Wrocław. Marsz Międlara i nacjonalistów rozwiązany. "Precz z żydowską okupacją"

Władze Wrocławia rozwiązały zgromadzenie nacjonalistów z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na marszu, organizowanym m.in. przez byłego księdza Jacka Międlara, skandowano antysemickie hasła.

W Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez Wrocław przeszedł marsz środowisk nacjonalistycznych. Jak podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza", organizowali go były ksiądz Jacek Międlar oraz lider środowiska kiboli Roman Zieliński.

Narodowcy przeszli z placu Solnego pod pomnik Rotmistrza Pileckiego. Wg relacji "Wyborczej" podczas przemarszu Międlar palił zdjęcia, a tłum skandował "Żydowscy komuniści gorsi niż naziści" i "To my jesteśmy gospodarzami w tym mieście, my Polacy!". Nieśli transparent z hasłem "śmierć wrogom ojczyzny".

Wrocław zdecydował o rozwiązaniu marszu 

W pewnym momencie władze miasta podjęły decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Na Twitterze Obywateli RP zamieszczono nagranie z momentu, w którym organizatorzy ogłaszają to zgromadzonym. Tłum najpierw skanduje "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Po tym głos zabiera jeden z organizatorów. - Przed chwileczką dostaliśmy informacje, że zgromadzenie zostało rozwiązane - powiedział mężczyzna. 

- Nie idziemy, nie idziemy! Jakim prawem?! - zaczęli wykrzykiwać zgromadzeni. Po tym jedna osoba zaintonowała, a reszta podjęła okrzyk: "Precz z żydowską okupacją".

O powodach rozwiązania zgromadzenia poinformował na Facebooku Bartłomiej Ciążyński, doradca prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii.

"?O godzinie 21 zgromadzenie panów Międlara i Zielińskiego zostało rozwiązane decyzją delegata miasta. Wcześniej były 2 ostrzeżenia za groźby i nawoływanie do nienawiści na tle wyznaniowym. Decyzja została ogłoszona przez megafon uczestnikom zgromadzenia" - napisał. 

Więcej o:
Komentarze (279)
Marsz Międlara i nacjonalistów rozwiązany. "Precz z żydowską okupacją"
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 100 razy 76

  Pan Międlar to przykład wyjątkowo spektakularnej pomyłki w wyborze ścieżki zawodowej. Facet poszedł do seminarium. Skończył to seminarium. Został księdzem. I dopiero wtedy ktoś mu powiedział, że Jezus był Żydem....
  Co miał robić biedny Międlar ? Zrzucił sutannę.
  Długie lata nauki poszły jak krew w piach.
  Dlaczego nikt mu tego nie powiedział na samym początku, pan Międlar zostałby wtedy od razu kibolem i nie zmarnowałby swojej pięknej młodości na zupełnie bezsensowne modlenie się do jakiegoś Żyda...?
  Dlaczego nikt go nie ostrzegł ?
  Żal.

 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 45

  Chłopcom i dziewczynkom od Międlara jakaś nowa wojna się marzy? Wywołać i zwiać. W gębie mocni.

 • sobieryba

  Oceniono 61 razy 43

  ..."Tłum najpierw skanduje "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę"..
  ................................................................................
  a potem wraca na swoje blokowiska, które im sierpem i młotem wybudowała ta czerwona hołota..

 • faustxyz

  Oceniono 50 razy 38

  Gdyby to nie było groźne byłoby śmieszne. Na ile można ocenić wkład Międlara w rozwój intelektualny i gospodarczy umiłowanej ponoć nad życie Polski? Ten niepan Międlar ma rączusie wydelikacone od braku zajęcia i pustą główkę, jeno nienawiść w niej hula. Osobnik przynosi Polsce jedynie straty, zniszczenia, śmieci, rzygi, odchody po każdym spędzie naziolskim, policja też za darmo nie pilnuje pupilków Ziobry.
  Brawo nowy prezydent za sprzedanie kopa brunatnym. Btw a druga gwiazdunia Rybak z okularkami na durnym łbie zaszczycił obecnością funfla Rybaka? Ten też urabia się po łokcie dla ojczyzny, żyje z wynajmu tandetnych nor dla ciężko pracujących Ukrainek. Zaiste zaj...ści rozsławiacze polskości nam się trafili.

 • piss-ass

  Oceniono 41 razy 33

  I tak trzymać! Robić tak za każdym razem. Niech głupole wracają do swych nor i mordy nie podnoszą.

 • calmy

  Oceniono 47 razy 33

  Kiedy słyszę kiboli wrzeszczących "śmierć wrogom ojczyzny" to zastanawiam się, czy nie są wobec różnych takich międlarów zbyt surowi. Chorych psychicznie się nie zabija. Chorych się leczy. A jeśli są nieuleczalnie chorzy i jednocześnie niebezpieczni dla otoczenia to izoluje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX