Ktoś napisał donos do kurii na ks. Kneblewskiego. Za piwo w Warsie. Ksiądz odpowiada nagraniem

Do kurii bydgoskiej i gnieźnieńskiej trafiły anonimowe donosy na ks. Romana Kneblewskiego. Ktoś poinformował przełożonych duchownego, że ten w pociągowej restauracji wypił piwo. Do listu dołączył również zdjęcie.

O sytuacji poinformował sam ks. Roman Kneblewski, który w odpowiedzi na anonimowy list opublikował w serwisie YouTube film, w którym odpowiada na pytanie, czy w piciu napojów alkoholowych jest coś złego. Jednocześnie opowiedział o całym zdarzeniu.

- Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. W Warsie coś zjadłem i po jedzeniu wypiłem piwo. I ktoś mi zrobił nieproszony, z boku, gdzieś z ukrycia zdjęcie - mówi ksiądz ma nagraniu. - Jakby to było nie wiadomo jakie wydarzenie. Nie dość, że zrobił zdjęcie, to powysyłał anonimowe donosy - dodaje ksiądz. Tłumaczy, że listy te trafiły nie tylko do kurii bydgoskiej i gnieźnieńskiej, ale także do TVN-u. - Pisało to takie ludzkie zero bez twarzy, imienia i nazwiska - stwierdził niefortunnie, zwracając uwagę, że list był anonimowy.

 

Ksiądz przeczytał cały list. "Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę i koloradkę [pisownia oryginalna] w Warsie pociągu Moniuszko relacji Warszawa-Bydgoszcz, którego przejazd właśnie ma miejscu. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości" - napisała anonimowa osoba, proponując jednocześnie przełożonym księdza, aby przywitali go na dworcu i zareagowali na jego zachowanie. Podała również numer wagonu, w którym znajdował się ksiądz, a także godzinę przyjazdu pociągu na stację końcową.

W dalszej części nagrania ksiądz tłumaczy, że w piciu alkoholu nie ma nic złego, o ile robi się to z umiarem. Przytoczył przykłady m.in. Jezusa, który w Kanie Galilejskiej zamienił wodę w wino, oraz Jana Pawła II, który do posiłku pił kieliszek włoskiego wina lub polskiej wódki na lepsze trawienie. Mówił również, że jeśli ktoś traci kontrolę nad piciem, powinien zdecydować się na całkowitą abstynencję.

Kim jest ks. Roman Kneblewski?

Ks. Roman Kneblewski jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach i Internecie. Swego czasu mówił np. że przekazując pieniądze na WOŚP, wspieramy dzieło szatana. Twierdził, że Koran powinno się palić, a stawianie go na równi z Pismem Świętym jest bluźnierstwem. Przekonywał również, że Halloween to święto satanistów.

Sam o sobie mówił jako o nacjonaliście i antydemokracie. - Odrzucam Narodową Demokrację, ponieważ, będąc zdecydowanie nacjonalistą, pozostaję równie zdecydowanie antydemokratą - mówił w wywiadzie dla "Niepodległej". - Patriotyzm i nacjonalizm to dwie cnoty pokrewne i każdy katolik powinien być patriotą i nacjonalistą - powiedział dla "Faktu", deklarując miłość do "polskich, młodych nacjonalistów".

W maju 2017 roku dostał zakaz wypowiadania się na tematy polityczne od biskupa Jana Tyrawy, jednak go nie przestrzegał.

Ks. Roman Kneblewski zna się również z byłym księdzem Jackiem Międlarem, wobec którego prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące mowy nienawiści. Nieraz stawał po jego stronie i brał go w obronę.

Więcej o:
Komentarze (358)
Ktoś napisał donos do kurii na ks. Kneblewskiego. Za piwo w Warsie. Ksiądz odpowiada nagraniem
Zaloguj się
 • pe1

  Oceniono 84 razy 62

  Ksiądz faszysta to zasadniczo oksymoron. Totalne zaprzeczenie idei księdza katolickiego. Wskazuje na głęboko posuniętą chorobę psychiczną albo skrajną głupotę (jedno i drugie się nie wyklucza)

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 61 razy 49

  Piwko-Złote, a skromne.

 • tektur

  Oceniono 76 razy 46

  Czemu oni maja takie paskudne gęby - ten tu, oszust od Skoków Bierecki i cała masa tych katolopisowców? Wnętrze wyłazi na twarzy?

 • falbor

  Oceniono 70 razy 44

  No faktycznie, na trzeźwo takie głupoty to raczej mało kto wygduje :))

 • ochujek

  Oceniono 42 razy 36

  Nie piwo najgorsze tylko poglądy które wygłasza.

 • tomtg123

  Oceniono 41 razy 35

  1) Kneblewski jest człowiekiem, który się bardzo poważnie pomylił wybierając swoją ścieżkę zawodową. Z niego taki ksiądz jak z koziej dupy trąbą.
  2) ale równocześnie kwestia picia piwa w Warsie nic do tego nie ma, w tej konkretnej sprawie on ma racje.

 • firewalk

  Oceniono 44 razy 30

  Jestem ateistą , jestem antyklerykałem nie cierpiacym wszelkich religii i traktuje je jako wynaturzenia . Ale w przypadku tego ksiedza kompletnie nie trybie o co chodzi osobie piszacej na niego donos. Facet zjadl obiad i zapil browarem w wagonie restauracyjnym. Co w tym qrwa dziwnego i nagannego ?? Klechy wala winsko podczas pracy (masza -nabozenstwo) i nikomu to nie przeszkadza ..LOL . Jestem ostatnia osoba na tym swiecie ktora by bronila klechy dowolnego wyznania ale autor donosu ma kompletnego zajoba .

 • z1946b

  Oceniono 34 razy 28

  To że pije piwo to nie jest nic złego ale to że mając takie poglądy jest nadal probiszczem to jest obraza dla Kościoła katolickiego!

 • beaviso

  Oceniono 34 razy 24

  W d... mam jego poglądy, ale jako człowiek tolerancyjny nie widzę niczego złego w wypiciu Jana Olbrachta przez dowolną osobę, także duchowną. Jego sprawa. Piwo takie sobie, a cena w Warsie nieadekwatna do walorów trunku, no ale z braku laku sam nieraz pijałem... Księżulo piciem piwa nikomu krzywdy nie wyrządza, o ile nie zasiada po nim za kierownicę. Kiepski temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX