Prezydent Sosnowca szukał "dzbanów", którzy zniszczyli oświetlenie. Jest efekt

Nietypowe ogłoszenie prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński poszukiwał "dzbanów", którzy zdewastowali sprzęt w ogrodzie polisensorycznym w Sosnowcu. Akcja przyniosła oczekiwany rezultat.

7 stycznia 2019 roku w Sosnowcu dwóch mężczyzn zniszczyło część sprzętów w ogrodzie polisensorycznym w Parku Harcerskim w Sosnowcu. Władze miasta dały sprawcom miesiąc na to, aby się przyznali i naprawili szkody. Nie zgłosili się na policję, dlatego prezydent miasta Arkadiusz Chęciński postanowił włączyć się do akcji poszukiwania sprawcy.

Prezydent Sosnowca szuka "dzbanów", którzy uszkodzili sprzęt w Parku Harcerskim

Oglądam i nie wierzę, że można wykazać się taką głupotą! Co trzeba mieć w głowie, aby dewastować ogród dla najmłodszych, który został stworzony dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością? (...) Jeśli ktoś rozpoznaje tych "dzbanów", którym tak spodobały się elementy ogrodu polisensorycznego w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej, prosimy o kontakt z sosnowiecką policją

- napisał na Facebooku prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, publikując przy tym nagranie z monitoringu, na którym widać dwóch mężczyzn dewastujących sprzęt w ogrodzie polisensorycznym w Parku Harcerskim. Mężczyźni zniszczyli oświetlenie oraz skrzynkę z przyłączem odpowiadającym za zasilanie.

Udana akcja poszukiwawcza. Wandal zgłosił się do władz miasta

Ogród polisensoryczny w Sosnowcu został oddany do użytku mieszkańców w 2017 roku. Znajdują się w nim m.in. kącik szachowy dla seniorów, siłownia, rozarium oraz ogród aktywności dla zwierząt. Najważniejszą funkcją ogrodu jest jednak to, że jest miejscem edukacji i rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami. Z rehabilitacji w tym miejscu korzystają m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

Kiedy prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński włączył się do poszukiwań sprawców, publikując nagranie z kamer pobliskiej szkoły, jeden ze sprawców zgłosił się przez Facebooka, przyznając, że to on został zarejestrowany na filmie. Władze miasta liczą na to, że sprawca pokryje koszy naprawy uszkodzonego sprzętu, jednak najpierw policja musi potwierdzić, czy osoba, która się przyznała, rzeczywiście jest osobą, którą widać na nagraniu z monitoringu. 

Więcej o:
Komentarze (99)
Prezydent Sosnowca szukał "dzbanów", którzy zniszczyli oświetlenie. Akcja się udała
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 97 razy 93

  Publikacja wizerunku jest bardzo dobrym środkiem wychowawczym!! Dyscyplinującym.
  Potencjalnym dzbanom ku przestrodze, nie rób drugiemu co tobie niemiłe.

 • togo13

  Oceniono 53 razy 51

  Mądry Prezydent Sosnowca. Chuligaństwo napiętnować . Podać wyrok sądu i nazwiska " dzbanów" do publicznej wiadomości. Niech się wstydzą. Plus publiczne roboty.

 • kmosb

  Oceniono 27 razy 27

  Bardzo dobrze postąpił prezydent Sosnowca.

 • cozano

  Oceniono 18 razy 18

  Określenie -ograniczeni- jest jeszcze zbyt wysoką oceną inteligencji tych dwóch delikwentów, dokonujących aktów bezmyślnego wandalizmu przed kamerą.

 • wicipinski

  Oceniono 16 razy 16

  Może sprawcom powiedzieć gdzie kupić szpadel, taczkę, cement i uszkodzone elementy? Potem przydzielić majstra opłaconego przez wandali i niech własnoręcznie odtworzą zniszczone elementy. Całość nagrać, zmontować i umieścić na YT, z odpowiednim komentarzem.

 • maria415

  Oceniono 13 razy 13

  Brawo panie prezydencie, słowa uznania za publikację., "dzbanów". Oprócz\ pokrycia kosztów dewastacji ja bym nałożyła karę 30 godzin zabawy z dziećmi niepełnosprawnymi na tym obiekcie, aby zobaczyli ile kosztuje rodziców, opiekunów wysiłku w opiece tych dzieci.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 13 razy 13

  A teraz do naprawy prezydent Sosnowca powinien wybrać firmę, która zaoferuje najdroższą naprawę. Głupota powinna kosztować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX