Krotoszyn: 13-latek podpalił dziecięcy wózek na klatce schodowej. Kilkanaście osób ewakuowanych

13-letni chłopak podpalił wózek dziecięcy stojący na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych w Krotoszynie w Wielkopolsce. Budynek musiało opuścić 18 osób, czworo dzieci trafiło do szpitala.

Do pożaru wózka dziecięcego doszło w sobotę przed południem. Jak podaje portal Epoznan.pl, z powodu gęstego dymu z budynku uciekło dziesięć osób, a kolejnych osiem zostało ewakuowanych już przez strażaków.

Do szpitala trafiło czworo dzieci, z nieoficjalnych informacji wynika, iż zostały tam przetransportowane jedynie na profilaktyczne badania.

- Dym rozprzestrzenił się na klatce schodowej, ale ogień nie przedostał się do mieszkań. Spalił się sam wózek, został jedynie metalowy szkielet - mówi w rozmowie z Gazeta.pl kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Sprawcą okazał się 13-letni chłopak. Jak informuje Polsatnews.pl, przyznał się do winy. Ma stanąć przed sądem rodzinnym. To nie pierwszy tego typu wybryk nastolatka. Na początku lutego podpalił rzeczy dla potrzebujących znajdujące się w kruchcie jednego z krotoszyńskich kościołów. Spaleniu uległa ławka, zostały też osmolone ściany kruchty. Straty wyceniono wtedy na ponad tysiąc złotych.

Więcej o:
Komentarze (81)
Krotoszyn: 13-latek podpalił dziecięcy wózek na klatce schodowej. Kilkanaście osób ewakuowanych
Zaloguj się
 • hipis3308

  Oceniono 41 razy 39

  Raz podpalił ubrania dla biednych, za drugim razem wózek dziecięcy, a gdy nie będzie żadnej reakcji, podpali jakiegoś bezdomnego. Jeżeli jest piromanem, to trzeba go leczyć, a jeśli tylko zdeprawowanym małym bandziorkiem, wsadzić mu łapę do ognia, żeby poczuł jak to boli.

 • firegecko

  Oceniono 23 razy 21

  Ciekawe na co będzie czekał sąd aż podpali no wózek to teraz jest w koleności Samochód, Autobus, Pociąg, potem Las, Blok mieszkalny, Cały parking, Samolot na płycie Lotniska i przejście na bomby zapalające odplana zdalnie ciekawe jak długo sąd będzie czekał z reakcją do którego moemntu

 • vald

  Oceniono 21 razy 19

  Dzieciak podpalił rzeczy w Kościele , a później obserwował z gapiami działania straży pożarnej. Tera podobnie. Podpala , stoi i patrzy co się wydarzy .Teraz czeka go sąd rodzinny , a powinien ośrodek który leczy schorzenia psychiczne. Ciekawe co się musi stać , by reakcje były bardziej stanowcze. Ktoś musi zginąć w pożarze , zostać kaleką? Rodzice jak widać nie dają sobie rady. to trudne decyzje , ale może powinno - w tym przypadku ograniczyć czasowo ich prawa rodzicielskie?

 • dust-in-the-wind

  Oceniono 28 razy 14

  no, dziecinka nudziła sie a poza tym NA PEWNO miała traume, "bo mama bo tata" i tak w ogóle gry kiepskie w smatrfonie miała".... a Może gnojowi wpie...porządny RAZ W RESZCIE SPUŚCIĆ? Zanmi to gó... spali dom z ludźmi?

 • malgojb

  Oceniono 15 razy 13

  Skoro to piroman to chyba powinien być leczony w psychiatryku, a nie jako nieletni w końcu kogoś bezkarnie zabić bo nad nieletnim wiecznie trzeba się litować.

 • tektur

  Oceniono 14 razy 12

  Piroman. Leczyć choć z tego najprawdopodobniej nic nie będzie. Tak jak z tych bandziorów, regularnie mamy - wielokrotnie karany.

 • artur0121

  Oceniono 9 razy 9

  brajanek?

 • wkswks

  Oceniono 10 razy 8

  Naukowo udowodnione: mali piromani wyrastają na psychopatów. To obok zecanaia się nad zwierzętami i długiego moczenia nocnego wczesny objaw. Trzeba go do psychiatryka na obserwacje zamknąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX