Pogoda na weekend 9-10 lutego. Dużo słońca, nieco deszczu i nawet 10 stopni na plusie

Prognoza pogody na weekend 9-10 lutego. Czy w najbliższe dwa dni pogoda będzie nam sprzyjać?

Z długoterminowych prognoz pogody wynika, że będzie to najładniejszy weekend lutego.

Pogoda na sobotę 9 lutego. Trochę deszczu, trochę słońca

Meteorolodzy przewidują, że sobota 9 lutego będzie dniem ciepłym, ale dla wielu mieszkańców Polski także deszczowym. W ciągu dnia nasze termometry będą wskazywać wartości dodatnie. Najcieplej będzie w Zielonej Górze (9 stopni), Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Krakowie (8 stopni). Najniższe wartości odnotujemy tego dnia na Podlasiu i Lubelszczyźnie - tam temperatura będzie wahać się od 2 do 3 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w pierwszy dzień weekendu niebo zakryte będzie chmurami, które w przeważającej części kraju przyniosą opady deszczu. W sobotę nie będzie padać tylko w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim.

Pogoda na niedzielę 10 lutego. Będzie jeszcze cieplej

Niedziela 10 lutego będzie jeszcze cieplejsza, niż poprzedzająca ją sobota. Temperatura wzrośnie o stopień lub dwa i w najcieplejszych tego dnia miastach (Zielona Góra oraz Wrocław) termometry wskażą nawet 10 stopni na plusie. Podobnie jak w sobotę, w niedzielę najzimniej będzie na Podlasiu - w Suwałkach odnotujemy 3 stopnie, a w Białymstoku 5 stopni na plusie.

Niedziela będzie też bardziej słoneczna. Opady wciąż będą się zdarzać, ale tylko na północy i zachodzie kraju. Synoptycy prognozują, że tego dnia nie będzie padać w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim oraz mazowieckim. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na weekend 9-10 lutego. Dużo słońca, nieco deszczu i nawet 10 stopni na plusie
Zaloguj się
 • czy_wtorek_jest_handlowy

  Oceniono 1 raz 1

  Ja muszę wiedzieć, gdzie teraz są sinice.
  Temat jest zupełnie przemilczany. Dlaczego?!

 • normalny1977

  Oceniono 1 raz 1

  Oby bo jak na razie to śnieg leży, jest mróz i to znaczny.

 • farsizm

  Oceniono 1 raz 1

  Idziemy na rekord?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX