"Jude Raus", "Śmierć zdrajcom" - takie napisy na biurze Obywateli RP zostawili nieznani sprawcy

"Najwyraźniej doceniono nasz pobyt w Hajnówce" - napisali działacze w odniesieniu do antysemickich i obraźliwych napisów na ich siedzibie. To nie pierwszy raz kiedy padają oni ofiarą tego typu ataków.

Obywatele RP, którzy w sobotę próbowali zatrzymać marsz nacjonalistów w Hajnówce, poinformowali dziś na Twitterze, że ich warszawskie biuro zostało pomazane przez nieznanych sprawców. Na murach kamienicy widać napisy takie jak "Jude Raus", "Czerwone Świnie", "Śmierć zdrajcom" czy "Ubywatele".

"Najwyraźniej doceniono nasz pobyt w Hajnówce" - napisali działacze na Twitterze i zaprosili do wsparcia ich aktywności:

"Można wpaść pogadać. Można nas wesprzeć własną aktywnością, dyskusją, kompetencjami, rozumem, darowizną. Albo można nas zostawić naziolom."

W rozmowie z Gazeta.pl przedstawiciel Obywateli RP Michał Szymanderski-Pastryk powiedział, że jest to drugi tego typu incydent.Poprzedni miał miejsce po warszawskim Marszu Niepodległości. Ponadto aktywiści regularni otrzymują pogróżki oraz wulgarne wiadomości.

Więcej o:
Komentarze (111)
"Jude Raus", "Śmierć zdrajcom" - takie napisy na biurze Obywateli RP zostawili nieznani sprawcy
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 27 razy 19

  JAK WIADOMO - przeciwnikom PiSs można życzyć śmierci i wieszać ich zdjęcia na szubienicach, bo to w Wolsce dozwolony "protest obywatelski".

  Co innego groźny terrorysta Owsiak, który powie k...

 • freud44

  Oceniono 22 razy 16

  No to spreyarz doczekał się sławy. Wszystkie te 88 i krzyże celtyckie na płotach metra na Górczewskiej. "White Power" na Olimpii i "Tu powstaje Wielka Polska" na Księcia Janusza. Kulsony z Karolkowej oczywiście nie wiedzą, ale tylko chyba oni nie wiedzą kto to. A Legia to kółko miłych chłopców bawiących się w prace szydełkowe i wycinanki

 • antropoid

  Oceniono 20 razy 14

  ŻNIWO polityki "narodowej"...

 • acototak

  Oceniono 17 razy 11

  Do umorzenia, start. Ciekawe ile im to zajmie?

 • xysieq

  Oceniono 12 razy 6

  Szkoda normalnych mieszkańców, bo tam się zrobiła Heilówka...

 • laszczyny

  Oceniono 14 razy 6

  Naziolsckie półgłówki w akcji.

 • real-meh

  Oceniono 13 razy 5

  Polscy nacjonalistyczni narodowcy (pewnie jednak głupiee dzieciaki) chcą wyrzucać Żydów w Polski posługując się niemieckim hasłem. Dokąd ten kraj zmierza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX