Komentarze (563)
Kardynał Stanisław Dziwisz komentuje słowa Franciszka o Janie Pawle II: To nie był jego styl, nie wierzę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ggchmiel

  Oceniono 25 razy 23

  Oczywiście, że JPII nie wierzył w dowody winy Degollado. On je znał i WIEDZIAŁ o nich.

 • cozano

  Oceniono 21 razy 21

  Faktem jest, że w 1999 Ratzinger rozpoczął postępowanie wobec Marciala Maciela Degollado, twórcy wpływowej organizacji Legion Chrystusa, który był pedofilem, psychopatą. Na wyraźne polecenie JP2 zostało one zablokowane. Dopiero po śmierci JP2 zostało zakończone, a Maciello odsunięty od pełnienia funkcji kościelnych. Maciello nie był jedynym pedofilem zajmującym wysoką funkcję w krk, który był chroniony przez JP2.

 • aprilapril

  Oceniono 19 razy 19

  Dziwisz wierzy natomiast ze na Arce Noego zwierzątka przed powodzią uratował jakichś 800 letni gość.

 • fred_die

  Oceniono 19 razy 19

  Panie Dziwisz poziom pedofilii w kościele jest przerażający nie wspominając o tym że jesteście "miszczami" w okłamywaniu i zamiataniu niewygodnych spraw pod dywan. I o ile wam polskojęzycznym zdrajcom w ani jedno słowo nie wierzę, o tyle papieżowi tak, ponoć jest przecież nieomylny.

 • maciek76

  Oceniono 22 razy 18

  Wybielacz leje się strumieniami...

 • adas_tornado

  Oceniono 17 razy 17

  Dziwisz zarzuca dwom papiezom klamstwo!!!

 • zarliwy

  Oceniono 17 razy 17

  Stasiu, żeby z tym "nie wierzę" nie było jak w dowcipie.
  Szósta rano łomot do drzwi
  - Kto tam?
  - CBŚ!
  - Nie wierzę!
  - My właśnie w tej sprawie

 • wlodwoz

  Oceniono 17 razy 17

  Oj, Dziwisz, Dziwisz, ty się ciągle "dziwisz". Jesteś tylko katolskim łgarzem, jak twoi kumple - inne biszkopty.

 • fantomas200

  Oceniono 16 razy 16

  Jak kolegom katolikom mówiłem, że JP II jest szołmenem a nie papieżem to skakali do mnie z rękami. Teraz też wychodzi jeszcze jeden paskudny aspekt jego pontyfikatu. Sprzątanie, zamiatanie, udawanie że w KK nic gorszącego się nie dzieje. Ryba psuje się od łba.

 • hunkyyankee

  Oceniono 16 razy 16

  JP2 ukrywał pedofilię w polskim kościele katolickim? Czy ktoś jeszcze się dziwi?

 • husyta1

  Oceniono 16 razy 16

  Śmiała wypowiedź kardynała Dziwisza komunikująca w sposób implicite, że hierarchowie kłamią. Jeśli papież Franciszek mówi prawdę, to znaczy, że kardynał kłamie, a JPII zamiatał skandale pod dywan; jeśli kardynał mówi prawdę, to papieże BXVI i Franciszek kłamią.
  Tak czy owak cała ta sprawa komunikuje, że do hierarchów nie można mieć zaufania.

 • baby1

  Oceniono 18 razy 16

  JPII doskonale wiedział o tych aferach, ale był oportunistą i zdawał sobie sprawę z tego, że jak te afery wypłyną to zacznie się koniec kk i okaże się, że wcale nie jest z niego aż taka święta kremówka.

 • szyper99

  Oceniono 16 razy 16

  Może więc kardynał Dziwisz przytoczy choć trzy przypadki zainteresowania się JPII pedofilią wśród kleru katolickiego? Ja tam nie wierzę Dziwiszowi, bo to jego styl!

 • li.mone

  Oceniono 16 razy 16

  Sodoma i Watykan

 • ceppisowski

  Oceniono 16 razy 16

  Podłość tej wypowiedzi jest ogromna
  Klecha pewnie nie wierzy w biernosc ŚNIĘTEGO JPII bo widzi jak polski episkopat walczy na smierc i zycie z pedofilia w kosciele pisowsko-katolickim ktorej przeciez nie ma,
  A jakby sie zdarzyla to wszyscy wiemy ze to wina dziecka ktory gwalci kleche

 • feurig59

  Oceniono 15 razy 15

  Ukrywanie przed wymiarem sprawiedliwości Morcinkusa, zamieszanego w pranie pieniędzy mafii, handel ludźmi, etc. To też nie był jego styl?

 • damtek

  Oceniono 15 razy 15

  Papież nie powiedział niczego nowego.
  Pytanie jest innego rodzaju Dlaczego Polacy pozwalają na molestowanie i gwałcenie własnych dzieci przez pracowników kk.

  I jeszcze jedno - kiedy przestaniemy dawać kk ( swoją dolę dostaje Franciszek ) 19 mld zł rocznie.

 • zd46

  Oceniono 15 razy 15

  Kiedy pan, zwykły wikary nawet bez doświadczenia proboszcza, został biskupem też NIE MOGLIŚMY UWIERZYĆ, nawet byliśmy mocno zdziwieniem, że bez zasług, wiedzy i doświadczenia awansował pan i to z pozycji "zwykłego kapciowego". Jest to „kar.” "kardynalny błąd Watykanu". Skoro pan stanął po stronie JPII , broniąc go , w sprawach które ZANIECHAŁ, a nie wolno mu było,to proszę opowiedzieć coś o Irenie Kinaszewskiej i jej synu Adamie a także o innych sprawach zamiatany pod watykański gobelin. Watykan zawsze ukrywał skandale a było ich w historii bardzo dużo, więc panie Dziwisz, jeden więcej w tą stronę czy w tą, nie robi różnicy.

 • alexcomp

  Oceniono 17 razy 15

  Wiecie dlaczego takie katabasy mogą tak bezczelnie kłamać w żywe oczy, dlaczego mogą grzeszyć tak obrzydliwie krzywdząc dzieci i najsłabszych? Bo wiedzą, że piekła nie ma, oczywiście tego biblijnego, mogą więc bezkarnie tworzyć to piekło ludziom na ziemi.

 • vito60

  Oceniono 15 razy 15

  Franek kłamie, a Kremówka nie był otoczonym filtrem, wystarczy że miał Dziwisza od zamiatania brudów pod dywan.

 • herp_derp

  Oceniono 15 razy 15

  Nie wierzy, bo uderza to w niego jako bardzo bliskiego współpracownika. Jako jego osobisty sekretarz musiał wiedzieć, co trafia na biurko Wojtyły. I też nic z tym nie zrobił. A kodeks karny przewiduje opcję dla tych, którzy przemilczają pewne przestępstwa.

 • yglykmat

  Oceniono 15 razy 15

  Nie prawda, że dach był dziurawy tym bardziej, że prawie wogóle nie padało.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 14 razy 14

  dziwne - ja pamiętam jak nakłaniał zgwałcone zakonnice by rodziły dzieci - albo jak w Afryce dziesiątkowanej przez AIDS nawoływał, by absolutnie NIE używać prezerwatyw, bo to nie jest po katolicku...

 • kater-11

  Oceniono 14 razy 14

  JP II wiedział i wierzył w to co mu przedstawiono. Nie tylko nie reagował , a nawet kazał piętnować rodziców pokrzywdzonych dzieci , natomiast sprawców kazał chronić i bronić.

 • mcguirre

  Oceniono 14 razy 14

  Co się Dziwisz ? :) Wszystko dla „dobra” kościoła, prawda ? Nie ludzi, tyko was pasibrzuchy.

 • defact

  Oceniono 13 razy 13

  Historia pokazała jak ciężko było dotrzeć z informacją o Paetzu do JP2, a to przecież jedna z wielu takich spraw. Zatem Dziwisz łże jak pies, w żywe oczy kłamie. Nadto osobiście jakoś bardziej wierzę Bergoglio i Ratzingerowi niż Dziwiszowi...

 • lepiregenre

  Oceniono 13 razy 13

  Panie Dziwisz, jesteś pan zdziwiony? A może obecny papież złapał się za głowę jak zobaczył co w pewnych kwestiach do tej pory robił Watykan, albo dlaczego nic nie robił i chował wszystko pod dywan? Za granicą takie opinie o pedofilii i innych wynaturzeniach wśród kleru są znane od dawna. A u nas nagle zdziwienie, że ktoś ośmielił się coś przypomnieć, ponieważ u nas niewygodne problemy zawsze chowało się pod dywan z nadzieją, że sprawa przycichnie. Taka nasza mentalność. Watykan nie jest już domeną Polków i to chyba pana boli. I jeszcze jedno panie Dziwisz, podobno to pan żeś zdecydował o tym, aby pochować na Wawelu brata prezesa? Przypadek? Świadomie włożyłeś pan kij w mrowisko. Polacy są coraz bardziej skłóceni. Generalnie polski kler jest już wystarczająco skompromitowany. Jest nieudolny i mocno upolityczniony. Im szybciej ta polityczna instytucja utraci w kraju szacunek tym lepiej dla Polski. Wasze miejsce jest już tylko na kartach historii. Wasz autorytet już od dawna nie działa. Dość hipokryzji!

 • vinc.pl

  Oceniono 17 razy 13

  .
  ... to panie Dziwisz słuchaj pan - nie "taki był zwyczajny modus procedendi" tylko taki był/jest #MODUS_OPERANDI w Watykanie!
  .

  .
  ... i na jesień trzeba się będzie udać do PRAWDZIWEJ spowiedzi... Prorok już czeka na #VERITAS_VINCit od zdziwionego Dziwisza - i wiesz już, że się doczeka - jak #PALATYN górą :) !!!
  .

  .
  ... i przygotowana do przesłuchania jako druga w kolejce - Suchocka!
  .

  .
  .
  .

  .
  ... & ...tup ...tup #STOPkonkordat - #SEKULARYZACJA ...>->-> hipoteka #CastelGandolfo !!!
  .

  OVER

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 12 razy 12

  Panie dziwisz, odrazę moją pan budzisz.
  Sprzedałeś JPII "notatki osobiste spalić", a nazistowskiemu faryzeuszowi z Torunia (którego szefa JPII chciał ekskomunikować) witraże Papieżem pozwoliłeś przyozdobić. Wawel też sprzedałeś.
  Jeśli jest piekło, to łojem własnym waść ogień podsycisz dla rycerzy chrystusowych i im podobnych.

 • szabepio

  Oceniono 12 razy 12

  Jak miałam 10 lat to ksiądz w konfesjonale zapytał mnie czy się masturbowałam. Potem molestował. Powiedziałam ojcu. Po tygodniu ksiądz trafił do szpitala ze stluczonym pniem mózgu. Potem go gdzieś przenieśli. Po latach zrozumiałam co tak naprawdę sie wtedy wydarzyło.

 • piotrek410

  Oceniono 12 razy 12

  W ksiazce "Vows of Silence" wydanej w 2004 r. to co wyprawial Maciel. ulubieniec Jana Pawla II, przez cale lata seksualnych ekscesow, bylo opisane z detalami. Te sprawy byly upubliczniane juz w latach 80-tych. Profesor Jose Barba, jedna z wielu ofiar seksualnego zboczenca Maciela, zdesperowany brakiem reakcji ze strony Wojtyly dostarczyl biskupowi Dziwiszowi w listopadzie 2002 wlasnorecznie list opisujace ten skandal PO POLSKU. Wczesniej do Watykanu naplynely tony dokumentow, skarg, listow otwartych, zamknietych, relacji ofiar przestepstw Maciela, oskarzen domagajacych sie wszczecia procesu kanonicznego itd. Wszyscy o wszystkim dobrze to wiedzieli, lacznie z udajacym dzisiaj niewiniatko, Dziwiszem.

 • g106

  Oceniono 12 razy 12

  Stasiu, zrobiliście go świętym w OSTATNIEJ chwili, dzisiaj nie miałby na to ŻADNYCH szans. Kiedyś trochę żałowałem, że go osobiście nie spotkałem, dzisiaj czuję ulgę

 • zmichalg1

  Oceniono 12 razy 12

  Ile lat bezkarnie po Poznaniu buszował sobie niejaki Paetz?
  Dlaczego bezkarnie?
  Może pan Dziwisz na to pytanie nam odpowie?

 • psyhodelic

  Oceniono 12 razy 12

  Czy można zaufać słowom niewiarygodnego? Dziwisz to człowiek niesłowny.

 • loneman

  Oceniono 12 razy 12

  Solidarnosc zawodowa pelna geba i klamstwo oraz faryzeizm czyli - wypisz, wymaluj nasz kler co swietnie zostal pokazany w znanym filmie 👿👹

 • anita_anita

  Oceniono 12 razy 12

  Dziwisz, przecież przeczysz znanym faktom. Za JPII nad Degollado był parasol ochronny, jedną z pierwszych decyzji Benedykta było unieszkodliwienie tej bestii. Wojtyła miał te same dowody przed nosem co Ratzinger. Nie bajdurz, brałeś łapówki.

 • zdybka1

  Oceniono 12 razy 12

  Pedofil Wesolowski tez byl zaufanym kumplem Wojtyly.
  To tak tylko dla przypomnienia.

 • plutoniczna

  Oceniono 14 razy 12

  Dziwisz mówi, że Papież Franciszek kłamie????
  a ja się dziwię, że Dziwisz się dziwi,

 • 7rewrer7

  Oceniono 14 razy 12

  Dziwisz jak tam stare papcie,jak z tą krwią co spuszczałeś JP ,dziwisz się ,że ludzie wszystko swiedzą?

 • pulkol

  Oceniono 12 razy 12

  Dziwisz nie wierzy.Ja nie wierzę również w te kościelne dyrdymały.Do JPII zwracali się poszkodowani przez kurię elbląską.Również kazał ich odesłać

 • plobywatel

  Oceniono 12 razy 12

  Wierzę , że Dziwisz spalił wszystkie notatki po JPII ;)

 • nietyp

  Oceniono 11 razy 11

  Dziwisz jest częścią tego koszmarnego problemu pedofilskiego, chociaż sam może nie molestował... Ale ukrywanie i przyjmowanie olbrzymich pieniędzy od założyciela chrystusowców, w zamian za milczenie i wspieranie dostępu do Wojtyły czyni go tak samo, a może nawet bardziej, odpowiedzialnym za to wielkie szambo, które nazywa się Kościół Katolicki... Tak więc rada dla Dziwisza: Milcz, ty podły bydlaku!!!

 • sabriel

  Oceniono 11 razy 11

  Chyba nikt w tej chwili nie uwierzy już, że JP II absolutnie nic o niczym nie widział.

 • cocpit

  Oceniono 11 razy 11

  Niewierzący kardynał to podobno standard.

 • marymania

  Oceniono 11 razy 11

  Dziwisz, weź za telefon, zadzwoń do Benka, który przecież jeszcze żyje i zapytaj jak było. I nie zapomnij nas potem poinformować co powiedział.

 • czesiekkk

  Oceniono 11 razy 11

  W tym samym czasie kiedy pedofile spokojnie sobie działali i zajmowali coraz wyższe stanowiska w hierarchii katolickiej, kiedy wykorzystywano seksualnie niepełnosprawne dzieci, bardzo małe gwałcąc je brutalnie, Jan Paweł II w błysku fleszy odbywał kolejne podróże walczac z cywilizacją śmierci to jest prezerwatywami i aborcją. Nie często się zdarza, żeby jeden papież o drugim tak mocno powiedział, papież Franciszek musieć na to dowody. W Polsce, gdzie religia katolicka jest religią państwową, jeszcze musi wyjść trochę więcej faktów, no ale przecież to tylko kwestia czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX