Ukradli w Niemczech dwa samochody warte pół miliona złotych i przyjechali do Polski

Poznańska policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy ukradli w Niemczech dwa mercedesy warte prawie pół miliona złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

W nocy z 2 na 3 lutego czterech mężczyzn włamało się do wypożyczalni samochodów na terenie Niemiec i ukradło dwa sejfy, w których znajdowały się kluczyki od pojazdów. Następnie ukradli dwa luksusowe mercedesy warte prawie pół miliona złotych.

We wtorek 5 lutego poznańscy policjanci otrzymali informację, że dwa skradzione samochody wjechały do Wielkopolski. Auta bardzo szybko zostały zauważone przez funkcjonariuszy z komisariatu Poznań Jeżyce. Jednak pomimo nakazu zatrzymania, kierujący nie zatrzymali się do kontroli. Zamiast tego uciekli w kierunku poznańskiej Woli i tam porzucili mercedesy.

W poszukiwania podejrzanych zaangażowani zostali wszyscy funkcjonariusze z jeżyckiej policji. W krótkim czasie udało się ustalić, że mężczyźni mogą znajdować się na dworcu PKS. I faktycznie, po kilku godzinach od pościgu policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych przy kasach biletowych. Dwóch kolejnych zostało zatrzymanych na dworcu PKP - chcieli odjechać pociągiem do Berlina.

Zatrzymani to 20-letni obywatel Sri Lanki, 20-letni Serb, 21-letni Niemiec pochodzenia libańskiego i 22-letni Rosjanin. Policja ustaliła, że mężczyźni planowali sprzedać ukradzione auta w Polsce. 

Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z przestępczością samochodowa oraz w związku z niezatrzymaniem się do kontroli. Zastosowano wobec nich trzymiesięczny areszt. Grozi im w tym momencie nawet 5 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (122)
Ukradli w Niemczech dwa samochody warte pół miliona złotych i przyjechali do Polski
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 41 razy 27

  "Następnie ukradli dwa luksusowe mercedesy warte prawie pół miliona złotych."

  Na pewno jechali do Torunia wręczyć je Padre Dyrektorowi.

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 20

  Uzupełnianie parku maszynowego SOP?

 • lignan

  Oceniono 17 razy 15

  Te mercedesy były przecież z w kazdej chwilido namierzenia za pomocą systemu mercedes.me
  Pewnie policja miała stąd informację i na nic czekali...

 • firewalk

  Oceniono 13 razy 13

  Kurde no prawdziwe internacjonały i multikulciarze ...LOL , jak to szło ? " Złodzieje wszystkich stron swiata łaczcie sie " :)

 • spider78

  Oceniono 12 razy 12

  No proszę, a mówili że multikulti się nie sprawdzi, a tu taka piękna współpraca. Nikt nie czeka na zasiłek tylko bierze się do roboty.

 • vald

  Oceniono 11 razy 11

  E , to mieli ułatwione zadanie. Trochę trudniej z Serbem i ruskiem, ale jak ktoś ma wprawne oko.
  Ci złodzieje to jakieś tłuki były. Te auta mają wbudowany GPS , którego nie tak łatwo szybko się pozbyć - trzeba wiedzieć jak i zrobić to szybko. A tu.. Widać że wszystko na rympał

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 11

  Mniemałem że kradli auta dla SOP w miejsce rozbitych przez ochroniarzy. FOZZ kiedyś tak działał. Kradli za granicą dla dobra państwa.

 • stemp10

  Oceniono 13 razy 9

  Urżnąć ręce przy samej du..ie i po problemie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX