskiej policji. Publikacja nagrań z monitoringu pomogła w zatrzymaniu trójkę 16-latków, którzy dopuścili się dewastacji kalwarii. Jednego z nich rozpoznała jego rodzina.

Śląska policja poszukiwała sprawców dewastacji kalwarii od kilkunastu dni. Trzy młode osoby dopuściły się aktu wandalizmu na kaplicach drogi krzyżowej w dzielnicy Panewniki w Katowicach, malując na nich różnego rodzaju napisy i znaki. Do zdarzenia doszło 22 lutego około godziny 20:00. Aby poznać tożsamość sprawców, policja opublikowała materiały z pobliskiego monitoringu i prosząc świadków o pomoc. Akcja ta przyniosła oczekiwany skutek.

16-latkowie zatrzymani za zniszczenie mienia. Staną przed sądem rodzinnym

Funkcjonariusze śląskiej policji zabezpieczyli kilkadziesiąt nagrań z kamer monitoringu w pobliżu zdewastowanej kalwarii i poddali je analizie. Opublikowali te, na których można było zobaczyć sprawców. Jednego z nich rozpoznała jego rodzina i zgłosiła się na policję

Osoby, które rozpoznały jednego ze sprawców, namówiły młodych ludzi do tego, aby stawili się na komendzie. Okazało się, że wandalami są 16-latkowie - dwóch chłopców i jedna dziewczyna. Policja ustaliła, że tego samego dnia zdewastowali także szkołę. Nie potrafili wyjaśnić, dlaczego to zrobili - podaje TVN24

Młodzi ludzie będą odpowiadać za publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego, ponieważ na elewacji szkoły podstawowej przy ulicy Medyków narysowali swastykę. Oprócz tego odpowiedzą także za obrazę uczuć religijnych, dewastacje obiektów cennych kulturowo oraz zniszczenie mienia. 16-latkowie staną przed sądem rodzinnym. 

W sprawie dewastacji kalwarii wypowiedzieli się zarządzający Parafią św. Ludwika w Wniebowzięcia NMP w Panewnikach. "Panowie, wykażcie skruchę. (...) Bóg wybacza tym, którzy szczerze żałują i postanawiają poprawę. My również" - czytamy na facebookowej stronie Parafii.

Więcej o:
Komentarze (132)
Katowice. Policja zatrzymała osoby, które zdewastowały drogę krzyżową. To trzech 16-latków
Zaloguj się
 • lastm10

  Oceniono 17 razy 11

  Jak zwykle Wolicja przy takich pierdołach prezentuje najwyższą skuteczność,
  ale już nie potrafi złapać ani nawet zidentyfikować bandyty, który zmiażdzył czaszkę na ulicy, mając przy tym w ręku jego bandyckiego współtowarzysza.

 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 6

  Młodzi ludzie wykazali się nie lada odwagą, albo często z nią myloną głupotą.
  W tym kraju bezpieczniej podpalić wysypisko toksycznych odpadów, niż namalować penisa na drodze krzyżowej.

 • motyw4

  Oceniono 20 razy 6

  Widać nie przejęli się słowami "najwybitniejszego z Polaków", który mówił, że cyt. "ręka podniesiona na kościół, to ręka podniesiona na Polskę" ;)

 • ludozerka_nie_chce_cukierka

  Oceniono 3 razy 3

  "Panowie wykażcie skruchę".... dziewczynie odpuścili z automatu czy się nie liczy ?

 • yaspiman

  Oceniono 31 razy 3

  niczego nie zdewastowali - wyrazili tylko swój sprzeciw. w sposób całkowicie pokojowy.

 • realistas

  Oceniono 17 razy 3

  Pewnie intensywnie byli nauczani religii. Po owocach poznajemy skutki takiej edukacji.

 • vins1

  Oceniono 4 razy 2

  Nie popieram, ale rozumiem ich.

 • rabbitt

  Oceniono 8 razy 2

  Jak dla mnie bardzo mała szkodliwość społeczna !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX