Kiedy przyjdzie wiosna i zrobi się ciepło? Długoterminowa prognoza pogody

Kiedy przyjdzie wiosna? Na to pytanie starają się odpowiedzieć synoptycy. Choć w lutym czeka nas kilka ciepłych dni, na prawdziwą wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Najbliższy weekend zapowiada się iście wiosennie. W niektórych miastach w Polsce temperatura wyraźnie wzrośnie i w najcieplejszym momencie dnia osiągnie nawet 10 stopni Celsjusza. Wiosenną aurę w sobotę i w niedzielę poczujemy przede wszystkim na zachodzie kraju, gdzie temperatura będzie najwyższa, ale także na południu Polski, gdzie będzie najbardziej słonecznie.

Kiedy będzie wiosna? Na kolejne ocieplenie będziemy musieli poczekać

Niestety, już w poniedziałek zaobserwujemy powolny spadek temperatur, a we wtorek za oknami zobaczymy opady śniegu. Miejscami nasze termometry będzie wskazywać wartości ujemne. Dla miłośników wiosny mamy złą wiadomość - takie warunki pogodowe utrzymają się co najmniej do końca lutego.

Cieplejsze dni przyjdą do Polski nieśmiało dopiero w drugim tygodniu marca. Początek tego miesiąca zapowiada się deszczowo, jednak temperatura wyraźnie wzrośnie, a na termometrach zobaczymy nawet 10 stopni. Z tygodnia na tydzień pogoda będzie coraz bardziej słoneczna, choć przelotne opady nadal będą się zdarzać. Wszystko wskazuje na to, że prawdziwa wiosna przyjdzie do Polski na przełomie marca i kwietnia - w tym czasie niebo całkowicie się rozchmurzy, a temperatura wzrośnie nawet do 15 stopni.

Wiosna to czas pobudki dla roślin i zwierząt

Na nadejście wiosny czekają nie tylko ludzie, ale i zwierzęta, takie jak niedźwiedzie i borsuki, które w czasie zimy śpią. Bywa i tak, że dręczone głodem zwierzęta budzą się wcześniej - tak jak borsuk Karolek, który szukając jedzenia w zimowej scenerii natknął się na psa lub grupę psów, które mocno go pogryzły. Karolek miał szczęście i szybko zdrowieje - jeżeli szczęście mu dopisze, będzie w pełni sprawny już na wiosnę, gdy jego krewniacy zaczną wychodzić z nor. Oprócz niedźwiedzi i borsuków w sen zimowy zapadają m.in. wiewiórki, szopy, susły, świstaki oraz jeże.

Więcej o:
Komentarze (57)
Kiedy przyjdzie wiosna i zrobi się ciepło? Długoterminowa prognoza pogody
Zaloguj się
 • kawa79

  Oceniono 44 razy 38

  Wiosna przyjdzie w październiku, jej zwiastunem będzie ożywczy wiatr z Pomorza!

 • zawszedak111

  Oceniono 15 razy 13

  Czyżby to była prawda, że gazeta.pl dostaje kasę za promowanie tych ogłoszeń "Miliony ofert lasek gotowych na wszystko"!???
  Po zgłoszeniu do usunięcia otrzymuję komunikat: "Jesteś pewien, że ten post powinien być skasowany?". Potwierdzam! A ogłoszenie kwitnie tu sobie dalej. Po kilku godzinach zgłaszam ponownie. Komunikat - "Już zgłosiłeś"! A ogłoszenie kwitnie nadal!

 • roz_mak

  Oceniono 17 razy 13

  jak mnie wkurzają radosne pogodynki oznajmiające 10 st + w połowie lutego !!!!

 • keerk

  Oceniono 18 razy 10

  Ludzie - co wy wygadujecie! Przecież jest środek zimy - musi być zimno! Ja wręcz proszę o trochę mrozu i śniegu! Nie wiem co to za fantasta oczekuje wiosny zimą, ale chyba mu się kartki z kalendarza pomyliły.

 • wezyronly

  Oceniono 13 razy 9

  puknijcie się w głowę, jest dopiero luty

 • 1maruti1

  Oceniono 12 razy 8

  Ziemia płonie, temperatury niepolskie i my się mamy cieszyć? Dobrze napisał wezyronly: puknijcie się w czoła, jest luty, powinno być zimno.

 • derp973

  Oceniono 10 razy 6

  "długoterminowa prognoza pogody" :D Wy nie potraficie przewidzieć pogody za 3 dni, co dopiero za miesiąc, rok, czy 50 lat, o czym sracie w tych swoich gniotach o "zmianach klimatycznych" :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX