"Wygrałam z nazistą!". Żona Kacpra Płażyńskiego wygrała proces ze swoim byłym szefem

Natalia Nitek-Płażyńska, żona kandydata PiS na prezydenta Gdańska, wygrała dziś głośny proces ze swoim dawnym szefem. Na zarejestrowanych przez kobietę nagraniach niemiecki przedsiębiorca mówi, że "jest nazistą" i deklaruję chęć "zabicia wszystkich Polaków".

O Natalii Nitek-Płażyńskiej zrobiło się głośno w ubiegłym roku. Tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej do wyborów samorządowych młoda działaczka PiS wzięła ślub z Kacprem Płażyńskim - kandydatem PiS na prezydenta Gdańska. Uroczystość w Bazylice Mariackiej przyciągnęła uwagę mediów, a sama panna młoda brała aktywny udział w kampanii politycznej męża.

Dziś jej nazwisko znowu pojawiło się w mediach za sprawą wygranej w procesie, który wytoczyła przed dwoma laty swojemu dawnemu szefowi, niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G.

- Wygrałam z nazistą! Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu. Pamiętajmy, by walczyć o swoją godność, gdy ktoś ją depcze - ogłosiła dziś na Twitterze Natalia Nitek-Płażyńska.

50 tys. zł grzywny dla Hansa G.

„Zabiłbym wszystkich Polaków! Nie miałbym z tym problemu!", „Nienawidzę Polaków, nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście g...m", „Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem!".

To wszystko zarejestrowała Nitek-Płażyńska na nagraniu. Hans G. miał też żartować, że najlepsze perfumy dla Polaków to cyklon B, a w stosunku do swoich pracowników wykonywał gesty rozstrzeliwania.

Sąd skazał go na grzywnę w wysokości 50 tys. zł, którą Niemiec musi wpłacić na rzecz muzeum w Piaśnicy, miejsca w którym podczas II wojny światowej hitlerowcy masowo mordowali Polaków. Na sali rozpraw Natalię wspierał jej mąż, Kacper Płażyński oraz grupa osób trzymających w dłoniach biało-czerwone flagi.

– To wygrana, sprawa trwała przez 2 lata, ale warto było czekać – powiedziała po rozprawie Natalia-Nitek Płażyńska. – My, Polacy wygraliśmy. Musimy walczyć o swoją godność. Mam nadzieję, że ta sprawa otworzy oczy dzisiejszemu społeczeństwu na to, że niektóre nacje wciąż nie traktują nas należycie.

Obrońca Hansa G. zapowiedział apelację. Równolegle przed sądem w Wejherowie toczy się przeciwko niemu sprawa karna. Niemcowi grozi kolejna grzywna, a nawet ograniczenie wolności.

Więcej o:
Komentarze (385)
"Wygrałam z nazistą!". Żona Kacpra Płażyńskiego wygrała proces z byłym szefem
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 103 razy 87

  Boże.... skąd sie takie świry biorą w Niemczech i w Polsce?
  ciekawe co na to Młodzież Wszechpolska i ONR popierajacy takie nurty i czczący Hitlera? !

 • justas32

  Oceniono 85 razy 69

  Jakiś wyjątkowy debil. Czytałem ostatnio niemieckie komentarze pod niemieckim artykułem o Polakach w Niemczech - były bardzo przychylne, naprawdę się zdziwiłem, zero hejtu, nie to co u nas w internecie ...

 • kzet69

  Oceniono 57 razy 43

  Skazany zasłużenie, wyjątkowy kretyn, jak widać Niemcy też mają swoich Braunów..

 • pan.szklanka

  Oceniono 62 razy 40

  Nie ma jak wyrok przeciw faszyście skomentować uogólnieniem podszytym faszyzmem: "niektóre nacje wciąż nie traktują nas należycie".

 • mialeschamiezlotyrog

  Oceniono 39 razy 29

  bardzo pieknie. tak nalezy. ze wszystkimi nazistami. takze rodzimymi.
  ale to juz inna bajka, nie na obecnych PISarzy...

 • dominik.olsztyn

  Oceniono 35 razy 25

  "Mam nadzieję, że ta sprawa otworzy oczy dzisiejszemu społeczeństwu na to, że niektóre nacje wciąż nie traktują nas należycie."

  To jaka jest w koncu różnica, miedzy ta panią, a panem Hansem?

 • ubujan

  Oceniono 29 razy 23

  Proszę to przekazać swojemu prezesowi i premierowi

 • maciek76

  Oceniono 36 razy 22

  Nacja PiSowska nie traktuje Polaków przywoicie. Dobrze się Kacperkowi w SKOKu pracowało?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX