Ambasador Izraela pilnie wezwana do MSZ. Po słowach Netanjahu o Holokauście

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari została pilnie wezwana do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort - mimo wcześniejszego zdementowania wypowiedzi premiera Izraela - chce od niej dodatkowych wyjaśnień w sprawie słów Netanjahu o "kolaboracji Polski i Niemiec" przy Holokauście zacytowanych przez "Jerusalem Post".

Polskie MSZ domaga się od Anny Azari wyjaśnień w sprawie doniesień gazety "Jerusalem Post" na temat słów premiera Izraela, które podczas swojej czwartkowej wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich miał powiedzieć, że Polacy "pomagali w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu". O pilnym wezwaniu Anny Azari do polskiego MSZ poinformował izraelski korespondent Amichai Stein.

"Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari została wezwana do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Otrzyma oficjalną notę, w której polska strona domaga się wyjaśnień od premiera Izraela Benjamina Netanjahu" - napisał na Twitterze.

Informację o wezwaniu ambasador Izraela potwierdziło biuro prasowe MSZ. Resort poinformował, że chce uzyskać dodatkowe wyjaśnienia w związku z artykułem izraelskiej gazety, a także przekazać polskie stanowisko w tej kwestii.

Ambasador Izraela wezwana do MSZ. Wcześniej dementowała doniesienia "Jerusalem Post"

Przypomnijmy, że ambasador Izraela już raz zdementowała słowa Netanjahu zacytowane przez "Jerusalem Post. W piątek rano do Kancelarii Premiera trafiło jej oświadczenie w którym stwierdziła, że informacje podane przez "Jerusalem Post" na temat wypowiedzi premiera Izraela są nieprawdziwe. 

"Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez 'Jerusalem Post' na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali" - tłumaczyła Azari. 

Jak dodała, "Jerusalem Post" na prośbę Netanjahu zmieniło już swój artykuł, odnotowując, że informacja była błędna.

Więcej o:
Komentarze (114)
Ambasador Izraela pilnie wezwana do MSZ. Po słowach Netanjahu o Holokauście
Zaloguj się
 • annow123

  Oceniono 40 razy 28

  Jaki jest od dzisiaj szczyt bezczelności ? Przyjechać na zaproszenie innego państwa, napluć gospodarzom w twarz, napuścić ich na Bogu winnych Irańczyków i zażądać kasy za 'mienie bezspadkowe'. W normalnym kraju premier takiego państwa, podobnie jak jego ambasador zostaliby uznani za 'persona non grata' i bezzwłocznie wydalenie z kraju. W normalnym państwie.

 • justas32

  Oceniono 36 razy 28

  Dzięki konferencji w Polsce na temat Iranu - cały świat dowiedział się że jesteśmy współodpowiedzialni za Holokaust. Gratulacje ...

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 25

  Miał być sukces PiS-u a wyszła KASZANA .
  PiS nie klęczy tylko leży pyskiem na ziemi , amerykanie ogłaszają w jakim kraju ma odbyć się konferencja , to oznacza że my mamy UJA DO GADANIA .

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 19

  Nie żebym się czepiał, ale czy USA , jako współorganizator, współfinansował tę imprezę?

 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 18

  W głowie się nie mieści. Autentycznie brak słów. Netanyahu rozegrał PiS, jak małe dzieci. Ale rykoszetem dostała cała Polska.
  Pisiory powinny nas wszystkich przeprosić za takich gości.

 • bkiton

  Oceniono 14 razy 14

  I dobrze. Nażarli się, popili, obrzygali ściany i jeszcze wyjechali obrażeni.
  I co geniusze z PISu ugraliście? Na to marnotrawicie ciężko zarobione pieniądze podatników.
  Nawet Waszczykowski was przestrzegał łajzy

 • an_ma_o

  Oceniono 15 razy 13

  Widziałem zdjecie z wczorajszego szczytu w Soczi : Rasja , Iran , Turcja pozowali do zdjęcia śmiejąc się do rozpuku ; jak myslicie dlaczego ?

 • ad2009

  Oceniono 21 razy 13

  I po co nam to bylo? ta cala konferencja zorganizowana przez ziecia Trupa jako kampania wyborcza skorumpowanego premiera Izraela? Jreszcze nas oplul, zreszta jak zwykle. Ale podziwiam zdecydowanie dzialanie MSZ - widocznie za dużo sobie poremier Izraela pozwolil i oburzenie dotknelo bardzo elektorat pisowski... Ale ze tez dozwolone sa komentarze?! Czyzby przeciwnicy tego N. wzieli gorę w redakcji portalu??

 • realistas

  Oceniono 9 razy 9

  Nie lepiej było zawołać Netaniahu, który był w Warszawie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX