Pożar w szpitalu w Lesznie. Ogień podłożył pijany pacjent. Ewakuowano 18 osób

W czwartek przed północą w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym Lesznie wybuchł pożar. Ogień podłożył przyjęty chwilę wcześniej pijany mężczyzna. Ewakuowano 18 osób.

Ogień został zaprószony przez jednego z pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Jana Kiepury w Lesznie - podała straż pożarna. O pożarze w szpitalu Lesznie informuje też "Głos Wielkopolski"

Pożar w szpitalu w Lesznie. Jeden z pacjentów podłożył ogień

Mężczyzna, który podłożył ogień, ma 50-lat. Przyszedł do szpitala pod wpływem alkoholu, z opuchniętą głową - ustalili dziennikarze. Personel szpitala przyjął mężczyznę i wykonał tomografię. Po tym, jak pacjent trafił na salę, podpalił szpitalne łóżko.

Po podpaleniu łóżka, pijany mężczyzna uciekł na damską część oddziału chirurgii. Personal szpitala zamknął go w toalecie, jednak zamknięty w łazience mężczyzna po raz kolejny próbował podłożyć ogień. Na miejsce zdarzenia wezwano policję oraz straż pożarną. Badanie wykazało, że 50-latek miał trzy promile alkoholu we krwi.

Pożar w Lesznie. Ze szpitala ewakuowano 18 osób

Ze względu na pożar w jednej z sal na oddziale chirurgii, konieczna była ewakuacja męskiej części oddziału . Ewakuowano 18 osób, w tym jednego pacjenta w stanie ciężkim. W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie podpalonej sali. Straty materialne szpitala wstępnie oszacowano na ok. 50 tysięcy złotych - podaje "Polsat News"

Więcej o:
Komentarze (5)
Pożar w szpitalu w Lesznie. Ogień podłożył pijany pacjent. Ewakuowano 18 osób
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 7 razy 7

  Pijane śmieci powinny leżeć w IZBIE WYTRZEŹWIEŃ, a po wytrzeźwieniu być hospitalizowani.

 • jamespeacock

  Oceniono 6 razy 6

  Niech żyje socjal, 500+, wódka+

 • poison884

  Oceniono 1 raz 1

  I tak mu nic nie zrobią, dostanie mandat albo wyrok w zawieszeniu.
  Oto polska właśnie.

 • topiramax

  0

  Czy będzie kontrola Straży Pożarnej w szpitalu? Bo coś za łatwo się szpital zajął...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX