Tragedia w Sudetach. GOPR-owcy znaleźli ciało 41-letniego turysty

Zakończono poszukiwania 41-letniego mężczyzny, który wyszedł ze schroniska na Śnieżniku w nocy z soboty na niedzielę. GOPR-owcy odnaleźli jego ciało.

41-letni mężczyzna, którego ciało odnaleziono w poniedziałkowe popołudnie, miał w nocy z soboty na niedzielę wyjść ze schroniska Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku w Sudetach. Kiedy ślad po nim zaginął, ratownicy GOPR rozpoczęli poszukiwania. Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu i nie był kompletnie ubrany.

Tragedia w Sudetach. Ratownicy GOPR odnaleźli cało zaginionego turysty

Akcja poszukiwawcza, w której uczestniczyli ratownicy GOPR, straż pożarna, policja oraz pracownicy schroniska, rozpoczęła się w niedzielę około godziny 13:00. Niedzielne poszukiwania nie przyniosły rezultatu, dlatego rozszerzono ilość ratowników o zastępy OSP oraz quada z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Bystrzyca Kłodzka. Poszukiwania zakończyły się ok. godziny 17:00 w poniedziałek. Ratownicy znaleźli ciało 41-letniego turysty. Mężczyzna zginął na terenie Masywu Śnieżnika. Na chwilę obecną nie podano żadnych informacji na temat okoliczności śmierci mężczyzny.

Więcej o:
Komentarze (22)
Tragedia w Sudetach. GOPR-owcy znaleźli ciało 41-letniego turysty
Zaloguj się
 • josner

  Oceniono 16 razy 16

  Dopiero jak sam się przeszedłem parę godzin po Izerach zimą to zrozumiałem z czym jest różnica pomiędzy wędrówkami zimą a latem w górach. Nie ma się gdzie zatrzymać, nie ma gdzie usiąść, często nie widać oznakowania szlaków bo wszystko jest zasypane. Jeśli szlak nie jest uczęszczany, to nie jest ubity więc brnięcie w śniegu po kolana czy pas może szybko wykończyć.

 • roz_mak

  Oceniono 6 razy 4

  samobójca nie turysta

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 4

  "Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu i nie był kompletnie ubrany."
  ================================================
  Skoro "nie był kompletnie ubrany", to gdzie miał włożyć telefon?...

 • bankrut.1

  Oceniono 19 razy 3

  skoro nie kompletnie ubrany znaczy się pijany lub naćpany. tak właśnie kończą Janusze i Grażynki wolskich patryjotów za pincet plus. przecie im wolno bo kto im zabroni?

 • lord-p

  Oceniono 11 razy 1

  Pomijając tragiczne wydarzenie, to na zdjęciu Karkonosze i Śnieżne Kotły. Dla GW Sudety to widać jedno pasmo

 • wiejski_glupek

  Oceniono 13 razy -13

  Gdyby był biedny to by żył, to co że xujowo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX