Pracownicy biur polityków PiS pomogą z PIT-em. W zamian za 1 proc. na fundację Rydzyka

Pracownicy biur poselskich PiS pomagają zbierać ojcowi Rydzykowi pieniądze z 1 proc. - informuje WP.pl. W zamian za wskazywanie Fundacji Nasza Przyszłość, w której radzie zasiada Tadeusz Rydzyk, za darmo wypełniają PIT-y.

Dziennikarze WP.pl odbyli kilka rozmów z pracownikami biur poselskich polityków PiS. Podpytywali o możliwość darmowego wypełnienia PIT-u. W każdym lokalu mieli usłyszeć, że w zamian w rubrykę gdzie wpisuje się nazwę organizacji, której przekazuje się 1 proc. podatku, zostanie wpisana Fundacja Nasza Przyszłość.

Pracownicy biur PiS pomogą z PIT-em. W zamian za 1 proc. na fundację Rydzyka

To powstałe w 1995 roku wydawnictwo związane jest z ojcem Tadeuszem Rydzykiem - ściśle współpracuje z Radiem Maryja, a także z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Co roku Fundacja Nasza Przyszłość wydaje Kalendarz Rodziny Radia Maryja. W przeszłości wydawała miesięcznik "Rodzina Radia Maryja", obecnie - "W Naszej Rodzinie".

W mediach należących do ojca Rydzyka regularnie pojawiają się zachęty do oddawania 1 proc. na fundację redemptorysty - w serwisie YouTube opublikowano nawet szczegółową instrukcję, jak to zrobić.

"Szansa dla uczynienia apostolskiego dobra"

Do przekazywania pieniędzy zachęca też sam o. Tadeusz Rydzyk. - Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem powiemy: „Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra” - czytamy na stronie Radia Maryja.

Teraz jest szansa na uczynienie dobra. Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej - religijnie i patriotycznie - wasze dzieci i młodzież. Chodzi o możliwość przekazania 1 proc. z podatku dochodowego na Fundację Nasza Przyszłość. Wszyscy płacą podatki - emeryt, rencista i pracujący. W sprawozdaniu podatkowym wpiszcie numer KRS Fundacji Nasza Przyszłość

- zachęca redemptorysta.

To nie pierwszy raz, gdy Tadeusz Rydzyk zachęca do oddawania pieniędzy na Fundację Nasz Przyszłość. Dzieje się tak od 2015 roku, gdy otrzymała ona status Organizacji Pożytku Publicznego. W pierwszym roku fundacja zebrała ponad 5 mln zł. Dla porównania, jak podaje WP.pl, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym samym roku 7 mln zł. 

Więcej o:
Komentarze (327)
Pracownicy biur polityków PiS pomogą z PIT-em. W zamian za 1 proc. na fundację Rydzyka
Zaloguj się
 • klamtusek

  Oceniono 87 razy 81

  Ksiądz to człowiek do którego wszyscy mówią - ojcze, oprócz jego dzieci, które mówią do niego - wujku.

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 52

  Mam wątpliwości, czy taka akcja jest legalna. Ale czy to ma jakieś znaczenie gdy rządzą pisiorki. Pewnie nie. Biura poselskie już się nie tylko zajmują developerstwem ale i na tacę zbierają.

 • zd46

  Oceniono 48 razy 44

  Zakon redemptorystów w XVIII był z Polski, uchwałą parlamentarna, wyrzucony na zawsze, za zdradę na rzecz zaborcy niemieckiego. Na jakiej podstawie zakon działa obecnie, skoro budowę "świątyni opatrzności", sfinalizowaliśmy parę set lat po uchwale? Czy w sprawie zakonu uchwała nie obowiązuje? Była to kara za zdradę Polski. Jakie tajemnice jeszcze kryje ten zakon i mnich Rydzyk?

 • czechy11

  Oceniono 46 razy 42

  Polaku po co dać na hospicjum, fundacje pomagająca zwierzętom, fundacje wspierająca prawa obywatelskie!! Zawsze można dać na Kleche Oligarche z milionami sytuujactmi go na 35 miejscu najbogatszych ludzi w Polsce. Pędźcie on wiecznie nienażarty.

 • hens

  Oceniono 45 razy 37

  To dopiero jest prostytucja katotalibańska....................złodziejowi który ukradł pieniądze Solidarności na STOCZNIE POLSKIE...................................po prostu je UKRADŁ i słuch po nich zaginął.

  RYDZYK ZŁODZIEJU, ODDAJ SOLIDARNOŚCIOWĄ KASĄ ! ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX