Alert pogodowy. Silny wiatr na północy, oblodzenie na południu i w centrum Polski

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje niekorzystne warunki atmosferyczne dla przeważającej części kraju.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, a także oblodzeniami na jezdniach. Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców 11 województw.

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i oblodzonymi drogami

Silny wiatr prognozuje się dla najbardziej wysuniętych na północ powiatów w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Pogoda w tej części Polski może przynieść wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, ale miejscami może też osiągać prędkość nawet do 80 km/h. Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje do godziny 22:00, a w niektórych powiatach do 23:00.

Warunki pogodowe będą trudne również dla kierowców. Oblodzone drogi będą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, a także dla  dla wschodniej części województwa wielkopolskiego. W wymienionych województwach zaobserwujemy zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -3 stopni Celsjusza. Na zamarznięte drogi powinniśmy uważać dziś w nocy oraz jutro rano.

Więcej o:
Komentarze (5)
Alert pogodowy. Silny wiatr na północy, oblodzenie na południu i w centrum Polski
Zaloguj się
 • peppers01

  Oceniono 2 razy 2

  Temperatura może spaść nawet do - 3 C. Faktycznie to naprawdę niespotykana temperatura w lutym, i to na północnej półkuli. Aż strach się bać. Pytanie tylko czy aby na pewno temperatury.

 • flat_hu

  Oceniono 2 razy 2

  Przynajmniej smogu i smrodu TDI nie będzie czuć:)

 • czy_wtorek_jest_handlowy

  Oceniono 1 raz 1

  Żądam opublikowania informacji nt. stanu sinic w całym kraju.
  Chcemy wiedzieć, gdzie są sinice!
  A tu ciągle tylko pogoda i pogoda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX