Zarobki w NBP. Opublikowano wysokość wynagrodzeń kadry kierowniczej w 2018 roku

Narodowy Bank Polski udostępnił informacje o wysokości wynagrodzeń swoich pracowników. Ustawę nakazującą ujawnienie tych informacji przedwczoraj podpisał prezydent Andrzej Duda.

Ujawnienie informacji o zarobkach to efekt publikacji prasowych, z których wynikało, że niektórzy pracownicy banku zarabiają około 65 tysięcy złotych miesięcznie. W prasie pojawiały się nazwiska dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji Martyny Wojciechowskiej oraz dyrektor gabinetu prezesa NBP Kamili Sukiennik.

Narodowy Bank Polski publikuje dane o wysokości wynagrodzeń

Zgodnie z wymogami przyjętej przez prezydenta ustawy, Narodowy Bank Polski rozpoczął publikacje danych dotyczących wysokości zarobów pracowników tej instytucji. Z opublikowanych informacji wynika, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto dyrektor Departamentu Komunikacji wyniosło w ubiegłym roku 49 tysięcy 563 złotych. Wynagrodzenie dyrektor gabinetu prezesa to 42 tysiące 760 złotych. NBP tłumaczy, że podane kwoty to przeciętne wynagrodzenia miesięczne brutto w 2018 r., w skład których wchodzą: wynagrodzenie zasadnicze i chorobowe, zasiłki, premie, nagrody, nagrody jubileuszowe oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Zarobki Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik w NBPZarobki Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik w NBP Fot. NBP

Opublikowano też między innymi informacje dotyczące zarobków doradców prezesa NBP. Ich wynagrodzenia brutto wahają się w przedziale od ponad 20 do blisko 40 tysięcy złotych miesięcznie. Z danych wynika, że jeden z doradców prezesa pełnił tę funkcją od 23 do 31 maja ubiegłego roku. Otrzymał za to 6 tysięcy 720 złotych brutto. W opublikowanych w środę danych nie ma informacji na temat wynagrodzeniu prezesa NBP Adama Glapińskiego i członków zarządu banku.

Zarobki ujawnione przez NBPZarobki ujawnione przez NBP źródło: NBP

Zarobki ujawnione przez NBPZarobki ujawnione przez NBP źródło: NBP

Zarobki ujawnione przez NBPZarobki ujawnione przez NBP źródło: NBP

Więcej o:
Komentarze (56)
Zarobki w NBP. Opublikowano wysokość wynagrodzeń kadry kierowniczej w 2018 roku
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 17 razy 13

  glapiński ma taki krzywy ryj - bo piss-uarze wszystko jest robione na krzywy ryj - w sposób nielegalny, niezgodny z prawem, niezgodny z moralnością, przyzwoitością, prawdą !!!

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 11

  Wznoś potęgę kaczobolszewizmu - kosztem Polski, a nagroda cie nie minie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 9

  ośmiorniczki wam k....a przeszkadzały

 • miszka_szyfman

  Oceniono 11 razy 9

  Ciekawe jaka wyjdzie średnia z premiami i trzynastą pensją ?

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 9

  Może to wreszcie WYLECZY POLAKÓW Z MIŁOŚCI DO 'BOSKIEGO JARA' i jego wszelkich mafii?!

 • acototak

  Oceniono 10 razy 8

  Pomijając kwestie finansowe, to gust Glapcio ma osobliwy.

 • sonix24

  Oceniono 10 razy 8

  Jedyne co tacy ludzie są w stanie we mnie wzbudzić to całkowitą pogardę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX