Wyrzysk. Nauczyciel skazany za seks z uczennicą gimnazjum. W sądzie tłumaczył, że się zakochał

Nauczyciel z Wyrzyska został skazany na trzy lata więzienia za uprawianie seksu z 14-letnią uczennicą gimnazjum. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Sąd w Chodzieży (woj. wielkopolskie) skazał w poniedziałek Jacka O. na trzy lata więzienia. Nauczyciel, który uprawiał seks ze swoją 14-letnią uczennicą, musi też zapłacić 10 tys. zł nawiązki nastolatce, zaś po wyjściu z więzienia będzie miał pięcioletni zakaz zbliżania się do dziewczynki. Poza tym Jacek O. przez osiem lat nie będzie mógł pracować jako nauczyciel. W tym czasie z kolei, jak informuje "Głos Wielkopolski", osiągnie wiek emerytalny. O. i tak nie wróciłby do zawodu, bo wskutek postępowania dyscyplinarnego został wydalony z zawodu.

Wyrok jest nieprawomocny. Mimo że Jacek O. dobrowolnie podał się karze, może się odwołać.

Wyrzysk: Nauczyciel skazany za seks z uczennicą. Tłumaczył, że się zakochał

Sprawa wyszła na jaw w styczniu ub.r., gdy matka dziewczynki przeszukała jej tablet. Kobieta przeczytała wiadomości, jakie jej 14-letnia córka pisała ze starszym od niej o ponad 40 lat nauczycielem z Wyrzyska. Z rozmów wynikało, że mężczyzna uprawia seks z nastolatką. Matka dziecka zawiadomiła dyrekcję szkoły. Jacek O. początkowo zaprzeczał intymnej relacji z 14-latką, jednak w końcu się przyznał. Mężczyzna nawiązał bliską relację z dziewczynką podczas wyjazdów z miejskim chórem, w których oboje brali udział. Jacek O. tłumaczył, że się zakochał. Dziewczynka początkowo broniła nauczyciela: mówiła, że jej do niczego nie zmuszał ani nie stosował przemocy. Z tergo właśnie powodu sądy w Chodzieży i Poznaniu nie przychyliły się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie.

Uprawienie seksu z osobą poniżej 15 roku życia zgodnie z polskim prawem jest karalne. Zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego grozi za to kara od 2 do 12 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (202)
Wyrzysk. Nauczyciel skazany za seks z uczennicą gimnazjum. W sądzie tłumaczył, że się zakochał
Zaloguj się
 • dmbdmb

  Oceniono 53 razy 37

  Nawiązka? Czyli dziewczynka odniesie korzyść finansową z tytułu uprawiania seksu z dużo starszym facetem. Czy to aby nie demoralizujące i nie kształtujące przyszłości zawodowej dziecka?

 • timbwolf3

  Oceniono 91 razy 35

  Dziewczynka ? radzę przejść się po mieście i zobaczyć co wyczyniają 14letnie dziewczynki

 • tulius

  Oceniono 44 razy 32

  Nauczyciel który uprawiał seks z 14-latką dostał 3 lata więzienia i 8 letni zakaz uprawiania zawodu, nauczycielka, która uprawiała seks z 14-latkiem dostała rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 3 letni zakaz uprawiania zawodu, dziękuję za uwagę.

 • ri-pi

  Oceniono 30 razy 28

  Dostał wyrok i siedzi , znaczy si ę nie jest księdzem

 • pollion1

  Oceniono 34 razy 28

  Nauczyciel trzy lata ,ksiądz za sex z chłopcami nagana w jadłospisie och życie ....

 • calmy

  Oceniono 31 razy 25

  Takie są skutki niezabezpieczenia tabletu hasłem.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 23 razy 23

  A co nie wiedział że tylko panom w czarnych sukienkach wolno?

 • smiki48

  Oceniono 48 razy 20

  niestety w Polsce, zwłaszcza w sądach nie ma równouprawnienia. Za dokładnie takie samo przestępstwo kobieta może liczyć na wyrok w zawieszeniu, natomiast mężczyzna otrzymuje karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Parę lat temu nauczycielka uwiodła nieletniego ucznia i zaszła z nim w ciążę. I co? Trafiła do więzienia? Nie. Gdy w tym samym wieku dziecko uwiódł mężczyzna, również będący nauczycielem, to otrzymuje karę więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX