Są zarzuty dla Piotra R. Miał nawoływać w Oświęcimiu, by "walczyć z żydostwem"

Policja postawiła zarzuty Piotrowi R., który w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau miał krzyczeć o "walce z żydostwem".

- Występuje dwóch podejrzanych, jeden został przesłuchany 4 lutego, usłyszał zarzuty z art. 256 Kodeksu karnego, czyli nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Podobne zarzuty usłyszał dzisiaj kolejny podejrzany, który teraz składa wyjaśnienia - mówi w rozmowie z Gazeta.pl mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Wiadomo, że ten drugi podejrzany, który jest przesłuchiwany to Piotr R. Wiemy też, że na przesłuchanie w komendzie przyszedł ze swoim adwokatem. Prokuratura zdecydowała, by nie aresztować podejrzanych.

Obu mężczyznom postawiono zarzuty w związku z zajściami, do jakich doszło w Oświęcimiu 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. R. z grupą kilkudziesięciu osób przeszedł przez miasto aż do bram obozu. Tam miał wykrzykiwać antysemickie hasła. - Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę - krzyczał według relacji "Gazety Wyborczej". 

W Oświęcimiu doszło do kolejnego już antysemickiego wybryku R. Wcześniej mężczyzna spalił kukłę Żyda na wrocławskim rynku. Trafił za to na 10 miesięcy do więzienia.

Więcej o:
Komentarze (120)
Są zarzuty dla Piotra R. Miał nawoływać w Oświęcimiu, by "walczyć z żydostwem"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 26 razy 20

  Gdyby nie to, że rok wyborczy żadnych zarzutów by nie było.

  A cymbał i tak nie ma się co przejmować - 3/4 klechów i tak się za niego modli, więc pewnie niebo mu wymodlą :)

 • rozterka47

  Oceniono 16 razy 16

  Gdyby nie rok wyborczy , to pewnie uszłoby płazem .

 • trzynasty

  Oceniono 21 razy 15

  skoro tvpiss podaje dane osób, dlaczego nie napisać wprost, że to piotr wędkarz?

 • wejsunek47

  Oceniono 16 razy 14

  tak na marginesie to Zydzi mają kilkudziesięciu Noblistów z nauk ścisłych.. a my mamy " wyższą szkołę" rydzyka od klęczników, słońca i pogody...

 • dziadwawelski

  Oceniono 16 razy 14

  Oby nie chodziło o walkę z Agatą Kornhauser mieszkanką kamienicy zwanej kiedyś Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie ;-) Ale historia lubi być przewrotna ;-))))

 • miszka_szyfman

  Oceniono 15 razy 13

  Ciekawe że 4 lutego policja asystowała przemarsz Piotrka a teraz jakieś zarzuty ?

 • jerz1444

  Oceniono 14 razy 10

  Istota chora z nienawiści ( człowiekiem trudno go nazwać tak samo jak troli piszących komentarze ).
  Ale nic mu nie zrobią bo bliski przyjaciel Ziobro zadzwoni do prokuratora lub sędziego aby wyrok nie był uciążliwy ja to miało miejsce przy poprzednich wyrokach. Kruk krukowi oka nie wykole. Nazista Ziobro zawsze będzie bronił swych przyjaciół faszystów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX