Opolskie. Jechali pod prąd korytarzem życia utrudniając dojazd do wypadku. Szuka ich policja

Kiedy autostrada A4 w okolicach Strzelec Opolskich została zablokowana z powodu wypadków, niektórzy kierowcy postanowili uniknąć korków i zawrócili, aby przejechać pod prąd korytarzem życia.

"Dantejskie sceny rozgrywały się na autostradzie A4", "Cyrk po wypadku" - pisze o zachowaniu kierowców Ochotnicza Straż Pożarna.

Wypadki na autostradzie A4. Stłuczka dwóch aut, przewrócona ciężarówka

W piątek 1 marca na autostradzie A4 w okolicach Strzelec Opolskich doszło do dwóch wypadków, przez które droga była zablokowana przed kilka godzin. Do pierwszego wypadku doszło około 7:00 rano - kiedy kierowca ciężarówki marki Scania stracił panowanie nad pojazdem, samochód zahaczył bokiem o barierki energochłonne, a następnie wywrócił się w poprzek drogi, wysypując na jezdnię przewożony w naczepie kamień. Drugi wypadek zdarzył się niewiele później, około dwóch kilometrów przed miejscem wcześniejszego zdarzenia. Tam zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe.

Jechali pod prąd korytarzem życia. Policja analizuje nagrania

Autostrada A4 została zablokowana, a kierowcy utknęli w wydłużającym się z minuty na minutę korku. Niestety, niektórzy z nich nie potrafili uzbroić się w cierpliwość i skorzystali z tzw. korytarza życia, aby zawrócić, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo. Na nagraniach udostępnionych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Wysokiej widać, jak jeden z kierowców zawraca i jedzie pod prąd, blokując przejazd służbom ratunkowym.

Lokalna policja analizuje ww. nagranie i zachęca kierowców, którzy byli świadkami podobnych sytuacji, do przesyłania nagrań z tego zdarzenia - informuje TVN24. Kierowcy, którzy jechali pod prąd korytarzem życia mają zostać ukarani. Za jazdę pod prąd grozi mandat w wysokości 500 zł. Osoby, które zajechały drogę pojazdom uprzywilejowanym, zostaną postawione przed sądem. 

Więcej o:
Komentarze (101)
Opolskie. Jechali pod prąd korytarzem życia utrudniając dojazd do wypadku. Szuka ich policja
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 64 razy 60

  Coś takiego można zobaczyć tylko w krajach o niskim poziomie cywilizacji.

 • takaprawda2015

  Oceniono 53 razy 51

  W Niemczech ostatnio za jazdę pod prąd i spowodowanie śmierci są skazał barana jak za zabójstwo. Może w tego typu przypadkach sądy i prokuratury zaczną stosować paragraf o usiłowaniu zabójstwa.

 • arwena2010

  Oceniono 54 razy 46

  to są prawdziwi Polacy.Wstali z kolan nie po to by stać w korku.a poza tym śpieszyli się

 • cozano

  Oceniono 42 razy 42

  " Za jazdę pod prąd grozi mandat w wysokości 500 zł."

  To brzmi jak czarny dowcip. Utrudnienie akcji ratunkowej i prowokowanie wypadku zagrożone tak śmieszną sankcją? Przecież posiadanie prawa jazdy przez takich delikwentów to jakieś nieporozumienie.

 • konigin

  Oceniono 35 razy 33

  A spróbowaliby to, polaczkowaci husarze, zrobić to za granicą. Zostaliby bez prawa jazdy i karą, z wysokości której by się zesrali.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 26 razy 26

  Jedyna nadzieja,
  ze przy takim poziomie niezdyscyplinowania suwerena
  banda kulawego dlugo nie pociagnie...

 • remo29

  Oceniono 25 razy 25

  Umysłowe zwały.

 • krzysiozboj

  Oceniono 28 razy 24

  Za jazdę pod prąd na autostradzie, plus utrudnianie w ratowaniu życia, to 500 zł chyba nieco mało. tu chyba z automatu inni powinni nagrywać i podsyłać policji, ta każdego delikwenta powinna nagradzać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX