Wybory w Gdańsku pod znakiem zapytania? Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych

Zgodnie z decyzją premiera uzupełniające wybory na prezydenta Gdańska po śmierci Pawła Adamowicza odbędą się 3 marca. Istnieje jednak obawa, że termin trzeba będzie przełożyć, bo brakuje chętnych do pracy w komisjach.

- W tym momencie nie ma technicznej możliwości przeprowadzenia przedterminowych wyborów prezydenckich w Gdańsku - powiedział komisarz wyborczy w Gdańsku, sędzia Marek Jasiński w rozmowie z RMF FM.

Problemem jest brak osób chętnych do pracy w komisjach obwodowych. Obecnie zgłosiło się 800 osób, a brakuje jeszcze ponad tysiąc kolejnych. Jeśli się nie zgłoszą, nie będzie można powołać komisji, więc wybory trzeba będzie przełożyć.

W każdym ze stałych obwodów muszą być po dwie komisje (każda po pięciu członków). Potrzeba także dwóch sześcioosobowych komisji w kilkunastu obwodach odrębnych, jakimi są szpitale czy areszt.

Czas, do kiedy muszą się zgłosić chętni do pracy w komisjach, mija w piątek. Komisje muszą się jeszcze ukonstytuować, a jej członkowie muszą przejść szkolenie.

Kto może się zgłosić? Każdy niekarany pełnoletni mieszkaniec Gdańska lub Pomorza. Sędzia Jasiński apeluje o zgłaszanie się chętnych.

Wybory uzupełniające na prezydenta Gdańska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia br. po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP. Adamowicz był włodarzem miasta nieprzerwanie od 1998 roku. Obecnie p.o. prezydenta Gdańska pełni zastępczyni Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz.

Dulkiewicz jest jedną z trzech osób ubiegających się o fotel prezydenta Gdańska. Jej kandydaturę poparło 25 tys. wyborców. Przeciwnikami Dulkiewicz są reżyser i scenarzysta Grzegorz Braun (5,9 tys. podpisów) oraz działacz katolicki Marek Skiba (5 tys. podpisów).

Więcej o:
Komentarze (60)
Wybory w Gdańsku pod znakiem zapytania? Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 34 razy 18

  nie ma chętnych do tyrania za grosze gdy pissowskie sekretarki przytulają 65 tys. miesiecznie + 15tys na drugim sztucznym etacie

 • ptakomysz

  Oceniono 14 razy 10

  Ludzie się boją.
  Mamy reżim i nie ma się co dziwić.
  Przyjdą, w drzwi załomocą, po co to komu?
  Teraz zamykają aktorów następnie będą księgowi i sekretarki.
  Potem przyjdą po was, także.

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 5

  Może ten krzyż na ścianie zniechęca, bo to wygląda na Konklawe...:-)

 • wojto51

  Oceniono 13 razy 5

  Rubta tak dalej, a faszysta Brown zostanie prezydentem

 • kastoripollux

  Oceniono 12 razy 4

  Nie ma chętnych do komisji wyborczych? To może niech sekta ściągnie wolontariuszy z radyja ojca hochsztaplera. Oni już te głosy odpowiednio policzą - "po bożemu".

 • rgfm

  Oceniono 14 razy 4

  Wiosna zmiecie pisowskie śmiecie

 • plan_zdzislawa

  Oceniono 9 razy 3

  Tak działa Kodeks Wyborczy "made in PIS".
  Brawo WY (Szraiber & spólka).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX