Pogoda. Zima wróciła do Polski. IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami

Zimowa pogoda znowu daje nam się we znaki. Przelotne opady deszczu i śniegu mogą w najbliższym czasie utrudniać jazdę samochodem i być przyczyną licznych utrudnień na drogach.

Warunki atmosferyczne po mroźnej nocy były szczególnie niekorzystne dla kierowców. Nawierzchnie dróg na terenie całego kraju są mokre lub wilgotne, a niska temperatura przy gruncie może powodować zamarzanie wody na jezdniach, przyczyniając się do powstawania niebezpiecznego oblodzenia.

Zima wróciła do Polski. IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg

Powrót zimy ma związek z napływem wyżu znad Bałtyku, który przyniósł nad Polskę mroźne, arktyczne powietrze. W porównaniu z początkiem tego tygodnia, temperatura wyraźnie spadła. IMGW prognozuje, że dziś w najcieplejszym momencie dnia temperatura będzie wahać się od 5 stopni na południowym zachodzie do -3 na północnym wchodzie kraju. Temperatura przy gruncie na wschodzie Polski może z kolei spaść nawet do -14 stopni, co powodować będzie oblodzenie, w szczególności o poranku oraz wieczorem. IMGW  wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed oblodzeniem dla ośmiu województw - pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i lubelskiego. Obowiązują na razie do soboty.

W niedzielę temperatura podskoczy, w związku z tym zniknie oblodzenie dróg. Na niedzielę nie wydano żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda. Zima wróciła do Polski. IMGW ostrzega przed oblodzonymi drogami
Zaloguj się
 • czy_wtorek_jest_handlowy

  Oceniono 1 raz 1

  Żądam opublikowania informacji nt. stanu sinic w całym kraju.
  Chcemy wiedzieć, gdzie są sinice!
  A tu ciągle tylko pogoda i pogoda!

 • zdybka1

  0

  No i wreszcie jakas pocieszajaca wiadomosc :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX