Pogoda na weekend 23-24 lutego. W sobotę chłodno, ale od niedzieli rozpogodzenia i wzrost temperatury

Prognoza pogody na weekend 23-24 lutego. Sobota nie przywita nas ciepło, jednak niedziela zacznie nadrabiać zaległości.

W weekend zapowiadana jest zmienna pogoda. W sobotę będzie dosyć chłodno i miejscami pochmurnie, ale już od niedzieli prognozowane są wyższe temperatury.  

Pogoda na sobotę 23 lutego. Dziś od - 7 stopni na południu do 4 stopni na północy kraju

Temperatury w sobotę będą bardzo zróżnicowane: różnica między najzimniejszym Zakopanem i najcieplejszym Szczecinem będzie wynosiła aż 11 stopni. Polska podzieli się na część wschodnią, gdzie temperatury nie przekroczą - 1 stopnia i na cieplejszy zachód. Najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry pokażą - 7 stopni oraz w Lublinie, gdzie tylko - 3 stopnie. W centrum, na północnym i południowym wschodzie temperatury wahać się będą od - 1 do - 2 stopni. Najcieplej będzie w Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze, gdzie termometry pokażą od 4 do 3 stopni. W pozostałych regionach od 0 do 2 stopni.

Meteorolodzy nie przewidują żadnych opadów w sobotę. Zapowiadają się także całkiem duże rozpogodzenia zwłaszcza na zachodzie kraju. Wiatr zazwyczaj słaby i umiarkowany; silniejsze porywy tylko na południu, w regionach podgórskich.

Pogoda na niedzielę 24 lutego. Będzie cieplej i bardziej słonecznie

Niedziela ma być już dużo cieplejsza. Tylko w Zakopanem temperatura spadnie do - 2 stopni. W pozostałych regionach zapowiadany jest wzrost temperatury, w porównaniu do poprzedniego dnia. Na wschodzie i w centrum kraju termometry pokażą od 1 do 3 stopni. W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim będzie od 5 do nawet 7 stopni. W tych regionach pojawią się także duże rozpogodzenia.

Umiarkowane zachmurzenie prognozowane jest dla województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu możliwe opady śniegu.  

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na weekend 23-24 lutego. W sobotę chłodno, ale od niedzieli rozpogodzenia i wzrost temperatury
Zaloguj się
  • mamlas_p

    Oceniono 1 raz -1

    Tym razem Agorowe cioty dotrzymały słowa i zdjęły ban punktualnie. Ten mój wielki, cuchnący świerzym gównem zad, wystawiony w waszą stronę agorowe bulgoty, to mój wkład w rozwój wolności słowa tak skrupulatnie dochowywany przez spadkobierców dokonań pierwszego dddydysssysysyddeeenta PRL w III RP. Traktujcie moją dupę jako rodzaj statuetki.

  • mamlas_p

    Oceniono 1 raz -1

    Dupa testowa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX