Uczelnia o. Rydzyka wygrała konkurs ministerstwa. Dostanie 3,8 mln zł na szkolenia dla sędziów

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, czyli uczelnia o.Tadeusza Rydzyka, jest wśród zwycięzców konkursu Ministerstwa Sprawiedliwości. Placówka otrzyma 3,8 mln zł na szkolenia dla sędziów, asesorów i referendarzy z zakresu "komunikacji i negocjacji".

Konkurs na "Szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego" resort sprawiedliwości ogłosił w kwietniu ub.r. Wśród 11 organizacji, które łącznie złożyły 12 projektów, znalazła się Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, którą zarządza założona przez ojca Tadeusza Rydzyka fundacja Lux Veritatis.

Szkoła o. Rydzyka dostanie 3,8 mln zł na szkolenia sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości

Oprócz WSKSiM pieniądze otrzyma także Katolicki Uniwersytet Lubelski (ok. 1 mln zł), Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury (3,4 mln zł, po 1,7 mln na każdy z dwóch zwycięskich projektów). Najwięcej otrzyma szkoła o. Rydzyka - 3,8 mln zł.

Placówka redemptorysty otrzymała jednak najmniej punktów podczas oceny wybranych projektów - jak możemy się dowiedzieć z konkursowych dokumentów, które na Twitterze opublikował Krzysztof Brejza. WSKSiM otrzymała 92 punkty, KUL - 92,5, zaś projekty KSSiP - 95,5 oraz 98,5 punktów. Poseł PO zapowiedział interwencję u Zbigniewa Ziobry i zwrócił uwagę, że szkolenie na uczelni redemptorysty jest dwa razy droższe niż w państwowej Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. "Wnoszę o udostępnienie pełni dokumentów związanych z tym dofinansowaniem" - napisał Brejza.

Pieniądze pochodzą z unijnych środków z programu "Wiedza Edukacja rozwój" na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy uczelnia o. Tadeusza Rydzyka otrzymała dofinansowanie z resortu sprawiedliwości. W 2016 roku WSKSiM dostała 3 mln zł na przeszkolenie pracowników prokuratur i sądów z zakresu wystąpień medialnych.

Więcej o:
Komentarze (287)
Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs ministerstwa. Dostanie 3,8 mln zł
Zaloguj się
 • 2majtek1

  Oceniono 66 razy 60

  Tak się okrada państwo .
  Takiej złodziejskiej bandy jeszcze w dziejach Polski nie było.

 • stachkaz47

  Oceniono 51 razy 45

  ALE MU SMARUJE DUPĘ pan PROKURATOR.
  CZY POLSKA nie ma ŚWIECKIEGO SZKOLNICTWA.
  ŚWIECKIE uczenie klepią BIEDĘ a ten czarny psubrat kąpie się w mamonie.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 53 razy 43

  Niedługo Rydzyk wygra konkurs na nowy podręcznik Kamasutry z tytułem "Po misjonarsku"

 • vito60

  Oceniono 44 razy 38

  Nic dziwnego że szkółka Rydzyka wygrała. Przecież jest na czele rankingów uniwersyteckich. Nie jest? Ło matko bosko, Gowin, do roboty, zmień kryteria oceny.

 • falbor

  Oceniono 39 razy 31

  Wow! Okazuje się, że to eksperci od wszystkiego...
  To może następnym razem dotacja z MZ na szkolenie dla ginekologów, albo z MSWIA za kurs wystawiania mandatów albo pałowania dla Policji?!

 • stachkaz47

  Oceniono 38 razy 30

  KUJDA NIE ZDĄŻYŁ TO ZNALAZŁ SIĘ INNY UTRZYDUPSKI.
  Tadzio nie ucierpi biedy.Tadziu szkoli "SWOICH" sędziów.

 • czechy11

  Oceniono 28 razy 26

  Kradna przed jesienna klęska ile mogą. Ale nic z tego towarzysze z PiS skonfiskuje sie ukradziona kasę i wasze majątki a wy padniecie z głodu. Teraz już wiemy jak z wami trezba abyście zdradzieckich łbów już nie podnieśli tworząc nielegalne systemy zasilania finansowego.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 29 razy 25

  Iran powinien zrobić konferencję o fundamentalizmie religijnym w Polsce :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX