Śląsk. Nastolatkowie bawili się fajerwerkami. Petarda wybuchła w ręce 14-latki

Czwórka nastolatków we wsi Świbie bawiła się znalezionymi fajerwerkami. Jedna z petard wybuchła w ręce nastoletniej dziewczyny.

Wczoraj przed godziną 20:00 we wsi Świbie (powiat gliwicki) czwórka nastolatków w wieku od 10 do 14 lat odpaliła znalezione wcześniej fajerwerki. Jedna z petard wybuchła w ręku 14-latki.

Śląsk. Nastolatkowie odpalili znalezione fajerwerki. Trzy osoby poszkodowane

Młodzi ludzie, którzy znaleźli kilka fajerwerków, udali się na pole rolne w okolicy miejscowej szkoły podstawowej. Kiedy nastolatkom nie udało się odpalić pierwszej petard, częściowo ją zdemontowali i spróbowali jeszcze raz. Petarda wybuchła w ręce 14-latki, a w wyniku wybuchu obrażenia odniosło troje nastolatków. "Niegroźnych obrażeń doznała dziewczynka, a także 11-latek, który odpalał petardę oraz 10-latek, który z bliska przyglądał się wszystkiemu. Czwarte z dzieci, 11-latek był w bezpiecznej odległości i nie ucierpiał w wyniku wybuchu" - informuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Młodzi ludzie zostali przebadani przez lekarzy, a następnie po opatrzeniu niewielkich ran, takich jak  poparzenia dłoni czy rozcięcia na łukach brwiowych, zostali przekazani rodzicom. Nastolatkowie mieli przy sobie jeszcze jedną petardę, której nie zdążyli odpalić. Z ustaleń policji wynika, że był to wyrób przeznaczony do sprzedaży i posiadający odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawą zajmują się śledczy, a policja apeluje do rodziców i opiekunów, aby rozmawiali z dziećmi o skutkach nieprawidłowego użytkowania materiałów pirotechnicznych. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Śląsk. Nastolatkowie bawili się fajerwerkami. Petarda wybuchła w ręce 14-latki
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 13 razy 3

  ja w ich wieku i moi koledzy również doskonale wiedzieliśmy jak się obchodzić z petardami i domowymi ładunkami wybuchowymi. Nigdy do głowy by nam nie przyszło trzymać w ręku petardę, która wcześniej nie odpaliła, bo np. lont miał jakąś wadę. Wówczas odpalało się to w bardziej bezpieczny sposób. Ale dziś wychowane na komputerach dzieci liczą, ze maja 9 żyć i że wybuch petardy nic im nie zrobi.

 • bmzgs

  Oceniono 8 razy 2

  GÓRNY Śląsk, Pani/e autorze, a nie sam "Śląsk".

 • antykonformista

  Oceniono 1 raz 1

  " czwórka nastolatków w wieku od 10 do 14 lat"

  akurat w takim wypadku, lepiej było po prostu napisać "dzieci"

  dziesięcioletni nastolatek. pff

 • zz1026

  Oceniono 1 raz 1

  teraz sie naucza obchodzenia z petardami

  lekcje ktore nie bola sa szybko zapominane

 • stanislawperkoz

  Oceniono 6 razy 0

  To co to za petarda? "Diabełek"? Albo przeterminowana, skoro takie słabe obrażenia...

 • zec

  Oceniono 2 razy 0

  Ja też jestem za "w ręku". "W ręce" mi się nie podoba. Nie pamiętam już, co mówiła Pani od polskiego, ale na mój gust, tytuł trzeba naprawiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX