"Dzień dobry, Europo! Kto jest gotowy na wiosnę?". Długoterminowa prognoza pogody

Pod koniec tygodnia temperatura może przekroczyć nawet 10 st. Celsjusza. Z prognoz pogody i analiz wynika, że z mroźną zimą możemy się powoli żegnać.

"Dzień dobry, Europo! Kto jest gotowy na wiosenną pogodę?" - zagaił na Facebooku portal Severe Weather Europe, który dostarcza pogodowych analiz w oparciu o modele komputerowe. Według analityków portalu od połowy lutego możemy spodziewać się "nietypowo ciepłych dni". Za wysoką, niemal wiosenną temperaturę odpowiadać ma układ wysokiego ciśnienia. 

Jak czytamy w artykule zamieszczonym na Severe Weather Europe układ wysokiego ciśnienia w ciągu bieżącego tygodnia będzie przemieszczał się z zachodu w stronę centralnej Europy. Co to oznacza dla nas? Pod koniec tego tygodnia temperatura temperatura może przekroczyć 10 stopni Celsjusza. "Prawdziwej" zimy, jak czytamy na portalu, nie zaznamy do 22 lutego.

Zimy nie widać też w 16-dniowej prognozie Tomasza Wasilewskiego z TVN Meteo. Według niej w weekend termometry mogą wskazać ok. 8 stopni Celsjusza. W przyszłym tygodniu na zachodzie możemy spodziewać się 10 stopni. Zgodnie z tą prognozą ochłodzenie może przyjść po 23 lutego. 

Tymczasem według modelu CFSv2, z którego korzysta brytyjski meteorolog Simon Lee, wiosenna aura w utrzyma się w środkowej i północnej Europie przez kolejne trzy tygodnie. 

Więcej o:
Komentarze (25)
Długoterminowa prognoza pogody. "Dzień dobry, Europo! Kto jest gotowy na wiosnę?"
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 27 razy 17

  "Dzień dobry, Europo! Kto jest gotowy na wiosnę?".

  Polska! na Wiosnę!

 • ziggybam

  Oceniono 14 razy 12

  Jesteśmy gotowi na Wiosnę! Dość dyktatu kaloskich półgłówków!

 • yaspiman

  Oceniono 23 razy 9

  wszyscy są gotowi na Wiosnę :)

 • arrrgh

  Oceniono 6 razy 6

  Pamiętam taką wczesną lutową wiosnę kilka lat temu. Po niej przyszło ochłodzenie, śnieg, przymrozki do maja, nieurodzaj. Zatem apeluję do szanownej pogody, że jak już odpalamy ocieplenie, to proszę bardzo, ale na serio i powrót zimy najwcześniej w listopadzie :)

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Spokojnie, pamiętam śnieg w połowie maja i zator po horyzont na A4, bo wszyscy już na letnich oponach.

 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 4

  po tytule już myślałem że jakiś sondaż poparcia - a tu zonk :) wiosna w środku zimy? a w lecie 45 stopni?... chociaż pisiory stracą władze...

 • xinfx

  Oceniono 3 razy 3

  Ja jestem gotowy, niech już popisowska jesień odejdzie w zapomnienie.

 • nienoto

  Oceniono 3 razy 3

  "Prawdziwej zimy nie zaznamy do 22 lutego" Aj, miałem już nadzieję że do grudnia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX