Łódzkie: auto wjechało wprost pod nadjeżdżający pociąg. Nie żyją dwie osoby

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Ciebłowicach Dużych w powiecie tomaszowskim doszło do tragicznego wypadku. Kierowca opla wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Zginęły dwie osoby: kierujący i pasażer.

Tragiczny wypadek w Ciebłowicach Dużych w Łódzkiem. Kierowca opla nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg pospieszny relacji Poznań Kraków.

Zderzenie miało miejsce w sobotę ok. godz. 16.30.

W wypadku zginęli dwaj mężczyźni w wieku 42 i 63 lat. Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca samochodu wjechał pod pociąg. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sygnalizacja na przejeździe działała. 

Pasażerów pociągu zabrały podstawione autobusy. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja, powołana przez PKP PLK.

Bezpośrednio po wypadku inne pociągi kierowano drogą okrężną przez Idzikowice i Grodzisk Mazowiecki.

Więcej o:
Komentarze (44)
Łódzkie: auto wjechało wprost pod nadjeżdżający pociąg. Nie żyją dwie osoby
Zaloguj się
 • jakub.poprostu

  Oceniono 17 razy 17

  Mieszkałem w powiecie tomaszowskim. Przez rok dojeżdżałem do pracy do Łodzi, po drodze przecinając cztery przejazdy kolejowe. Btw twierdzę że tak było w tym przypadku, ale dla niektórych kierowców przejeżdżanie przez tory na czerwonym świetle to codzienność.

 • rysiek691

  Oceniono 16 razy 12

  Zginęły dwie osoby: kierujący i pasażer.
  Nie widziałem jeszcze w jadącym samochodzie tylko pasażerów.Mogło być dwóch kierujących.Jeden chciał się zatrzymać drugi nie.Nie zdązyli ciągnąć zapałek.
  Na poważnie.
  Znak stopu jest ignorowany w 90%.Zamoich czasów jak zdawałem na prawo jazdy to było podstawowe pytanie .
  Na jakim przejeździe kolejowym trzeba zwrócić szczególną uwagę ? Na niestrzeżonym czy strzeżonym.A wy jak myślicie ??? Milicja karała za nieprzestrzeganie znaku STOP mandatem a teraz ustawi sie z miernikiem prędkości i za przekroczenie o 15 km/h każę mandatem.O przejeździe przez tory w czasie mgły to już nie wspomnę.Odpowiedź na pytanie o przejazdach to trzeba zwrócić szczególną uwagę na przejeździe strzeżonym.Nikt nam nie zagwarantuje ze dróżnik n.p. nie dostał zawału,nachlał się wódy,stuka kobitkę albo sadzi kwiatki

 • mariohudds

  Oceniono 14 razy 12

  Przyjdźcie sobie na przejazd Łódź-Chojny. Gdy sygnalizacja jest włączana kilka samochodów i tak przejeżdża zanim opuszczą się szlabany. Tak jest za każdym razem.

 • shtalman

  Oceniono 17 razy 11

  No cóż, wolak tylko kilkanaście lat temu przesiadł się z furmanki do wyklepanego złomu, widocznie wio, wiśta, hejta, prrr nie działa jak się krzyczy do kierownicy

 • masz01

  Oceniono 14 razy 10

  Latem ub. roku, jechałem drogą powiatową woj, podkarpackiego.
  Nawierzchnia odnowiona, prosta droga przez las, jazda samą przyjemnością.
  Kiedy zatrzymywałem się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, wyprzedziło mnie BMW z dużą prędkością i w ogóle nie zwalniając przemknęło przez tory. Kierowca musiał znać ten przejazd, że jest wyremontowany i kół nie pogubi na szynach.
  - Pewnie zrobił to nie pierwszy raz, miał szczęście, pociąg nie nadjechał
  - ale czy temu kierowcy wystarczy "szczęścia" do naturalnej śmierci?

 • swerd

  Oceniono 17 razy 9

  co w tym dziwnego że ktoś próbuje wjechac pod pociąg skoro ludzie wymuszają pierwszeństwo przed pieszymi, przed rowerzystami czy innymi autami
  tutaj wiekszy nie zahamował

 • starszy-65

  Oceniono 10 razy 8

  Facet wjechał pod pociąg bo chciał a na dodatek było mu po drodze- jakiś dziwny jest ten kraj Polska i jego kierowcy?.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 10 razy 8

  Z drogi pociagowe sledzie, tyraz wolak tu jedzie.

 • 2fat

  Oceniono 6 razy 6

  Wjechał dlatego że w Polsce panuje dziki zwyczaj wjeżdżania na czerwonym świetle na przejeździe. Bydło wymija ,nie i tnie przez przejazd gdy się zatrzymuję, niektóre wsiowe krwy jeszcze trąbią. Oczywiście spowodowane jest to nawet kilkuminutowymi odstępami między włączeniem czerwonych świateł a przejazdem pociągu. Ale tym nie mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX