Pogoda na dziś - piątek 8 lutego. Prognozowany pochmurny dzień

Pogoda na dziś - piątek 8 lutego. Meteorolodzy przewidują duże zachmurzenie i przygruntowe przymrozki w kilku województwach.

W piątek 8 lutego czeka nas kolejny pochmurny dzień. Niewielkie rozpogodzenia prognozowane są tylko w województwie Śląskim.

Temperatura. Maksymalnie 6 stopni w ciągu dnia, wieczorami przymrozki.

Dziś, podobnie jak wczoraj, przewidywane są dodatnie temperatury na terenie całego kraju. Najzimniej ma być w Suwałkach i w Zakopanem, gdzie temperatura nie przekroczy 1 stopnia na plusie. W Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu i Przemyślu temperatura ma wzrosnąć do około 3 stopni. Najcieplej ma być w Zielonej Górze i we Wrocławiu, gdzie mimo zachmurzenia będzie 6 stopni na plusie. W pozostałej części kraju temperatury osiągną wartości od 4 do 5 stopni. W nocy temperatura spadnie do -3 stopni na południowym wschodzie kraju oraz do -5 w rejonach podgórskich. Najcieplejsza noc zapowiada się na północnym zachodzie, tam 4 stopnie na plusie.

Pogoda 8 lutyPogoda 8 luty gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i śniegu.

Na piątek 8 lutego przewidywane duże zachmurzenie w całej Polsce z wyjątkiem Śląska. W tym województwie prognozowane są przejściowe rozpogodzenia. Na północy, wschodzie i południowym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady: w Krakowie, Koszalinie, Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku będzie padał deszcz, a w Przemyślu, Zakopanem, Olsztynie i w Suwałkach deszcz ze śniegiem. Wiatr przeważnie umiarkowany, z silniejszymi porywami na Pomorzu i południu kraju.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i gęstą mgłą.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem dla województw podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. W nocy w całym kraju mogą pojawić się gęste mgły. W południowo-zachodniej Polsce, na Przedgórzu Sudeckim zapowiadany jest silny wiatr, który w porywach będzie osiągał prędkość 65 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: