Komentarze (477)
Został skazany na podwójne dożywocie za gwałt w Exeter. Właśnie opuścił więzienie w Gębarzewie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jerzytop

  Oceniono 19 razy 15

  Wszystkich osądza się jedną miarką . Niewinny biedaczysko a są uwziął się na niego . Już mi go szkoda . To ile panisko mecenas zarobił
  Całe szczęście ,że u nas siedza sami winni a tych bogatych szybko się wypuszcza

 • velziuta

  Oceniono 17 razy 13

  Pamiętam te historię sprzed 12 lat i wówczas jego twarz to dla mnie była twarz psychopaty, a i jego ówczesne tłumaczenia do mnie nie trafiały.Nie wierzę w jego niewinność

 • acide94

  Oceniono 12 razy 12

  Angielski system sądowniczy jest inny niż polski, a więc Tomczak jest niewinny. Bardzo dziwne rozumowanie. Psychopata dostał podwójne dożywocie zamienione na 12 lat, nawet tego w całości nie odsiedział, a teraz zaczyna się medialna kampania wybielająca, może jeszcze powalczy o odszkodowanie?

 • darazetes9898

  Oceniono 18 razy 12

  NIGDY NIE BYLO ZADNYCH WATPLIWOSCI W SPRAWIE PSYCHOPATY I POSREDNIEGO MORDERCY JAKUBA TOMCZAKA ! JEST TO SKRAJNY PSYCHOPATA O KTORYM JESZCZE USLYSZYCIE ! TO CO POLSKA ZROBILA Z PODOWOJNYM WYROKIEM DOZYWOCIA REDUJUJAC GO DO 10 LAT WOLA PO POMSTE DO NIEBA !

 • wichura

  Oceniono 24 razy 12

  Skoro sąd go skazał, to najprawdopodobniej był winny zarzucanych mu czynów. Kara bardzo surowa, ale zgodna z prawem miejsca, gdzie dopuścił się przestępstwa. I tylko niepotrzebnej inicjatywie naszych władz, które ściągnęły go do Polski, zawdzięcza wyjście na wolność.
  Uważam, że jest działaniem szkodliwym i antypaństwowym ściąganie do Polski przestępców, którzy mogliby odsiadywać wyroki na koszt zagranicznego podatnika.

 • robkita

  Oceniono 11 razy 11

  Ciekawe jak obrona tlumaczy skad prokuratura weszla w posiadanie spermy tomczaka.

 • xaveriusz

  Oceniono 15 razy 11

  Pamiętam tą sprawę.
  W tamtym czasie prowadzono nawet dużą kampanię medialną na jego korzyść aby oczyścić go z zarzutów. Był materiał w polskiej telewizji. Jakaś dziewczyna twierdziła, że Jakub T. jest niewinny, że został wrobiony.
  Ale najśmieszniejsze w tym wszystkim bylo to, że on został namówiony przez znajomych aby się dobrowolnie zglosił na badanie DNA w celu ostatecznego oczyszczenia. I on poszedł dobrowolnie na to to badanie. Wynik badania okazał się pozytywny i stanowił główny materiał dowodowy przeciwko Jakubowi T. Oprócz tego prześledzono dokladnie gdzie był w chwili popelnienia gwałtu. Okazalo się, że w pobliżu.
  Moim zdaniem był winny. Do kamery wypowiadał się dość mętnie, nieprzekonująco.
  Zresztą nawet tych 12 lat nie przesiedział, wyszedł wcześniej.

 • rozterka47

  Oceniono 8 razy 8

  Z tego co pamietam , było coś z tymi próbkami DNA , dwa razy baddano i jeden wynik był wątpliwy czy coś takiego , drugi potwierdzał , proponowano trzecie badanie ale obrońcy się nie zgodzili , gdyby trzecie wynik był taki jak drugi czyli potwierdzający nie byłoby wątpliwości . gdyby był wątpliwy pewnie by go uniwinnili . Skoro jednak obrońcy się nie zgodzili to mozna się domyślać jednego , wiedzieli ,że trzecia próba ponownie by potwierdzia jego DNA.

 • 01kotek01

  Oceniono 12 razy 8

  Gość miał mocne plecy...widać to było po rozpętanej pbronnej akcji medialnej mimo ewidentnych dowodów....
  Dlatego został skazany nie na pojedyncze dożywocie, tylko podwojne, by nawet mimo apelacji np. 9 latach nie skrocono mu wyrok i nie wyszedł za dobre sprawowanie, jak w Polsce...?!
  Tutaj, to chyba został by uniewinniony za pomocą sztuczek prawnych, typu lewa ręka przez prawe ramię - logika i dowody nieistotne.
  Jak ten sędzia co został nagrany na kamerę jak chyba zajumał 200zł, to koledzy orzekli,że nie zajumał tylko sobie wziął przez pomyłkę do kieszeni i nie oddał?!
  Wg. angielskiego prawa precedensu od teraz każdy złodziej mógłby się tak skutecznie tłumaczyć...?!
  Druga sprawa który polski sędzia podjął decyzję, żeby tu odsiadywał w Polsce, na koszt polskiego podatnika w więzieniu...?!
  Jak wiem, że chodziło o to, że tu w PL wyjdzie po 12 latach, a tam mogłby nie wyjść wcale...?!
  Tylko pytanie czy ten polski sędzia weźmie teraz odpowiedzialność, jak ten najwyraźniej zboczeniec osiągający przyjemność przy gwałcie z mordowaniem, znow powtornie w Polsce zechce to powtorzyć, kto zwróci to zabrane życie, czy on, albo da swoje za okup, rekompensatę...?!

 • aietes

  Oceniono 8 razy 8

  Spoko, za rok dostanie pracę w TVP albo jako dyrektor d/s komunikacji w PZU.

 • zarliwy

  Oceniono 14 razy 8

  Proszę, jaki katolitosny naród. Przy komentarzach nieprzychylnych "bohaterowi" artykułu, przeważają czerwone łapki.

 • kataryniarski

  Oceniono 38 razy 8

  Kolejny dowód na to, że w Polsce praworządność nie obowiązuje...

 • lblblblb

  Oceniono 9 razy 7

  Następny kandydat na wiceministra. Może cyfryzacji lub lepiej - sprawiedliwości. Mógłby się też sprawdzić jako doradca w Komisji PiSowskiej Sprawiedliwości i Praw Człowieka prokuratora Piotrowicza.

 • kenijro

  Oceniono 13 razy 7

  Dziwi to, że ożenił się w wiezieniu i kobiety nie odstraszyło to, że odsiaduje za gwalt i pobicie.

 • 01kotek01

  Oceniono 8 razy 6

  @maac
  "Jak dla mnie sąd nie potrafił udowodnić najważniejszej sprawy - motywu."

  Człowieku nie bądź śmieszny i nie wymyślaj kolejnych nieistotnych w tym przypadku problemow.
  To nie polski nieraz śmieszny wymiar sprawiedliwości, tylko poważnego kraju, który zbudował na tym m. in. mocarstwo świata anglosaskiego !
  Proces nie odbywał się na podstawie poszlak, gdzie motyw byłby istotny przy rozpatrywaniu, tylko twardych dowodów, właściwie 100%!
  Była jego sperma, zidentyfokowane DNA, gdzie jest szansa pomyłki, jak 1 do 1 000 000 000 (miliarda), długi zapis obrazu z kamer, znaleziona jej torebka w pobliżu jego miejsca zamieszkania oraz dziwne zgubienie akurat wtedy przez niego koszulki, mataczenie jego świadkow, itd.
  Jakie jest prawdopodobieństwo takiego zbiegu okoliczności - żadne!
  Już sama sperma i zidentyfikowane jego DNA pozwalają go bez prpblemu skazać, nie wspominając o pozostałych!!!
  Twoje mówienie o motywie w tych okolicznościach jest tak infantylne, że aż śmieszne!
  Dalej nie przyrownuj tutaj sprawy Komedy, bo to zupełnie z innej planety, tam już od początku były przekręty i powaźne wątpliwości, tutaj nikt rozsądny nie miał takich wątpliwości, wręcz przyłożono wszelkie starania wobec takich zarzutow, nie złożenie przez obronę wniosku o powtórne przebadanie DNA w świetle tych zarzutów, tylko je ośmiesza i utwiedza w przekonaniu, że to było ich strategią - sztuczne mnożenie "watpliwości"!
  Jednak brytyjski wymiar sprawiedliwości, w przeciwieństwie nieraz do polskiego powiedział: Nie znami takie numery Bruner i zrobił to co należało zrobić w tej sytuacji..nie uwzględnił tych sztucznych wątpliwości i.skazał go nie na pojedyncze, a podwójne dożywocie.!!!
  Jedynie polskie 'głupawe' media to podejmowały, bo chyba skazany ich przekonywał siłą argumentow mocnych plecow?!
  Tak to tylko można racjonalnie wytłumaczyć.?!

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 6

  Bardzo dokładnie śledziłem sprawę dekadę temu. Polskie media przekazywały nam tylko informacje z prespektywy oskarżonego i Jego rodziny.
  Nawet dziś można odnieść wrażenie, że słuchamy tylko Jego obrońców, którzy powtarzają wciąż te same tezy. Zresztą, tezy ulubione przez obronę gdy oskarżony niemal w 100% jest winny i nie można użyć innych argumentów niż...... poprawność lub nie technicznych procedur oskarżenia.
  Nawet dziś widzę, że nie podaje się elementów niezmiernie paskudnych z feralnego dramatu, których bohaterem był oskarżony. Nawet te 12 lat temu tylko parę razy pokazywano zapisy monitoringu, na którym Tomczak niemal namacalnie pojawia się w miejscu i czasie gwałtu, choć zapisu tego dramatu nie było. Dodatkowe ślady na odzierży Tomczaka i pierwsze zawiłe zeznania znajomych Tomczaka również chłopaka obciążały.
  Pamiętajmy, iż to nie jest tak, że sąd nas oskarży i zostaniemy skazani dlatego, że komuś się coś wydawało bo widziano nas w tej samej dzielnicy w czasie dramatu. To tak nie działa. To nie były dywagacje sądu czy skazać chłopaka na 12 lat czy Go uniewinnić. Dostał PODWÓJNE dożywocie. Nie w Nikaragui czy Libanie. Dostał to w kraju o silnych mechanizmach prawnych dających możliwość rzeczowej argumentacji.
  A jak pamiętam, w Polsce media niemal bez wyjątków przedstawiały sprawę w świetle : " nasz chłopak ma problemy! Może warto pomóc?"
  Zresztą, obrońcy doskonale wiedzieli, że powinni skupić się na możliwości odbycia kary w Polsce bo tylko to gwarantowało, że chłopak trochę posiedzi i potem wyjdzie.
  Ta sprawa nie ma nic wspólnego z odpowiedzią na pytania w sprawie - po prostu udało się Tomczakowi......

 • pull_up

  Oceniono 8 razy 6

  Że ją zgwałcił - rozumiem że kvtas nim owładnął ale po co ją nieprzytomną i pijaną bił? To też bydlakowi sprawiało przyjemność?

 • darazetes9898

  Oceniono 12 razy 6

  rodzina Tomczaka to bardzo wplywowi psychopaci cos jak Kosciuszko rodzina ktorzy of 5 lat maltretuja kobiete sasiadke , jakub tomczak to niezwykle grozny psychopata ktory powinien byc powieszony poniewaz odbyta kara 10 lat wiezienia nie naprawila go . Pamietam co ta rodzina psychopatow Tomczakow wyrabiala przed kamerami tv. Z dwoch DOZYWOCI , 10 lat - tylko w polsce .

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 6

  oby nabuzowany propagandą nienawiści z tvpis nie zabił jakiegoś Polaka

 • 1noitatneserper

  Oceniono 12 razy 6

  Ja nie wierzę w jego niewinność
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Prawnicze kruczki nie podważą testów DNA.

 • boobooo

  Oceniono 10 razy 6

  Ciekawe w Polsce podwojne dozywocie = 12 lat, czyli dozywocie to 6 lat?
  Jego DNA bylo w ciele kobiety I nagral go monitoring. Sad go osadzil, a jezeli nawet “Ekspert od DNA miał m.in. źle oznaczać próbki pobrane od kobiety” - To to w zaden sposob nie wplywa na jakosc DNA oprawcy.
  Jezeli Pan Jakub jes niewinny powinien sie odwolywac I walczyc o powtorny proces w czasie tych lat odsiadki, jakos tego nie robil.

 • men_53

  Oceniono 16 razy 6

  Najwyższa pora na wprowadzenie w Polsce zasady sumowania kar za poszczególne przestępstwa. Dziś morderca może bezkarnie kraść, bić, gwałcić, mordować - i tak zostanie ukarany tylko za najwyżej "wycenione" przestępstwo. Reszta jest"gratis".

 • 1_do_27

  Oceniono 12 razy 6

  To tłumaczenie typu że faktura dla Karaczana była nieważna bo nie przedstawiono licencji na program do wystawiania faktur...DNA wskazało jednoznacznie na tego szatana.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 10 razy 6

  Polskie prawo o ochronie praw tych, ktorym wyrokiem te prawa zabrano JEST IDIOTYCZNE
  Jakub Tomczak, 26 a z geby widac ze 'mily chlopak'
  www.bbc.com/news/uk-england-devon-14280419

 • n29a

  Oceniono 9 razy 5

  "Obrona T. miała poważne zastrzeżenia, co do materiału dowodowego." - może i miała, ale po cholerę przecinek?

 • chocolatina29

  Oceniono 11 razy 5

  12 lat za zgwałcenie człowieka!!!! Chory, wynaturzony kraj. Polski stosunek do kobiet budzi moją odrazę.

 • tegepe

  Oceniono 13 razy 5

  Skazany na podwójne dożywocie, a wychodzi po 10 latach? To tylko w Polandii takie numery przechodzą!

 • milujte

  Oceniono 11 razy 5

  Dożywocie (life sentence) to bardziej taka silna formuła moralna niż realny wyrok - tu liczy się określone przez sąd "po ilu latach będzie mógł ubiegać się o zwolnienie"

 • labeo

  Oceniono 6 razy 4

  To jest różnica między systemem w Europie a u nas. U nas sędzia za brutalny gwałt grozi palcem i wypuszcza, a za popalenie drzwi posła idzie się na 15 lat.

 • titta

  Oceniono 6 razy 4

  Prosze mi powiedziec jakim cudem skazany na dozywocie (podwojne!) wychodzi po 12 latach? Albo jest niewinny (i w ogole nie siedzi) albo winny i wychodzi dopiero na pogrzeb (swoj). Albo skazuje sie go na 12 lat. Po co takie udziwnienia?

 • icc217

  Oceniono 6 razy 4

  Polska to kraj w ktorym BANDZIOR zyje sobie na wolnosci. Pfuj !!!

 • darazetes9898

  Oceniono 6 razy 4

  nigdy nie zapomne jak to potwor Tomczak w owa feralna noc DLUGO ROZMAWIAL Z LITWINEM W HOTELU O BITWIE POD GRUNWALDEM . No bo o czym sie rozmawia z Litwinami jak nie o BITWIE POD GRUNWALDEM ? . Tomczak psychika Trynkiewicza !

 • varadero11

  Oceniono 8 razy 4

  ta k. jakub t. powinien byc powieszony !!! kara nie odmiosla zadnego skutku.

 • 1_do_27

  Oceniono 12 razy 4

  Szkoda wielka tej kobiety, szkoda jej rodziny. Psychol nie potrafił zapanować na ktasem, jebąny.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 12 razy 4

  rozumiem, że niedopatrzenia można wykorzystać do obrony

  niemniej sam dowód, w postaci DNA oskarżonego, jeśli jest zgodny z DNA pobranym z ofiary, jednoznacznie wskazuje na sprawcę - tu nie ma możliwości zaniedbania przy POBIERANIU, jeśli potem te próbki są badane przez laboratorium (czyli INNĄ osobę)

 • zerozer52

  Oceniono 22 razy 4

  Zabić ch...a to za mało.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 5 razy 3

  Mam nadzieje, ze ktos z rodziny tej kobiety zawita do PiSs-wolski i wykona skrocony wyrok (podwojnego dozywocia).

 • sir.fred

  Oceniono 5 razy 3

  Skandal.

 • k-x

  Oceniono 3 razy 3

  i szukał roboty w Anglii?

 • edza4

  Oceniono 11 razy 3

  Pewnie to prawdziwy patriota,prawy Polak i katolik,więc jak takiego trzymać za kratami,po za tym ofiara już nie żyje więc nie ma sensu dalej go karać,bo to tak jakby siedział za nikogo.

 • klan_fan

  Oceniono 7 razy 3

  W takim razie może byśmy naszych gwałcicieli wysyłali na odbywanie wyroków do UK. Tam widzę taki czyn zagrożony jest porządną karą.
  Ba, tylko czy Watykan się zgodzi.....

 • meki_majcher

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki go wypuścił, bo obiecał zrobić "coś spektakularnego" ??

 • francek4

  Oceniono 47 razy 3

  NO BO W WIELKIEJ BRYTANII ISTNIEJE PRAWO !!!
  A W POLSCE JEST WIELKIE .........................................................................
  A NIE PRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ben_k

  Oceniono 2 razy 2

  gratuluję wybrance serca; musi go kochać

 • tad-tad1

  Oceniono 4 razy 2

  No to teraz bedzie się domagał milionów, bo po co pracować . a jesłi ma prawnicze szuje w rodzinie to w tym głupim kraju może się dorobić na gwałcie ,

 • daretz

  Oceniono 2 razy 2

  To ciekawy przypadek. Przy wszystkich wątpliwościach to koleś jeżeli był sprawcą się wywinął, a jeśli niewinny to miał szczęście, że nie odsiedział całego wyroku zasądzonego w Anglii. Do dziś nie wiem co o tym sądzić.

 • pompompom

  Oceniono 6 razy 2

  To pewnie będzie się ubiegał o odszkodowanie za lata niewinnie spędzone w więzieniu. Skoro niewinny to się należy. Ciekawe jak będzie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX