Wrocław. Policja chce kar dla uczestników marszu nacjonalistów zorganizowanego przez Międlara

Policja skierowała wnioski o ukaranie 11 uczestników zgromadzenia nacjonalistów z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. Chodzi o osoby, które nie dostosowały się do decyzji władz miasta o rozwiązaniu marszu.

W piątek, w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu, środowiska nacjonalistyczne zorganizowały przemarsz przez miasto. Wśród organizatorów był m.in. były ksiądz Jacek Międlar.

Według relacji wrocławskiej "Gazety Wyborczej" podczas przemarszu Międlar palił zdjęcia, a tłum skandował "Żydowscy komuniści gorsi niż naziści" i "To my jesteśmy gospodarzami w tym mieście, my Polacy!". Nieśli transparent z hasłem "śmierć wrogom ojczyzny". Krzyczano również: "Precz z żydowską okupacją".

Jak opisuje policja, po godz. 21 w związku z naruszeniem przepisów prawa w trakcie zgromadzenia (funkcjonariusze nie precyzują, jakich), przedstawiciel Urzędu Miejskiego Wrocławia podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia.

Marsz nacjonalistów we Wrocławiu. Policja kieruje wnioski do sądu

Spora część osób, z blisko 200 biorących w nim udział, rozeszła się. Byli jednak też tacy, którzy pozostali i nie chcieli opuścić miejsca zgromadzenia. Dwie osoby z tych, które pozostały tuż po rozwiązaniu zgromadzenia przez przedstawiciela urzędu, odpaliły materiały pirotechniczne

- wskazuje wrocławska policja. Wówczas funkcjonariusze obecni na miejscu wylegitymowali kilkanaście osób.

Wobec 11 z nich zostaną skierowane wnioski do sądu, by zostały ukarane. Odpowiedzą one m.in. za wzbranianie się od opuszczenia miejsca zgromadzenia pomimo jego rozwiązania i przewodniczenie mu oraz posiadanie środków pirotechnicznych.

Za takie czyny grozi im kara ograniczenia wolności lub grzywny.

Więcej o:
Komentarze (89)
Marsz nacjonalistów we Wrocławiu. Policja kieruje wnioski do sądu o ukaranie 11 uczestników
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 39 razy 27

  Trzeba ich było karmić mlekiem w proszku.
  Dzięki PiS już się łatki faszystów nie pozbędziemy.

 • didja

  Oceniono 24 razy 20

  "Żydowscy komuniści gorsi niż faszyści". Jaką trzeba być mendą, żeby mówić tak w kraju, w którym 6 mln Polaków straciło życie z rąk faszystów. Ech, wy nacjonaliści, jakby Was słyszeli Wasi dziadkowie, mordowani w Auschwitz, torturowani na Szucha, rozstrzelani w gestapowskich łapankach...

 • 1moja

  Oceniono 32 razy 20

  "...Policja chce kar dla uczestników marszu nacjonalistów ..." a wczoraj Towarzysz Rzad pial poemy na czesc bandytow wykletych, Werwolfu, pomocnikow SS z NSZ Brygady Swietokrzyskiej i innych
  nazistow. Plul ofiary tych faszystow, czyli pluli na Polki I Polakow i jakos Kulsony PiSbolszewickie nie chce za to karac.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • 1moja

  Oceniono 18 razy 12

  @wiejski_glupek
  "...Przyjdzie czas, że Polska otrząśnie się z rzydokomunistycznych pasożytuff ..." to kiedy bierzecie sie wy prawdziwi i dumni za uczniow Zyda Jezusa, ks. dobrodzieji? Kiedy chcecie zakazac zydowskich nauk, zwanych religia, w szkolach? Kiedy chcecie zakazac utrzymywania zydowskiego kosciolka jezusowego przez panstwo? Kiedy zazadacie zamkniecia radia Zydowka Maryja?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • js08836

  Oceniono 18 razy 10

  " Śmierć wrogom ojczyzny " . A to bydło niczym nie różniące się od bandytów morderców mordujących ludność cywilną. Bydło właśnie jest wrogiem ojczyzny hołubiąc morderców, jak Łupaszka, Ogień, Bury i wielu innych mordujących, podpalających i grabiących. Jak można czcić czcić ???

 • wujekdolf

  Oceniono 15 razy 9

  a ci wszyscy onaniści narodowo radykalni i reszta ciuli wyklętych po wyborach jak zmieni się układ sił (pisiory wrócą do przegrywania) znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :)

 • antropoid

  Oceniono 21 razy 9

  Kary, a potem - TERAPIA.

  Bo nacjonalizm to CHOROBA.
  Choroba ludzi, którym przeszkadzają ludzie.

 • hastatrespasos

  Oceniono 12 razy 8

  HERR MIĘDLAR, PRZYPOMNIJ SOBIE ŻE MARYJA ZAWSZE DZIEWICA POCHODZIŁA Z PLEMIENIA JUDY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX