Urwane koło ciężarówki uderzyło w przednią szybę autokaru. Kierowca zginął na miejscu

W nocy z czwartku na piątek w miejscowości Tur (łódzkie) doszło do tragicznego wypadku. W przednią szybę autokaru uderzyło koło, które urwało się z jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego. Kierowca autokaru zginął na miejscu, a dwoje pasażerów przewieziono do szpitala.

Do wypadku doszło 1 marca około godziny 1:40 na drodze wojewódzkiej nr 703, w miejscowości Tur w gminie Wartkowice. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w samochodzie ciężarowym podczas manewru wymijania urwało się tylne koło, które z impetem uderzyło w szybę czołową autokaru jadącego z naprzeciwka. Pojazd wpadł do rowu, a jego kierowca zginął na miejscu. 

Tur. Oderwane koło ciężarówki uderzyło w szybę autokaru

Autokarem podróżowało łącznie 15 obywateli Ukrainy, którzy jechali z Kijowa do Świnoujścia. Dwoje z nich zostało rannych - to kobieta i mężczyzna. Pozostałym pasażerom nic się nie stało, na czas akcji ratunkowej zapewniono im schronienie w pobliskiej szkole.

Policja ustaliła, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze, a droga była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny tragicznego wypadku będzie badać policja pod nadzorem poddębickiej prokuratury.

Więcej o:
Komentarze (97)
Tur. Urwane koło ciężarówki uderzyło w przednią szybę autokaru. Kierowca zginął na miejscu
Zaloguj się
 • pawel_zet

  Oceniono 30 razy 24

  Jakie ma znaczenie w tej sprawie stan trzeźwości kierowcy ciężarówki?
  Szkoda kierowcy autobusu.

 • facio60

  Oceniono 20 razy 18

  Podczas przeglądu swojego samochodu, zwróciłem uwagę na stojące obok Audi A6.
  Okazało się, że w poprzednią noc, złodzieje próbowali jego koła. Odkręcili wszystkie śruby oprócz tych, po jednej na każdym kole, zabezpieczonych, więc tak to zostawili i uciekli. Właściciel wsiadł rano do samochodu usiłował pojechać do pracy. Po kilku km zorientował się, że coś jest nie tak. Podjechał do stacji obsługi i okazało się, co się stało. Miał szczęście. A gdyby tak wyjechał na autostradę albo drogę szybkego ruchu?

 • abe.cztery

  Oceniono 21 razy 15

  Zginął człowiek, bo koło "się urwało"? Kółko to się może w zabawce urwać, a na drodze ma być sprawny pojazd. Dymić nie może, olejem rzygać, a gdzie dopiero takie coś! Zginął człowiek przez czyjeś niedbalstwo i/lub pazerność.

 • zz1026

  Oceniono 23 razy 15

  jakim cudem z ciezarowki sie urwalo kolo?

  kolejny janusz biznesu oszczedza na taborze przeglady za koperte przechodzi?

 • stopp5

  Oceniono 18 razy 14

  Kurfa, jak koło może się "urwać"? Jeżdżą nienadzorowanym złomem, a potem pierydolą, że "zdarzenie losowe". Tak samo jak "oszczędzają" na stelażach z których by się dało odlodzić wierzch auta, bo co tam że komuś walną kawałem lodu w szybę.

 • lica79

  Oceniono 20 razy 14

  A policja zapewne z nadmiaru wolnego czasu pilnuje nocami Nowogrodzkiej albo tnie konfetti dla Zielińskiego po uprzednim "warowaniu" pod jego domem. Komuno wróć o ironio losu

 • farcry3

  Oceniono 17 razy 13

  Przecież jakieś 1/3 aut jeżdżących w Polsce na zachodzie nie została by dopuszczona do ruchu. U nas cały czas przeglądy techniczne to fikcja.

 • ryyys

  Oceniono 16 razy 12

  Stan techniczny wielu samochodów, w tym ciężarowych, budzi wiele obaw: smród, hałas, telepanie części.
  Czy policja tego nie widzi? !!!

 • pepe_papa

  Oceniono 12 razy 12

  Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX