Tychy: trolejbus potrącił 10-latka na przejściu dla pieszych. Chłopiec wbiegł wprost pod pojazd

W Tychach doszło do groźnego wypadku z udziałem 10-letniego chłopca. Dziecko wbiegło na pasy tuż pod koła trolejbusu. Policja, w związku z feriami, apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci.

Do wydarzenia doszło w czwartek około godziny 16:20 w Tychach. Gdy trolejbus jechał ul. Edukacji, na wysokości skrzyżowania z ul. Edisona na chodniku było dwóch chłopców. Jeden szedł, drugi biegł w tym samym kierunku, w którym jechał trolejbus. W pewnym momencie dziesięciolatek wbiegł na pasy tuż pod koła trolejbusu. 52-letni kierowca nie miał szans, by zahamować pojazd.

Gdy trolejbus minął skrzyżowanie z ulicą Edisona i znalazł się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, chłopiec nagle, bez zwrócenia jakiejkolwiek uwagi na to, co dzieje się na jezdni, skręcił ostro w lewo i wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający trolejbus, nie dając kierowcy żadnej szansy na reakcję i bezpieczne wyhamowanie pojazdu

- czytamy w oświadczeniu Tyskich Linii Trolejbusowych. Przewoźnik ku przestrodze opublikował film z chwili zdarzenia.

Tychy: trolejbus potrącił 10-latka na przejściu dla pieszych

Świadkowie zdarzenia udzielili dziecku wstępnej pomocy. Gdy przyjechało pogotowie ratunkowe, chłopca z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Jak podaje Polsatnews.pl, chłopiec trafił do placówki z podejrzeniem złamaniu obu nóg.

Policja przebadała kierowcę alkomatem - był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 10-latek wtargnął pod trolejbus.

Tyskie Linie Trolejbusowe oraz policja apelują o zwracanie szczególnej uwagi na przejściach dla pieszych. "Dotyczy to zarówno kierowców, jak i przechodniów. Chwila nieuwagi może zakończyć się wielkim nieszczęściem" - czytamy na Facebooku Tyskich Linii Trolejbusowych.

Przypominamy kierującym, że rozpoczynają się zimowe ferie i należy się spodziewać wzmożonego ruchu dzieci i młodzieży. Są to uczestnicy ruchu drogowego, którym należy poświęcić szczególną uwagę. Zdarza się, że dzieci zachowują się lekkomyślnie - przebiegają przez jezdnię albo chodzą niewłaściwą stroną drogi. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę

- pisze z kolei policja.

Więcej o:
Komentarze (91)
Tychy: trolejbus potrącił 10-latka na przejściu dla pieszych. Chłopiec wbiegł wprost pod pojazd
Zaloguj się
 • rw1270

  Oceniono 23 razy 17

  Szczerze mowiac, wina dziecka jest ewidentna, ale ja czesto widzac biegnace dziecko chocby kilka metrow od kraweznika, nie wspominajac biegnacego wzdluz drogi, zwalniam niemal automatycznie i przygotowuje sie do wtargniecia na jezdnie. Wielokrotnie przygotowujac sie na scenariusz typu "na pewno mi wybiegnie" (podobnie zreszta z kierowcami innych samochodow (nie patrzy a i tak wyjedzie) udawalo mi sie zapobiec wypadkowi. Ale w tym wypadku to jednak kierowca jednak nie mial szans (jeszcze slisko na jezdni), chyba zeby sie po prostu zatrzymal i poczekal, co bachorowi strzeli do glowy, albo zatrabil kilkadziesiat metrow od przejscia.

 • bebestman

  Oceniono 25 razy 15

  Więcej lekcji "jak bezpiecznie przejść przez jednię" mniej bezproduktywnych lekcji religii, jakiegoś uczenia się katechizmu na pamięć i innych bzdur. :(

 • kabanos84

  Oceniono 23 razy 15

  Oczywista wina chłopca, dobrze, że relatywnie mało mu się stało...

 • kac

  Oceniono 22 razy 14

  I właśnie dlatego w przepisach o ruchu drogowym jest klauzula o wtargnięciu pieszego na przejście.

 • ganro

  Oceniono 14 razy 6

  Zasada ograniczonego zaufania – można zakładać przestrzeganie przepisów przez innego współuczestnika ruchu, chyba że jego zachowanie wskazuje na coś innego. Sygnałem do utraty zaufania i zwiększenia ostrożności mogą być wszelkie okoliczności (także atmosferyczne jak mokra droga). Okolicznością, która każe uczestnikowi ruchu wzmóc poziom ostrożności, a więc ograniczyć zaufanie, jest m.in. obecność dzieci na drodze lub poboczu bez opieki dorosłych.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 24 razy 6

  MŁODEGO SPRAWDZILI ALKOMATEM?

 • rozsadek5

  Oceniono 14 razy 6

  Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku......
  Co wyjaśniać, film wszystko wyjaśnił.
  Niestety często dochodzi do takich sytuacji i nie dotyczy to tylko dzieci.
  Najważniejsze, że nic poważnego się nie stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX