Lubuskie: pijany kierowca wjechał na chodnik i niemal zabił 4 osoby. Miał we krwi ponad 1,5 promila

Wypadek miał miejsce w Zwierzynie w województwie lubuskim. 27-latek ostatnią noc spełnił w areszcie. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Jak podaje lubuska policja, kierujący Renault Megane mężczyzna stracił panowanie nad autem na łuku drogi. Samochód obrócił się na bok i z całym impetem wjechał na chodnik uderzając znajdujące się tam osoby. Wzdłuż ulicy szło trzech 15-latków oraz 43-letnia kobieta. 

Na miejscu wypadku pojawiły się służby: załoga pogotowia ratunkowego, policjanci i strażacy. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Chłopcy do placówki zdrowia w Gorzowie, kobieta zaś do Drezdenka. Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia.

Prowadził pod wpływem alkoholu

Kierowca spędził noc w policyjnym areszcie. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń. Kiedy wytrzeźwieje z pewnością usłyszy zarzuty.

W 2018 r. lubuska policja dzięki przeprowadzeniu 600 tyś. badań wyeliminowała z ruchu 2,5 tyś nietrzeźwych kierowców. Liczba ta wyraźnie spada: w 2016 roku na lubuskich drogach było 3,6 tyś. pijanych kierowców. W 2008 roku było ich 9 tyś.

Więcej o:
Komentarze (58)
Lubuskie: pijany kierowca wjechał na chodnik i niemal zabił 4 osoby. Miał we krwi ponad 1,5 promila
Zaloguj się
 • najgorszy-sort

  Oceniono 15 razy 11

  Po pierwsze: wcale nie wyeliminowała tych tysięcy kierowców, bo oni są na wolności i będą jeździć po pijaku z prawem jazdy lub bez. Po drugie: skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś."

 • jaja-kaczora

  Oceniono 10 razy 6

  jajca i lapy obciac i bedzie po klopocie bo nie bedzie mogl kierowac i pic!

 • obeznany

  Oceniono 12 razy 6

  Na lepszy drzyhad nas nie stać.

 • takaprawda2015

  Oceniono 10 razy 4

  Może w końcu prokuratora zacznie stawiać w tego typu przypadkach zarzuty usiłowania zabójstwa, a sądy wydawać wyroki z tego samego paragrafu sumując karę za każdą z ofiar osobno.

 • pan.szklanka

  Oceniono 12 razy 4

  Rozumiem, że alkohol to używka uświęcona liturgią, ale na Nieistniejącego! Apeluję o odrobinę konsekwencji. Zdelegalizować i karać więzieniem za posiadanie. Jeśli pomysł wydaje się absurdalny i przeciwskuteczny (jak z resztą pokazała prohibicja w USA), to dlaczego działa w przypadku nieporównanie mniej groźnej marihuany? A jeśli nie działa, to którym politykom na tym zależy i czy coś z tego mają, czy to zwykła ignorancja.

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  To ile ten kierowca będzie trzeźwieć? U mnie tempo trzeźwienia wynosi 0,2 promila na godzinę. U statystycznego mężczyzny wynosi 0,15 a u statystycznej kobiety 0,1 promila na godzinę. Załóżmy, że został zatrzymany około 20:00 wczoraj. O tej porze powinien być już trzeźwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX