"Sukiennice pękają". Niepokojące informacje Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa

"Sukiennice pękają" - informuje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa. Jeden z najważniejszych zabytków Krakowa wymaga naprawy.

"Sukiennice pękają. Bardzo niepokojące. Dzisiejszy widok sklepienia pod arkadami od strony Wieży Ratuszowej" - napisał Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, publikując na Facebooku zdjęcie przedstawiające pęknięcie na jednej ze ścian Sukiennic.

Sukiennice wymagają remontu. Projekt napraw ma powstać jeszcze w tym roku

Widoczne na zdjęciu pęknięcie to nie jedyna rysa na Sukiennicach. Drugie, około trzymetrowe pęknięcie, znajduje się na na ścianie od strony ul. Brackiej. Wygląda to tak, jakby narożnik odsuwał się od reszty budynku – w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedział Maciej Wilamowski, dyrektor biura Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.

Zarząd Budynków Komunalnych poinformował, że przeprowadzono odpowiednią kontrolę z udziałem konstruktora odpowiedzialnego za ostatni remont Sukiennic, który odbył się w 2010 roku. Z oświadczenia ZBK wynika, że uszkodzenie nie zagraża budynkowi i że jeszcze w tym roku powstanie projekt remontu sklepienia Sukiennic - informuje portal lovekrakow.pl.

Więcej o:
Komentarze (9)
"Sukiennice pękają". Niepokojące informacje Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa
Zaloguj się
 • barakuda62

  Oceniono 11 razy 9

  Cały zabytkowy Kraków zacznie się sypać- stało to wszystko kilkaset lat, nawet wojnie zniszczyć się nie dało,ale jak barachło smoleńskie sprofanowało najświętsze miejsce to tego już stare krakowskie cegły nie trawią- Kraków ze wstydu pod ziemię się zapada :(

 • zwolay

  Oceniono 3 razy 3

  Może ma na to wpływ muzeum które jest pod Sukiennicami? Może to trochę podobne do jakichś szkód górniczych?

 • remo29

  Oceniono 4 razy 2

  Pewnie od suszy.

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 3 razy 1

  Jeszcze więcej łomotu na Rynku, od którego szyby dzwonią a ściany pękają. Jak się wszystko rozsypie, może wreszcie przestaną miasto najeżdżać pijackie rozwydrzone hordy i mieszkańcy odzyskają miasto.

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy -4

  Majchrowski ma ważniejsze sprawy na głowie od jakichś 'głupich Sukiennic'

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX