"Zradykalizowana" kuratorka marzy o Polsce bez lewactwa. W niej gej jest pedofilem, a ateista Belzebubem

Wiktoria Beczek
Małopolska kuratorka oświaty skomentowała Deklarację LGBT+, którą podpisał w tym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Urzędniczka nazwała ją "promowaniem pedofilii" i "krzywdzeniem dzieci". To nie pierwszy podobny wyskok kuratorki, o której dawni znajomi mówią, że "skrajnie się zradykalizowała". Na reakcję szefowej MEN nie należy jednak liczyć, jest już zajęta nową misją.

Barbarę Nowak wspominają "Wysokie Obcasy" w artykule "Jak wrażliwa dyrektorka szkoły zmieniła się w radykalną kurator z PiS". Dawniej, jako gospodyni nowohuckiej podstawówki, dzwoni do "Wyborczej" z prośbami o interwencje, m.in. w sprawie ucznia bitego przez ojca, zgłasza, że w ulotkach na temat przemocy w rodzinie znajduje się nieaktualny numer, walczy w mieście o większe dofinansowanie dla szkół, a gdy nastoletnia córka zachodzi w ciążę, bierze na siebie wychowanie dziecka.

Moment przemiany? W 2010 roku zostaje radną PiS. Musi oddać fotel dyrektorski i zostaje świetliczanką, ale - jak relacjonują "WO" - rządzi szkołą z tylnego siedzenia. W placówce za jej sprawą pojawia się wystawa z pękniętą Polską i fragmentem prezydenckiego tupolewa. 

Marzenia o Polsce wolnej od lewactwa

W 2016 roku Nowak zostaje kuratorką oświaty, pewnie najsłynniejszą w Polsce, bo najbardziej radykalną. Mówi dzieciom, że powinny, jak Jan III Sobieski, bronić Polski przed Islamem. Ogłasza, że w Muzeum Auschwitz "króluje obca, a nie polska narracja" i powinni po nim oprowadzać wyłącznie polscy przewodnicy. Protestuje, gdy Uniwersytet Jagielloński zaprasza na wykład filozofa-ateistę, bo twierdzi, że uczelnia "otwiera swoje podwoje przed Belzebubem".

Z kolei podczas protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie, zwraca się do Rzecznika Praw Dziecka, by ten zareagował na "przykłady wykorzystywania dzieci do rozwiązywania konfliktów ludzi dorosłych". Na Twitterze umieszcza rysunek przedstawiający matkę z nożem, schowaną za wózkiem inwalidzkim. Dymisji Nowak domaga się opozycja. Bezskutecznie. Dawni znajomi mówią wówczas, że "Baśka jest nie do poznania" i "skrajnie się zradykalizowała". 

W końcu kuratorka rzuca w przestrzeń pytanie:

Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!

Wiązanie jakiejkolwiek orientacji z pedofilią jest niedopuszczalne, aczkolwiek częste. Z tego powodu Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, zwykle bardzo oszczędnie zabierające głos, wydało w tej sprawie oświadczenie. Wydało je zresztą w odpowiedzi na słowa partyjnej koleżanki kuratorki Nowak, rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. Krótko po tym, jak Paweł Rabiej dokonał comingu outu, Mazurek w programie telewizyjnym zarzuciła mu, że nie powinien mówić o "złym dotyku w polskiej szkole" (Rabiej nazwał tak reformę edukacji). - Niech pan nie mówi o złym dotyku, bo to jest nieprzyzwoite. Szczególnie pan nie powinien o tym mówić - stwierdziła. 

"Identycznie jak sama w sobie heteroseksualność – również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci" - podało PTS i przypomniało, że znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie. 

"Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej – w porównaniu do heteroseksualnych – skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób. Podtrzymywanie społecznego przekonania o szczególnej skłonności osób homoseksualnych do seksualnego wykorzystywania dzieci jest krzywdzące dla homoseksualnej części społeczeństwa, przyczynia się do niezwykłej trwałości uprzedzeń wobec tych osób i utrudnia pełne funkcjonowanie psychologiczne homoseksualnych obywatelek i obywateli".

Organizacje LGBT domagają się dymisji Nowak, ale nie mają się na co powołać. Przepisy o zawodzie kuratora nie nakładają bowiem na pełniących tę funkcję żadnych wymogów etycznych, choć prawo oświatowe już w preambule stwierdza, że szkoła ma "zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności". Z kolei nauczyciel - to zapis z Karty Nauczyciela - ma kształcić i wychowywać młodzież m.in. "w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego". 

Barbara Nowak z pewnością te zapisy dobrze zna. Postawiła jednak na swoje własne marzenia. O czym śni kuratorka oświaty? Jak sama mówi, o Polsce "wolnej od zachodniego lewactwa i rodzimych zaprzańców". A to - jak widać - stoi w sprzeczności z zasadą tolerancji i szacunkiem do każdego.

"Czy to nie jest pedofilia?"

Po kilku godzinach od swojego pierwszego wpisu, Nowak zaczęła tłumaczyć się, że pedofilię zarzucała nie społeczności LGBT+, a jednemu z zapisów Deklaracji. Chodzi o zapewnienie dostępu do rzetelnej edukacji seksualnej, zgodnej ze standardami WHO, wszystkim warszawskim uczniom. Kuratorka zacytowała wywiad z prezesem katolickiego stowarzyszenia pedagogów, który ocenił, że dokument "ma za zadanie zrobić z nauczycieli i pedagogów pedofili". 

Standardy Światowej Organizacji Zdrowia jest przystępnym 50-stronicowym dokumentem, na którego końcu znajdują się tabele z zakresem informacji jakie należy przekazać dzieciom w poszczególnych grupach wiekowych. Jakimś sposobem ten bardzo rozsądny program, który otwarcie i w bezpruderyjny sposób porusza zagadnienia potencjalnie wstydliwe, zamienił się w ustach konserwatystów w doktrynę, która zmusza przedszkolaki do masturbacji, a nauczycieli do zachowań pedofilskich. 

Nowak zaprezentowała ten sposób myślenia również w oświadczeniu opublikowanym na stronie kuratora na Facebooku. Wymienia w nim oburzające ją zapisy dotyczące dzieci w wieku 9-12 lat, w tym  naukę o antykoncepcji, podejmowaniu świadomych bądź nie doświadczeń seksualnych, braniu odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne, dokonywaniu coming outu.

- Czy to nie jest pedofilia? Czy to nie jest namawianie do innych czynności seksualnych? Proszę państwa, jak mają się czuć rodzice, którzy wiedzą, że ich dzieci nabywają takiej wiedzy? Jak mają się czuć nauczyciele, którym nakazuje się uczenia dzieci treści pedofilskich (…). Ci nauczyciele mają nic mniej ni więcej, tylko wymagać od dzieci odpowiedzi na pytanie, jakiej są orientacji seksualnej. Wymagać mają od nich również sprawozdania z eksperymentów seksualnych - przekonuje Nowak w dziwacznym nagraniu, usianym dramatycznymi, teatralnymi pauzami. 

Co zrobi minister edukacji?

Wątek edukacji seksualnej porusza list, który do MEN wystosowała grupa nauczycieli nagradzanych w konkursach na Nauczyciela Roku. "Sugerowanie publicznie przez wysokich rangą urzędników państwowych, że realizacja przez nauczycieli treści przewidzianych podstawą programową w oparciu  o aktualne wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia ma charakter przestępczy i promujący pedofilię wymaga naszym zdaniem natychmiastowej i stanowczej reakcji od osób odpowiedzialnych za system edukacji w Polsce. Niezależnie od prywatnych poglądów nikt nie ma prawa do rzucania oszczerstw motywowanych niechęcią do innej wizji etyki i edukacji seksualnej, zwłaszcza Kurator Oświaty" - piszą sygnatariusze listu, czyli większość laureatów konkursu od 2002 roku.  

Czy zrobi to wrażenie na Annie Zalewskiej? Raz stawała już po stronie kuratorki Nowak, gdy ta twierdziła, że organizowanie Tęczowego Piątku to "deprawowanie dzieci i młodzieży". Zalewska opowiadała się przeciwko inicjatywie jeszcze zanim ta się odbyła, a później - zresztą rękami kuratoriów - odpytywała szkoły, czy organizowały akcje, czy rodzice wyrażali na nią zgodę oraz jakie materiały zostały szkole przysłane. 

Tym razem, by stanąć po stronie Nowak, wystarczy brak reakcji ministry. Ten wydaje się bardzo prawdopodobny. Zalewska jest bowiem "jedynką" na liście PiS w okręgu dolnośląsko-opolskim do Europarlamentu. Te przypadają na drugą połowę maja, co oznacza, że na kampanię zostały raptem trzy miesiące. Zalewska może więc zwyczajnie nie mieć czasu, a także - w obliczu wyborów - ochoty na angażowanie się w jakiekolwiek spory. Im mniej działań, tym lepiej dla już nie ministry, a kandydatki w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Więcej o:
Komentarze (484)
"Skrajnie zradykalizowana" kuratorka marzy o Polsce bez lewactwa. Ale Zalewska jej nie zdymisjonuje
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 100 razy 90

  Małopolska kuratorka oświaty nie odróżnia perdofilii od homoseksualizmu? Może też kuratorium z kurortem jej się po3,14erdoliło?

 • myczyoni

  Oceniono 88 razy 82

  Dość krzywdzenia dzieci. Wyprowadzić religię że szkół a kk odciąć od 19 mld rocznie z budżetu państwa.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 79 razy 71

  Dla niewtajemniczonych: "lewactwo" to po wolsku ci, co nie upajają się aromatem pierdów z kaczej dudy. A gejowy Jarucha właśnie dzisiaj puścił smrodliwego bąka. Wąchajcie narody!

 • batura3

  Oceniono 66 razy 60

  A ja marzę o Polsce bez ideologicznych kretynek - alleluja. Kto mi zabroni?

 • lkolesio

  Oceniono 57 razy 53

  Pis jest po prostu protektorem wszelkiego rodzaju popaprańców ,nieuków ,prostaków, zboków KK , agentów SB ,TW i podobnej menażerii .Preferencja chamstwa, prymitywizmu działa na odpowiedni rodzaj elektoratu i mamy to co mamy.

 • maaac

  Oceniono 44 razy 40

  Cóż - książki o społeczeństwie za czasów nazizmu czy stalinizmu wydawały się przestarzałymi głupotami.

  Teraz widzimy to na własne oczy. Naziści czy staliniści gotowi mordować bez skrupułów tysiące ludzi to nie były jakieś potwory. To zanim oczadzieli były takie "spokojne dyrektorki szkół". Potem im odbijało. Naszym "matkom Kurkom", "Katarynom" czy jak bohaterce tego tekstu nie odbiło, aż tak jak strażników w KLach. Ale bez wątpienia odbiło. Nagle odkryli moc, powołanie i idee! I są gotowi zrobić dla nich wiele.

  I niestety zaraz zjawi się grono symetrystów, ze przesadzasz, że tak nie można, że nie wypada. A potem ze zdziwieniem odkryją ze ci których tak bronią nawet nie mrugną okiem jak ich wywalą z pracy czy nie daj Boże kiedyś zamkną w jakimś obozie.

 • rubenss420

  Oceniono 39 razy 37

  Powinna przeglądać gazetki promocyjne sklepów z artykułami budowlanymi
  Gdyż klepek jej brakuje w ilościach hurtowych

 • suwakwrozporku

  Oceniono 40 razy 36

  A mąż Pani kurator, nb. dyrektor liceum w KRK, to dopiero szczyt kultury i inteligencji...

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 35 razy 33

  "...Skrajnie zradykalizowała się...". To samo czytałem w wywiadzie o glińskim: "współtworzył Instytut Socjologii PAN".
  Po prostu pis jest fabryką przerabiająca uczciwych ludzi na goowno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX