Wypadek na A1. Jechał pod prąd, nie żyje pasażerka samochodu, który jechał prawidłowo

Na autostradzie A1 na wysokości węzła Pelplin zderzyły się dwa samochody. Jeden z kierowców jechał pod prąd. Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Do wypadku doszło około godziny 13:30 w miejscowości Ropuchy w okolicy węzła Pelplin w Pomorskiem. W wypadku brały udział dwa samochody.

- 53-letni kierowca opla astra jechał pod prąd autostradą A1. Zderzył się czołowo z mercedesem sprinter. W wyniku wypadku zginęła 44-letnia pasażerka pojazdu, który poruszał się prawidłowo - mówi w rozmowie z Gazeta.pl asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi - dodaje funkcjonariusz.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Próbują ustalić, dlaczego kierowca opla jechał pod prąd.

Przez kilka godzin na autostradzie A1 były duże utrudnienia i korek. Później odblokowany został lewy pas jezdni - na prawym wciąż trwały czynności. Mimo to policjanci zalecają kierowcom, by zjechali na węzeł Kopytkowo i kontynuowali jazdę DK91.

Więcej o:
Komentarze (195)
Wypadek na A1. Jechał pod prąd, nie żyje pasażerka samochodu, który jechał prawidłowo
Zaloguj się
 • koment7

  Oceniono 86 razy 76

  Mam nadzieję, że dojdzie do zmiany prawa i jazda pod prąd drogą ekspresową będzie traktowana jako usiłowanie zabójstwa.

 • szczurkowo

  Oceniono 48 razy 44

  Wystarczy na zjeździe ustawić duży znak ostrzegający kierowcę, że wjeżdża pod prąd. W Austrii są ustawione tablice (ok. 2 m x 2 m) z wielką dłonią i napisem ostrzegawczy. W Polsce może by to pomogło ustrzec przed tragedią.

 • mcguirre

  Oceniono 46 razy 40

  Przejechałem do tej pory ponad milion kilometrów, nigdy nie miałem problemu z wjazdem i ze zjazdem z autostrady we właściwa stronę, czy to w Polsce czy za granicą. Niech ktoś mi wytłumaczy jak to jest możliwe, żeby nie zorientować się, że coś jest nie tak. Pozostaje tylko celowe, świadome działanie i w takim przypadku powinno ono być traktowane jako próba zabójstwa.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 44 razy 36

  Niestety dobór naturalny nie zadziałał, zginęła niewłaściwa osoba.

 • ceppisowski

  Oceniono 34 razy 30

  Znowu kretyn zabil czlowieka
  I niestety stawiam ze na 99% wiedzial ze jedzie pod prad

 • farcry3

  Oceniono 35 razy 27

  Skąd przekonanie, że każdy może miec prawo jazdy ? Czy każdy może być malarzem, chirurgiem czy fizykiem ? Jakies połowa ludzi mających prawo jazdy mieć go nie powinno . Z różnych przyczyn : niskie IQ, brak zdolności psychoruchowych czy wreszcie wrodzone cechy psychopatyczne objawiające sie po wejściu za kierownicę.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 31 razy 25

  Dlatego jeżdżący pod prąd powinni mieć DOŻYWOTNIO zabierane prawo jazdy.
  Żadne mandaty - to potencjalni mordercy. Czy za bieganie z nożem po centrum handlowym byłby mandat?

 • autonomy

  Oceniono 22 razy 22

  Jazda pod prąd na autostradzie powinna być traktowana jako przestępstwo o charakterze terrorystycznym. Autostrady są bardzo dobrze oznakowane i nie sposób zauważyć błędnego kierunku ruchu, chyba że ktoś ma nie po kolei w makówce, ale wtedy nie powinien mieć prawa jazdy i zbliżać się w ogóle do samochodu.

 • pedro.666

  Oceniono 23 razy 13

  Jak w ogóle można jechać autostradą pod prąd??? Co mają w mózgu ci ludzie??? Kaczyński, ich idol, tak jedzie w Unii (27:1), ale chyba nie we wszystkim należy naśladować idola?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX